שאלות

עץ זית

New member
שאלות

אנחנו מתכננים נסיעה משפחתית לאוסטרליה בעוד שנה וחצי (!!!) אבל אוספים בינתיים מידע. שאלות שעלו לנו בהתלבטויות. האם צריך רשיון נהיגה מיוחד לקראוון? מהם סידורי הלינה בקראוון ברמה גבוהה, לחמש נפשות? האם יש אזור שיכול להסגר לפרטיות ושקט? יש לנו ילד אחר נוחר כבד ואבא בעל שינה קלה. במהלך נסיעה, היכן יושבים הנוסעים? האם יש אפשרות לחגור חגורות בטיחות או שמסתובבים חופשי? האם כולם רואים את הדרך בנסיעה? האם באוסטרליה יש אפשרות לטיול לא מעגלי? כלומר להחזיר את הקרוואן במקום אחר. הטיול המתוכנן הוא לחודשיים ולכן אין טעם לדעתנו לקנות קרוואן (בזבוז זמן קניה ומכירה) ואין טעם לחזור על עקבותינו. האם יש חברות השכרה מומלצות באוסטרליה? לא חאפרים. הכי קרוב לטיול קראוונים שעשינו, היה שייט תעלות, אלא שאז לקחנו סירה גדולה ויוקרתית שמיועדת ל8 נפשות, אז צפיפות לא היתה. תודה מראש.

עזרה לשאלות

אוסטרליה היא מקום מדהים לטיולי קרוואן. אנחנו עשינו זאת בשנה שעברה ומאוד מאוד נהנינו. אני זוכרת שגם לי היו המון שאלות ועשיתי תחקיר מקיף מאוד. אשתדל לעזור לך כמה שאוכל. באוסטרליה אין צורך ברשיון נהיגה מיוחד, אך חייבים רשיון בינ"ל. עד כמה שזכור לי סידורי הקרוואן משתנים בין הדגמים ויש הרבה דגמים. בעיקרון ברוב הדגמים יש מיטה זוגית למעלה ומיטה זוגית מאחור ופינת האוכל הופכת למיטה. נוסע אחד יושב ליד הנהג ושאר הנוסעים יושבים מאחור - ולכל אחד חייבת להיות חגורת בטיחות!!!. באוסטרליה ניתן לקחת את הקרוואן בעיר אחת ולהחזיר באחרת (אנחנו יצאנו מסידני והחזרנו בקיירנס). אנחנו זוג +תינוק ושכרנו קרוואן ל- 4 אנשים. התינוק ישן איתנו, כך שלא נגענו במיטה הנוספת. זה יותר נוח, בעיני לקחת קרוואן יותר גדול ממס' האנשים. אני אוהבת מרחב... במהלך הנסיעה, חלק מהזמן ישבתי עם התינוק מאחור ובד"כ בקטעים שהוא נרדם - עברתי קדימה לשעשע את הבעל... אני לא כ"כ זוכרת שמות של חברות. אנחנו שכרנו דרך חברה ישראלית כי התברר שבסוף, כמו בטיסות, יוצא יותר זול להזמין דרך סוכנות ולא לבד מול חברה בחו"ל. היינו מאוד מרוצים מהידע שהופגן ומהשירות ובטח נעשה את זה שוב מתישהוא. תהנו - זה כייף.

לא הייתי באוסטרליה

אבל אני יכולה לאמר לך לגבי הקראוון. לרוב הקראוונים מספיק רשיון ב' רק לקראוונים הגדולים ביותר ל7 נפשות צריך רשיון ג'. לגבי סידורי הלינה- זה שוב תלוי בקראוון שאתה לוקח. אנחנו שכרנו את הקראוון הגדול ביותר שמתאים ל6-7 איש- מעל הנהג יש מיטה ענקית לטעמי היא מתאימה יותר לילדים אפשר גם עד 3 ילדים. מאחור יש מיטה להורים ואפשרות לסגור עם דלת ופינת האוכל גם היא הופכת למיטה לאדם אחד או שני ילדים. במהלך הנסיעה אפשר לשבת בפינת האוכל, ליד הנהג או לשכב במיטות. אפשר לצפות בדרך מכל מקום כי יש חלונות. לא מומלץ לטייל תוך כדי נסיעה אם כי זה אפשרי. בכל מקרה תוכל לראות דגמים של קראוונים ועוד אינפורמציה באתר של בנדנה ואפשר דרכם להזמין גם באוסטרליה. אתר בנדנה בהצלחה

זה החלק האחורי של הקראוון

זה חדר שניתן לסגירה יש בו שתי מיטות ממש מרווחות ונוחות. משמאל זה המטבחון ומימין זו הדלת למקלחת ושירותים.

שמירה על כללי הפורום

בכוונת הפורום לשמור על "ניטרליות" עיסקית ולא לפרסם או להמליץ על עסקים המפיקים מכך רווחים כספיים- ראו במכתב הפתיחה אחרת הפורום יהפך לזירת פרסום לבעלי עניין כלכלי ולא טיולי. כרגע הודעה זו לא תימחק אולם להבא אבקש לשמור על כללי הכתיבה. שלכם ד"ר קרוואן

זו לא פרסומת

אין לי שום קשר לבנדנה, זו רק אינפורמציה לעזרת השואל באתר שלהם הוא יכול לראות דגמי קראונים ואינפורמציה בעברית ואני לא רואה בזה שום רע

למעלה