שאלות

• פותח הנושא pcp1
  • פורסם בתאריך

pcp1

New member
שאלה על זכויות יוצרים

שלום לכולם יש לי שאלה שעוסקת בעניין זכויות יוצרים על חפצי אומנות (ריהוט/תמונות) מהמאה ה18-19 האם חל על זה חוק זכויות יוצרים? מה הדין אומר לגבי דברים עתיקים ממתי פג תוקף חוק זכויות יוצרים ? , אם בכלל. האם הדין הוא דין כלל עולמי או שהדין במידנה אחת שונה מאחרת. תודה רבה.

talrod1

New member
אי תשלום על עבודה

צילמתי עבור חברה בשם "fly club 18-55" חברת בת של חברת רימון טיולים. עבדתי כ4-5 מסיבות שכל אחת מהם עבדתי קשה והעלתי לאתר פייסבוק כ200 תמונות. כל עבודה כזאת הבטיחו לשלם לי כ150 עד 200 שקל. מאז המסיבה האחרונה עברה כ4-3 חודשים ועוד הרבה מאז הפעם הראשונה שהוא היה צריך לשלם לי וחזר בתירוצים רבים ונשנים שבגלל שאני לא צלם מקצועי קשה לו להוציא לי צאק מסודר. ככה עבר הזמן והבן אדם לא חוזר אליי ומתעלם . החלטתי שאני לא הולך לוותר על זה כי אני צריך לפחות לקבל מימנו כ-600 שקל. מטיפשותי ,לא חתמתי איתו על שומדבר כי הוא חבר של חבר שלי וסמכתי על העיניין הזה . השאלה היא האם כדי לי להכנס לתביעה משפטית על הנושא הזה? אם אין לי שום מסמך שמראה שחתמתי איתו על סוג של הסכם זה מונע מימני לקבל את מה שמגיע לי?. ועוד משו ,הוכחות יש לי..גלריות שהעלו לא אחד ולא שניים ועוד מספיק עדים לכך שאני עבדתי בשבילהם ,רובים שעבדו איתי ביחד בתור יחצנים. אני אשמח לדעת מה אתם חושבים בנושא , תודה.

anonymous27

New member
אופציה בחוזה שכירות

בחוזה שכירות של חבר כתוב שיש אופציה לשוכר לעוד 10 חודשים, הוסיפו בכתב יד שרק במידה ו-2 הצדדים מעוניינים. זה חוקי? איפה כאן בעצם האופציה? האופציה אמורה להיות לשיקולו של השוכר ולא המשכיר... תודה.

barakjan

New member
עו"ד מוזר

שלום לפני בערך 6 שנים נפצעתי ורציתי לתבוע את העייריה בקיצור לקחנו עורך דין והוא התחיל את כל התהליכים והחתים את ההורים שלי על ייפוי כוח בשביל שהוא יוכל לתבוע אותם בלי שההורים שלי יגעו למשפט אחרי שההורים שלי חתמו לא שמענו ממנו דברים חדשים בנוגע לתביעה, וככה עד עכשיו ! לפני חצי שנה בערך ביקשנו את כל המסמכים של הבית חולים עם הפרטים של הפציעה והוא אמר שהוא עבר דירה נאבד לו המסמכים וכל מיני טירוצים כאלה אני חושד שהוא תבע כבר את העיריה ולקח את הכסף לעצמו, הוא יכול לעשות את זה ? איך אני יכול לבדוק שהוא כבר הגיש את התביעה? בבקשה עזרה תודה, ברק

