שאלות על הנקה ו..

2 בריבוע

New member
שאלות על הנקה ו..

שלום. יש לי 2 זוגות תאומים וכעת תינוק בן חודש.
את התאומות לא הצלחתי להניק,אז שאבתי ונתתי תמ"ל.
את התאומים הנקתי חודש ושבוע ואז הרופא בגלל דלקת אמר לי לייבש את החלב.
כעת יש לי תינוק שאותו אני מניקה .(הבאתי לו 3 פעמים קצת תמ"ל כי הייתי לאחר ניתוח ופעם אחת כי חשבתי שלא אכל מספיק).
הוא מעל 4 קילו.הוא יונק כל שעתיים שלוש וזה נראה לי לא תקין.לפעמים הוא ישן לי על השד .
הוא לא ישן טוב הוא משמיע קולות של עיכול,נראה לי. הוא קם כל 20 דקות.ואז שוב אני מרדימה אותו על הידיים,או בנדנוד העגלה,קשה לו להירדם .... רק עליי הוא ישן טוב,או לידי הוא ישן טוב. בעריסה הוא לא נרדם.
הנה שוב הוא התעורר אחרי 20 דקות. מה עושים?

שלום לך !

כל הכבוד על אמהות כפולה לתאומים!! מדהים, איך את עושה את זה ובני כמה הם?
לגבי התינוק החדש שלכם -
לא הבנתי האם את נונתנת לו גם הנקה וגם בקבוק תמל? או רק הנקה מאז אותה פעם של תמל אחרי הניתוח?
האם מאז שיצאת מבית חולים את רק מניקה או גם נותנת תוספות?
למה את חושבת שאין לך מספיק?
הדפוס התקין של הנקה לפי דרישה הוא: התינוק נצמד נכון לשד ( זה משהו שחייבים לבדוק, זה המפתח להצלחה!!),
התינוק יונק ובולע חלב (לא רק ישן על השד), יש לו הרבה יציאות של קקי ופיפי והוא עולה במשקל.
יש לך תינוק גדול, והוא יונק הרבה פעמים ביום.
מה שחשוב - אל תתייאשי ההנקות של התאומים לא הצליחו מסיבות רבות שקשורות בסיטואציות שהיית בהן.
יש סיכוי טוב שתצליחי עכשיו

2 בריבוע

New member
תשובות

הגדולות בנות חמש ושבעה חודשים.התאומים בני שלוש ועשרה חודשים. אני רק מניקה מאז שיצאתי מבי"ח למעט פעם אחת לפני שלושה ימים שהוא בכה ולא הצלחתי להרדים ולא רצה ציצי אז נתתי תמ"ל ואכל 20 ונרדם תוך כדי... אז אני מניחה שהיה עייף.
כחשבתי כי אין לי הרבה כי לא מרגישה כובד... נראה לי שהוא נצמד טוב,כי אני שומעת בליעות,יש גרפסים ויציאות....
השאלה היתה על תדירות ההנקה,בגלל שרוצה כל שעתיים שלוש אולי לא אוכל מספיק,כי הוא לא דורש...
בנוסף הוא מתעורר,יש לו שינה קלה אחרי 20 דקות והוא בוכה עם עיניים סגורות ומכווץ רגליים-גזים??
מה צריך לעשות כדי להקל עליו ושיישן טוב יותר?
המצחיק שאני מרגישה שאיתו קשה לי יותר.

תדירות ההנקה

כשנמצאים על הנקה מלאה זה מאוד טבעי ושכיח שהתינוק יירצה לינוק בתדירות גבוהה יותר מזו של אכילה מבקבוק.
אכילה מבקבוק היא מדידה ומדודה.
כשאת נותנת לו מן השד הוא קובע את הקצב ואת התדירות.
אם הוא יעיל על השד, ויש עליה במשקל, זה תקין שיינק גם כל שעתיים וזה תקין שלפעמים יימשוך קצת יותר.
זה נורמלי גם כשונקים לפי דרישה שמתעוררים לפעמים בימים מסויימים או בקפיצות גדילה כל שעה וחצי, אין ממש שעון ואין סדר יום ממש מאורגן מאוד
אבל יש איזה שהוא דפוס בהערכה כללית ויש ימים שמאוד משתנים.
תקפידי שכל הנקה יהיו באמת בליעות, ושמישהו ייראה שהוא נצמד נכון, לא מכאיב. תעודדי אותו לא להירדם מייד על השד ולהמשיך להאכול על ידי שתפשיטי אותו,
את יכולה להניק אותו במגיע עור לעור, זה מאוד עוזר.

אם הוא נשקל בטיפת חלב ורק מהנקה יש עליה תקינה במשקל, אז הכול בסדר.
לגבי שינה וגזים, שינה קלה היא אופיינית לתינוקות יונקים, יותר מאשר שינה אחרי בקבוק של תמל. מכיוון שהתמל מתעכל לאט, הוא מבוסס על חלבון פרה.
חלב אם הוא חלבון אחר ולכן מתעכל מהר ולכן הוא רעב "מהר יותר".
לתינוקות יש מחזורי שינה כאלה שהשינה ההתחלתית היא קלה ולוקח לפעמים חצי שנה ויותר להיכנס לשינה עמוקה.
ייתכן שיש לו גזים, אני מציעה לך להניק אותו כל פעם שהוא מבקש להחזיק הרבה על מנשא ועל הידיים עם עיסוי בבטן, זה יכול להרגיע.
אני מתארת לי שקשה לך כי את התאומים כלפול שניים גידלת אחרת, אולי הייתה לך אז גם יותר עזרה?

למעלה