שאלת אקוסטיקה...

• פותח הנושא h 3
  • פורסם בתאריך

h 3

New member
שאלת אקוסטיקה...

כבר כמה שבועות שאני שמה לב שמשהו בשמיעה שלי לא בסדר... למשל, אני לא מצליחה לשמוע אם מישהו מדבר איתי מהמטבח והילדים מדברים בסלון, או שהטלויזיה דולקת... או בטלפון כשהילדים מדברים לידי. כמובן שזה משהו טבעי, אבךל לאחרונה שמתי לב שזה החמיר, ושאני כל הזמן אומרת להם שיהיו רגע בשקט כי אני לא יכולה לשמוע את עצמי. החתלתי לחשוב שאני מפתחת בעיות שמיעה או הפרעת קשב כלשהי. השבוע היתה פה אמא של חברה מהגן והסבה את תשומת ליבי לכך שיש בבית בעית אקוסטיקה.... וכשחשבתי על זה, נראה לי שאולי זו הבעיה. הבית גדול ודי ריק בסך הכל, אין לנו הרבה ריהוט, כי זה בית שכור. יש הד. ויש פה לפחות ילד אחד שמדבר כל הזמן. וכשאני אומרת כל הזמן אני מתכוונת לזה. ומדבר בווליום מאוד גבוה. הקול שלו, מה לעשות, מאוד חזק וגבוה... ויש פה עוד ילדה ותינוקת. והרעש בלתי נסבל. אני מתחילה לחשוב שאולי סף העצבים שלי שהולך ויורד לאחרונה, קשור, מעבר לעייפות תמידית, גם לזה... יש איזו דרך לשפר את האקוסטיקה בבית בלי להשקיע כסף? משהו יצירתי? לא מבינה בזה כלום... כל רעיון יתקבל בתודה. H

שטיחים

את יכולה לסרוג כמה
כל מה שיבלע את גלי הקול ולא יתן להם להשבר ולעבור מקיר לקיר. מאחר ואת הגיל של הלונגים על הקירות כבר עברנו...שטיחים יעזרו מאוד.

לונגים על הקירות! ענק... שטיחים, וילונות, קרטוני ביצים על הקירות
, ריהוט - כל דבר שישבור את הריק... ויש בתים שיש בהם אקוסטיקה נוראית לא משנה מה...

h 3

New member
תודה, אולי באמת עכשיו עם החורף...

אם כי הבטחתי לעצמי שכל עוד אין לי עוזרת ו/או שואב אבק נורמלי אני לא עושה את זה לעצמי... אבל זה הזמן לחשוב שוב... ואף פעם לא היו לי לונגים על הקירות, משהו לא בסדר אצלי? H

פרמלה

New member
מה זה לונגים?

מצחיק אותי שהציעו לך תבניות ביצים על התקרה. פעם ברחוב הילדות שלי בת"א הייתה חנות נעליים שהתקרה שלה הייתה מרופדת בתבניות ביצים מרובעות גדולות והסבירו לי אז שזה בשביל שיפור האקוסטיקה.

לונגים

אלה בדי השאנטי באנטי הצבעוניים המזעזעים, בדרך כלל עם ציורים של שמש, גלגל המזלות ושאר חרטוטים רוחניקיים, שהיינו תולים לקישוט אי אז על קירות דירות סטודנטים כעורות בת"א ובתפוצות, ולעיתים אף משתמשים בהם במקום דלתות, להפרדת חללים.

עציצים

גם לנו הייתה את הבעיה הזאת שרק עברנו לגור פה. שטיחים כמו שאמרו החכמות מעלי יעזרו מאוד. עציצים (באמת שמינימום השקעה) גם מוסיפים יופי וגם בולעים קולות. וגם תמונות על הקיר.

למעלה