אופק145

New member
לא יודעת איך להתנהל עם בנק דיסקונט

לפני כשנה בערך עקב התנהלות כושלת והלואה שנתתי לבן משפחה שלא החזיר נקלעתי למינוס בבנק לקחתי הלוואה שכיום עומדת על סך של 54000 שח נשארו נכון להיום 63 תשלומים בריבית שנתית של 14.9 לפני שנה וחצי כשלקחתי את ההלואה סיכמתי איתם בלית ברירה על החזר של 1500 שח בחודש ועמדתי בזה כמה חודשים לאחר מכן מכל מיני סיבות של ירידה בהכנסות לא הצלחתי לעמוד בהחזר החודשי פניתי לבנק וביקשתי לעשות הסדר מחדש של 700 שח בלבד הבנק מסרב ומאיים להעביר את זה לטיפול משפטי. אני אוסיף עוד כשלקחתי את ההלואה היה לי שם חשבון עם משכורת צנועה של כ 5000 שח לאחר כחצי שנה בערך העברתי את המשכורת שלי לחשבון של בעלי כדי שנהיה באותו בנק וכל חודש היתי מעבירה מהחשבון המשותף לחשבון בדיסקונט עד שבעלי אמר לי שגדול עלינו החזר של 1500 ונרד ל 700 אני אוסיף עוד פרט בעלי לא קשור לחוב הזה כאמור זה חוב שנגרם בגלל ניהול לא נכון של כסף שלי וזה בתקופה שלא הינו בחשבונות יחד. אבל כיום אנו כאמור בחשבון יחד. אין לנו דירה בבעלות ולי אין רכב לבעלי יש רכב אבל שוב הוא לא קשור לחוב. החוב וההלואה הם על שמי בבלעדיות. הייתי בבנק כמה פעמים ואמרתי שאני לא יכולה לשלם כל חודש יותר מ 700 שח. בגלל שהם היו כל כך אנטי אמרתי גם שלדעתי אם הם פונים ליעוץ משפטי הם בכלל אפילו מאה שח לא יוכלו להוציא ממני לחודש כי אין לי כח החזר אני מרויחה כ 5000 שח בחודש אין לי דירה או רכב על שמי ובעלי לא קשור לחוב הזה כלל וכלל. הפקידה אמרה לי שלבנק עדיף לשלוח לטיפול משפטי ולחסוך לו את כאב הראש הזה כדבריה אני מבולבלת לא יודעת מה זה אומר טיפול משפטי? מה זה אומר פשיטת רגל הוצאה לפועל ? אני חסרת אונים כי אני רוצה ויכולה להחזיר להם כל חודש סכום מסוים אולם הם מסרבים. בסופו של דבר היא אמרה שאם אני אביא ערב ו36 צקים של 700 שח מהבנק של בעלי אז הם יסכימו אבל בעלי לא מסכים ובצדק לא בגלל שאני לא אשלם אלא כי הוא לא צריך להיות ערב לחוב שהוא בכלל לא קשור אליו אני לא יודעת מה לעשות לקחת עורך דין מול הבנק אין לי כסף והבנק גוף גדול יאכל אותי בלי מלח כבר עכשו הריביתעל ההלואה שלקחתי היא אסטרונומית אבל אין לי ברירה השאלה מה לעשות ? מה מומלץ? אני יודעת ש 700 שח זה מעט להלואה כזו גדולה אבל אין לי ברירה אם בעתיד יהיו לי רזרבות אני אסגור ההלואה הזו אני אוסיף שאני לא ברשימה שחורה של אף בנק ולא היה לי מעולם סיפור של טיפול משפטי או הוצאה לפועל עם אף גורם כיום אני צורפתי לחשבון של בעלי שהוא מנהל את הכספים ואני מעבירה לשם את משכורתי הצנועה ויש לי גם כ.א לחשבון ואני מאוד שקולה איתו השאלה אם דיסקונט יכול לעשות משהו לבעלי ? השאלה האם לתת להם לפנות להוצאה לפועל ואז אם אני מראה את התלוש שלי של 5000 שח ושאין לי רכב או דירה כמה יפסקו לי להחזירכל חודש? האם יבקשו תלוש של הבעל? האם יהיו להוצאה לפועל השלכות עלי למשל שלא אוכל להחזיק יותר כ.א ? או ליסוע לחו"ל? או שזה פשיטת רגל? אני כאמור לא מסובכת עם אף גורם חוץ מהחוב הזה לדיסקונט שאני רוצה לשלם בקצב שלי אך הם מסרבים למותר לציין שאין לי צקים או כ.א או הוראות קבע בדיסקונט אשמח לעצה. ואגב האם יש גורם שיכול לתת לי ליווי משפטי בחינם בנושא כזה? אשמח לעצות כי אני מרגישה שהבנק מנסה להפחיד אותי עם טיפול משפטי והוצאות לפועל. תודה מראש לעונים . אני נשואה ואם לילד. ומה זה אומר להגיע להסדר עם הבנק? הפקידה אמרה לי הסדר עם הבנק אולי יפסוק לי החזר מינימלי אבל זה אות קלון לכל החיים לעולם לא אוכל לקחת משכנתא או לצאת מהארץ. האם זה פשיטת רגל ? לדעתי יש לי בלבול מושגים והבנק מנצל את חוסר הידע שלי אודה לעזרתכם לפני שיש הדרדרות והכי גרוע כאמור כל חודש אני מעבירה מהבנק של בעלי לדיסקונט כסף על ההלואה בהתחלה היה אכן 1500 אחר כך ירד עד ל 700 החודש בגלל טעות שלי אני מודה שלחתי פקס שגוי לסניף של בעלי שהעביר לדיסקונט 1600 שח מחשבונו של בעלי כמובן שדיסקונט מסרב להחזיר ובעלי כועס עלי . אמרתי לפקידה שהם נוכלים וזה טעות ושיחזירו הכסף כמובן שהם מסרבים ואמרתי לה שאני לא אוכל לעשות העברה חודש הבא בגלל זה בעלי לא יסכים והיא כמובן אמרה שוב אין בעיות זה יעבור לעורך דין עם כל ההשלכות של זה יצאתי בבכי ויאוש חברים עזרה בבקשה.אני אוסיף שאני בהריון קצת לרקע.

