שאלות של אמא מודאגת לבת שנה וחצי

שאלות של אמא מודאגת לבת שנה וחצי

שלום עד כה חשבתי שהכל תקין , עכשיו התחלתי קצת לדאוג ואני מבקשת לדעת האם לפנות לגורמים שונים כדי לקדם את ביתי. כל ההתפתחות המוטורית שלה היתה בתחום הנורמה (התהפכות, ישיבה זחילה ) . היא החלה להעמד בגיל שנה אבל עד כה לא הולכת ללא עזרתנו או בעזרת רהיטים. כשאני נותנים לה יד היא הלכת עם רגליים מפוסקות כשהאצבעות פונות כלפי חוץ ( / \ ) כמו הליכת ברווז. האם זה בתחום הנורמה? בעיה נוספת היא בנושא המזון המוצק, כל האוכל שלה טחון, היא מסכימה לאכות מוצק רק לחם, עוגיה, במבה, כשנתקלת בחתיכת מזון כגון קציצה היא מוציאה לשון ואם לא מוציאים את החתיכה מייד היא פשוט מקיאה. האם נורמלי? לאן לפנות? בעיה אחרונה היא בנושא משיכת השיער . מאז שהיתה בת 7 חודשים היתה מושכת את השיער שלי כדי להרדם מאז צמח לה שיער (כמעט 5 חודשים) היא זקוקה למשוך שיער, ואם אני לא בסביבה או מבוגר אחר היא מושכת את שיערה עד כדי תלישה. לא עוזרות בובות עם שיער ולא חבישת כובע. מה עושים? תודה מראש

לאוהבים אוכל טוב שלום

הליכה עם כפות רגליים מפושקות יוצרת בסיס רחב ואופיינית לגיל זה . לגבי מזון מוצק: מכייוון שביתך יודעת ללעוס לחם או עוגיה סביר להניח שהבעיות באוכל נובעות מהעדפת טעמים ולא מקושי בלעיסה. עצה שלי כאמא היא פשוט לא להציע עוגיה ובמבה אבל להציע מגוון גדול של אוכל בריא ולתת לה תבחור מתוכו . אני מניחה שלא התכונת להקאה ממש אלא להוצאת האוכל מהפה ( בהקאה יוצא אוכל שכבר נבלע). בכל מקרה אם את רוצה להתייעץ עם בעל מקצוע אני מציעה לפנות לרופא ובהתאם לצורך לקבל הפניה . לגבי משיכת השיער אין לי עצה בשבילך. אולי כדאי להתייעץ בפורום חינוך לגיל הרך או בפורום של אתר "גן ילדים" עם דרורית אמיתי דרור שהיא מומחית בעניינים הללו

למעלה