שאלות של טירון....

Noammuse

New member
שאלות של טירון....

אני מעוניין להכנס לעניינים ולהתקין לינוקס בפעם הראשונה. הבנתי שה-Mandrake היא הגרסה המומלצת לטירונים שכמותי ורק היום התחלתי לקרוא ולהתחיל להבין מה זה לינוקס
יש לי כמה שאלות דיי בסיסיות: 1. כרגע אני עובד עם ווינדוס XP - האם יש סיבה שה-Mandrake וה-XP לא יחיו בשלום תחת קורת גג אחת ? 2. על מנת להוריד את הלינוקס נכנסתי ללינק שניתן פה ftp://linux.org.il/pub/distributions ושם ראיתי שיש שני קבצי ISO - מה עושה כל אחד מהם והאם שניהם נחוצים להתקנה ? 3. באותו מקום היו חוץ מקבצי ה-ISO מלא קבצי UPDATE (משהו כמו 3 ג´יגה) - האם כדאי להוריד ולהתקין אי אילו מהם בתור התחלה ? ובכלל - למה משמשים העדכונים הנ"ל ? תודה מראש... נועם.

mavor

New member
בוקר טוב

טוב אני מצתת את השאלות שלך ומצרף תשובות . כרגע אני עובד עם ווינדוס XP - האם יש סיבה שה-Mandrake וה-XP לא יחיו בשלום תחת קורת גג אחת ? לא אין שום סיבה שהם לא יחיו ביחד למרות שלא ניסיתי אישית . על מנת להוריד את הלינוקס נכנסתי ללינק שניתן פה ftp://linux.org.il/pub/distributions ושם ראיתי שיש שני קבצי ISO - מה עושה כל אחד מהם והאם שניהם נחוצים להתקנה ? על מנת להנות מהמערכת אני ממליץ לך להוריד את שני קבצי ה ISO אבל אפשר להסתפק רק ב INST אם אתה רוצה תצור איתי קשר ב EMAIL ואני אשלח לך את הדיסקים . באותו מקום היו חוץ מקבצי ה-ISO מלא קבצי UPDATE (משהו כמו 3 ג´יגה) - האם כדאי להוריד ולהתקין אי אילו מהם בתור התחלה ? ובכלל - למה משמשים העדכונים הנ"ל ? זה עדכונים למערכות ישנות אתה לא צריך את זה תודה מראש... נועם. בבקשה מראש ... נדב

Noammuse

New member
תודה נדב...

תודה על התשובות נדב... אתה מאד נדיב
אבל מכיוון שהלינק היה ממש מהיר כבר הורדתי את שני ה-ISO וגם את כל ה-UPDATES אותם אני אמחק עכשיו בשמחה רבה... בכל זאת... עוד שתי שאלות קטנטנות... האם כדאי לצרוב את ה-ISO לפני ההתקנה או שמספיק לפתוח אותם ולהתקין ישירות מההארד דיסק ? ושאלה נוספת - בכמה מקומות (CNET למשל) ראיתי שהמליצו על Corel Linux Second Edition למשתמשים מתחילים... איך זה עומד מול ה-Mandrake ואיזו מהן באמת טובה יותר למשתמש המתחיל ? שוב תודה... נועם.

mavor

New member
בבקשה :)

כן צריך לצרוב את ה ISO (פעם בהפצות הישנות היא אפשר להתקין מהHD ואפילו מדיסקטים אבל היום זה אפציה מרקבת וקמעת בלטי אפשרית) לפי דעתי Mandrake היא הפצה מנצחת אני משתמש בה בכול המחשבים שלי (LAPTOP1+DESTOP3+SERVER2) .היתרונות של CORAL שזה הפצה לפי מיטב המסורת של החברה שהביע לנו הרבה מוצרים טובים לשוק (תוכנות גרפיקה...) ההפצה גרפית וידידותית אבל נורא עניה בעזרים לפי דעתי נדב

למעלה