nashko

New member
מימוש צוואה

שלום, אחי גר בדירה עם אמא שלי,מדובר על בנאדם בין 58 והיא בת 80 בצוואה שלה היא השאירה לי את רוב האחוזים על הבית כ- 70% בבוא היום כאשר ניתן יהיה לממש את הצוואה האם יכולה להתעורר איזו בעיה בדרישה ממנו להתפנות מהדירה בגלל שהוא גר שם? האם החוק מאפשר לו לסרב? תודה

מני גל

New member
תביעה בגין תאונת עבודה

שלום רב, אישתי ז"ל עבדה בזמנו בבי"ח פרטי כאחות וכידוע עבודת אחות קשה,מאמצת,אין ספור משמרות ולחץ שלא יאומן. היא הייתה מגיעה הבייתה באפיסת כוחות . בפעם האחרונה שחזרה הבייתה ממשמרת היא הייתה ממש "גמורה" ובלילה הלכה לישון . בבקר התעוררתי לידה כשהיא מחוסרת הכרה . בדיעבד הסתבר שהיה לה "מפרצת " ( שטף דם מוחי ) וזאת ללא שום סימנים מקדימים. עברו כמה שנים טובות מאז ורב הזמן הייתה "צמח" עד קריסת מערכות ומוות. שאלתי היא האם אני יכול לתבוע את מקום עבודה בגין תאונת עבודה למרות שהארוע קרה בבית ? אשמח לתגובות תודה מני

talrod1

New member
בנוסף לכך

יש לי שיחות מצולמות בפייסבוק עם האדם שאני שואל אותו עוד באמצע ינאור על התשלום והוא מבטיח שבעשירי לחודש יש כסף. הצילום השני מראה על שיחה שזה כבר באפריל(!) על כך שהוא טוען שיש לו בעיה עם לשלם לי ..ושזה יקרה בקרוב מאוד. עד עכשיו הוא לא דיבר איתי. כמו כן יש לי גם את ההוכחות עצם שצילמתי עברו אצלי במחשב , תודה.

borogon

New member
לדעתי הוא לא הגיע תביעה

אני לא יודע, אבל נראה לי. לפי התיאור שלך הוא איבד את מסמכי התיק- שזה חמור ביותר כשלעצמו, ובשל כך גם לא יצר איתכם קשר. תוכלו לפנות לועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין ולהתלונן עליו.

borogon

New member
חבל שלא קיצרת

טיפ: למרבית האנשים כאן אין אפשרות לקרוא טקסטים של 10 דקות. לענייננו, אני יכול לומר לך שכמי שיצא לו לייצג חייבים מול הבנק, כדאי מאד מאד לא להגיע איתם לתסבוכת משפטית. תעשי כל מה שאת יכולה כדי להימנע מכך. מרגע שעניינך מועבר לעו"ד מטעמם, את יכולה להיות בטוחה שתהיי מוכנה להגיע לכל פשרה ובלבד ש"יירדו לך מהגב"..

sharpantie

New member
לא מומחה

אבל ידוע שכדי לתבוע פיצויים על נכות/מוות מהמעביד, צריך להוכיח קשר בין מה שקרה לבין העבודה שעסקה בה. כדאי שתתיעץ עם עורך דין מומחה בתחום.

תשובה-

אם יש לך שיחות מצולמות / תיעוד כלשהו שבאמצעותו אתה יכול להוכיח את רכיבי התביעה - זה עשוי להיות קביל בבית הדין לעבודה.

