שאלות של אמא מתחילה

נוRית

New member
"נשיקה"

וההסבר: בזמן האפיה הככרות נושקים זה לזה.... לא המצאתי, ככה שמעתי (וגם אני שמעתי על "לשיקה", אבל מאז ההסבר אני קוראת לזה רק נשיקה)

נוRית

New member
../images/Emo207.gif ביצים

בקרוב יתחילו ימי הולדת שנה במעון של צ'ומפי. מכיוון שיש שם ילד שאלרגי לחלב, ביקשו מתכון לעוגה בלי חלב. ואני שואלת: ההמלצה הגורפת היא לא לתת ביצים לפני גיל שנה (ואת החלמון לא לפני גיל 9 חודשים) - האם יש לתת את הדעת גם לביצים שבעוגה? אמנם צ'ומפי עדין לא הגיעה למוצקים, אבל בהמשך יהיו ימי הולדת גם לילדים אחרים.... מה אתן אומרות?

דש1דש

New member
אז במקום חלב

תמיד אפשר מיץ תפוזים - לפעמים יותר טעים אפילו! ביצים = כל הביצים - כולל עוגות - אבל אני נותנת מגיל 9 חודשים - בהתחלה חלמון ואחרי שבוע - שבועיים עם כמה פעמים - הופכת לביצה מלאה. זה מוסיף המון לתפריט - בפשטידות, קציצות, ביצים לארוחת ערב ועוד.... בעיקר אם אין רקע של אלרגיות עם הילד ובמשפחה

l i l o 1

New member
אוף עם תפוז עד שכתבתי !

בלע לי את ההודעה בלי חשבון ... בכל מקרה גם אני חיפשתי קצת רעיונות אם כי לפיצקי שלי שחוגג עוד מעט 9 חודשים אין אפילו שן אחת ואני צריכה לחכות שיואילו השיניים לבצבץ
אז מצאתי אצל גיסתי ספר ממש נחמד שנקרא טעמים ראשונים יש בו מתכונים ורעיונות לתפריטים לפי גילאים (החל מ6 חודשים נדמה לי ) אני אהבתי כי יש בו דברים קלים אבל מגוונים וגם כל מני רעיונות שלא חושבים עליהם אבל משתאים מול הפשטות שלהם בהצלחה לילו

דש1דש

New member
שיניים זה לא פרמטר בכלל

הלסתת שלהם כל כך חזקות שאיןן להם בעיה עם דברים גם בלי שיניים בכלל (כולל סנדוויצ'ים! בחיי - ראיתי במו עיני - אמנם לא עם שלי שמקדימות עם שיניים - אבל ראיתי) עם סטיק מחכים במילא -

אורora

New member
אפשר?

להכין לו קציצות עוף ( בלי ביצים) רכות ? זה כבר מתאים לגיל שלו?

אורora

New member
תפוח אדמה

וממתי אפשר עם פרורי לחם? לילדונת נתתי כבר לחם בגיל הזה.

דש1דש

New member
האמת שאני עודה תמיד

גם לגדולים וגם לקטנים עם קוואקר ולא פירורי לחם - ונדמה לי שמותר כבר לקטנים. לחם מומלץ לא לפני גיל 10 חודשם נדמה לי, אם זכור לי נכון

למעלה