שאלות של מתחילים

שאלות של מתחילים

בועז ואחרים , אני מקווה שמשהו יעבור כאן בקרוב וישמח לענות על שאלותי למרות שלכם הם פשוטות וברורות. אז ככה, אני גרה בישוב שעד עתה מכרו בו זרי פרחים בימי שישי, המוכרת עזבה והפרויקט נשאר יתום. חשבתי למכור זרים במקומה ויהיה לי קצת דמי כיס... בקיצור דברתי עם הגברת היא לא נדבה לי הרבה מידע ולכן אני שואלת כאן. מדובר על סה"כ 30 זרים כל יום שישי היא מכרה במחירים בין 10 ל-25 ואני מניחה שלא יקנו פה במחירים יותר גבוהים מזה. לשאלות - איזה פרחים קונים? אני מניחה שצריך פרחים פשוטים (מה השמות שלהם) איזה פרחים מתאימים לזר הזול ואיזה ליותר "יקר"? איפה קונים את הנילונים לסידור פרחים? מה השם של הפרחים של המילוי (עיגולים קטנים לבנים) יש איזה ציוד שכדי שאני יקנה בשביל זה (אני לא רוצה להשקיע יותר מידי אבל עם צריך משהו תגידו) שאני מגיעה למשתלה - איך זה עובד? איך מוכרים את הפרחים? בודדים או במשקל או אני לא יודעת איך? המוכרת הקודמת אמרה שהיא קנתה פרחים ב-250 ש"ח , מה קונים בסכום כזה (בערך? תנסו לעזור לי להבין מה אני צריכה) ושאלה אחרונה - היא קנתה בפורת איפה זה, איך מגיעים לשם ואם אולי יש מקומות יותר זולים או שווים או מסבירי פנים? תודה תודה תודה נגה

אומנם זה לקט שאלות טכניות

וממש לא מקצועיות או אומנותיות אבל אני ממש צריכה עזרה ואין לי מושג איפה לשאול. חשבתי שכאן זאת הכתובת. אני יודעת שזה פורום איתי ואני יחכה בסבלנות אבל אם משהו במקרה עובר כאן אז על תתעלמו ממני , טוב.? תודה ענקית

עזרה, ככה התחלתי לפני 20 שנה

את יכולה להתקשר אלי , כי זה הרבה שאלות והרבה תשובות 0522506769 שרון

תודה

אני יתקשר היום, מקווה שההצעה עדין בתוקף (סליחה שהגבתי רק עכשו )

בועז בר

New member
אני אנסה לעשות קצת סדר...

איזה פרחים קונים? הכי זולים שיש, כאלה שבשיא העונה, וזה משתנה כל הזמן. אם המוכרת שעזבה קנתה בפורת, אני משער שאלה היו גרברות. לא כל מגדל מוכר לפרטיים, כדאי לעשות סיבוב, להיכנס למשקים ולשאול. מושב פורת נמצא בגוש תל-מונד [כביש 4 מזרחה בצומת דרור; תרשמי בגוגל YMAP] פרחי המילוי הלבנים נקראים גיבסנית. איזה ציוד צריך? כמה דליים, מזמרה, גומיות או סרט פרחים, שרוולי צלופן לאריזה ו... זהו. תמחור הפרחים: את הפרחים קונים בד"כ לפי יחידה [20 גרברות זה חבילה סטנדרטית והמחיר לפי פרח בודד] אם המגדל אומר לך שהמחיר נניח 70 אגורות, הכוונה שכל חבילה תעלה לך 14 ש"ח. או לפי חבילות [בגיבסנית למשל יש X גבעולים שיוצרים נפח מסוים, והמחיר הוא לחבילה] דליים שרוולי צלופן פשוטים תמצאי אצל כל מגדל, דקורטיביים [ויקרים] יותר תמצאי אצל רזין, רמי לוי וספקים אחרים של ציוד לענף הפרחים. מזמרה [רצוי מקטפת] אפשר לקנות ב'הגרעין'. אם את מהאיזור, בגוש תל-מונד יש הרבה מושבים שבכולם יש מגדלי פרחים. כדאי לעשות איזה טיול הכנה, לעבור מושב מושב, להיכנס לכמה משקים, לשוחח עם המגדלים ולאסוף את המידע המתאים לך.

תודה על הפירוט

עזרת לי מאוד
באיזה עוד מושבים יש משקים ו- איך אני מוצאת את המשק שמגדל פרחים?? יש למשקים האלו שמות, כתובות, טלפונים???

בועז בר

New member
בכל המושבים בגוש תל מונד יש מגדלי פרחים.

אין לי רשימת כתובות או טלפונים אבל אפשר פשוט להסתובב באיזור ולשאול.

למעלה