MaddyD

New member
סיום שכירת דירה - בעייה מול בעל הדירה

שלום רב, אמי סיימה חוזה שכירות בדירה ששכרה, כשנכנסנו לדירה היו מאווררי תקרה עתיקים בכל החדרים, לזכרוני הרב, אחד מהם לא עבד, מאחר והעניין לא היה אסתטי בעיננו החלפנו אותם למנורות, לאחר יציאתה מהדירה שכרה חשמלאי שחיבר את כל המאוררים חזרה, אחד מהם לא עובד מאחר והמנוע שלו שווק חיים לטענתי מדובר בבלאי סביר שכן זה מאורר תקרה ישן מאוד, שגם לזכרוני לא פעל מלכת התחילה , האם אפשר לטעון מולו שאחריות התיקון הוא עליו? דבר נוסף, במטבח יש שיש, גם המטבח לא חדש כלל, בשולי השיש יש חלק מוגבה (בחלק החיצוני כנראה למניעת זליגת מים) החיבורים לא היו טובים ובאחת הפעמים שנשענו על האיזור, השיש נשבר והתנתק, אמא שלי שכרה אדם שהדביק את זה חזרה, אבל יש כמובן סימני שברים, הוא דורש מאיתנו כעת להחליף את השיש בכלל, את כל השוליים , האם חובתנו המשפטית לכך? אשמח לעזרה שכן אמי לא צעירה והוגנת מאוד, כל דבר שסירב לתקן לא התעקשה וטיפלה בעצמה, עכשיו הוא מחזיק בידיו צ'ק בטחון על סך 50 אלף שקלים, סכום מאוד גדול ואמי חוששת מאוד שיפדה על דעת עצמו הסכום, האם יש דרך למנוע ממנו לעשות כך? אסכם רק ברשותכם לשם עשיית סדר, מאוורר תקרה בתקופה של שכירת דירה של שש שנים, המאוורר כעת לא פועל, המנוע מקולקל, סביר להניח מפאת גילו הרב (העניין לא התגלה עד כה מאחר והמאוורר לא היה מחובר בכלל, כעת חובר על ידי חשמלאי שדיווח שהמנוע כלל לא עובד) - האם חובת התיקון והחלפת המנוע היא עלינו? לגבי שולי השיש, גם כאן מדובר במוצר יחסית ישן שעקב השענות נשבר, מדובר בסדר גודל של חצי מטר שהתנתק מהשיש, נפל על הרצפה וחובר חזרה, רואים את החלק שנשבר לשניים, ממש בקושי, הוא דורש שנחליף את כל השוליים על חשבוננו, האם הוא רשאי להחלטה כזאת? תודה רבה דנה

amitceder

New member
עו"ד אריאל בוכניק

שלום, אינני עו"ד אך נתקלתי בעו"ד שמתנהג בביריונות ורציתי לברר אם תוכלו לעזור לי נגדו. לפני כשנתיים רכשתי דירה כשעו"ד בוכניק שימש כנציג הקבלן. כעת משרציתי למכור את הדירה, ומכיוון שהדירה עדיין לא נרשמה כבין משותף, פניתי לעו"ד הנ"ל לקבל אישור אי התנגדות לרישום הערת אזהרה בטאבו ע"ש הקונה שלי. עו"ד בוכניק דרש סכום מופקע של מעל 10 אלף ש"ח לביצוע רישום הערת האזהרה (צ"ל סד"ג של 400 ש"ח לכל היותר). הבהרתי כי אין ברצוני ברישום הערה אלא רק באישור לאי התנגדות. עו"ד בוכניק סרב ואף טען שרק לא מותר לבצע שינויים בהערות האזהרה לנכס - דבר שהוברר מול לישכת הטאבו כשקר מוחלט. אני דורש מהעו"ד להעניק לי את אישור אי ההתנגדות ע"מ שלא אמשיך להפגע מסרובו בכך שאיני יכול לקבל את כספי המכירה מגיעים לי עד שלא יאפשר את רישום שינוי הערת האזהרה. אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא דרך למצות עימו את הדין ולתת לי אישור זה ואף לנזוף בו על התנהגותו הלא אתית בעליל (ע"פ התייעצות עם מספר עו"ד העוסקים רבות בתחום ומעולם לא שמעו על התנהגות שערורייתי הזו). תודה. עמית

z x 7 r

New member
בית משותף - שאלה לגבי החצר - כמה שאלות

ואם זה לא הפורום המתאים - אשמח לקבל הכוונה. העיניין הוא כזה: אני גר בבניין מגורים במרכז ת"א, ולפני מספר שבועות - דיירים מבניין מעבר לרחוב - בניין ממול, הניחו על דעת עצמם פח ירוק ענקי - ל"עשיית קומפוסט" ( כל מיני שאריות ביאולוגיות שנרכבות והפכות לכאורה למשהו טבעי ). לבניין זה - שני בעלים עיקריים ( יש להם מספר דירות ) ועוד דירה או שתיים ששייכות לאנשים אחרים. אף אחד לא נתן הסכמה במפורש להניח פח כזה בחצר של הבניין שלנו. מה אפשר לעשות בנידון? במקרה ורוצים לפנות את הפח שלהם? ( הפח ממש גדול, בגודל של 1.5*1.5 מטר ). פניתי לעירייה - אמרו שלא מתעסקים עם דברים שהונחו בחצרות הבתים. להגיש תלונה במשטרה? לפנות לעו"ד? לכתוב מכתב אזהרה בעזרת עו"ד? מה אתם אומרים?

למעלה