שאלת ביופסיה

malina6

New member
שאלת ביופסיה

הי. בעיקבות ממו וUS שעשיתי, הטכנאית קראה לרופא ואחרי ויכוח סוער האם יש לדגום מוקד אחד או שניים נקבעה לי ביופסיה. היתי כל כך המומה שרק אמרתי בסדר לתאריך (השבוע) והלכתי משם - שאלה: יש כמה סוגים של ביופסיה. מהו משך ההתאוששות? אינטרנט אומר שעות. וימים בבית. לי אפילו לא אמרו לבוא עם מלווה. אוכל לנהוג בחזרה לבד? חייבים מלווה? זה לא רק הרדמה מקומית? (לא דובר איתי על ביופסיה כירורגית) תודה...

מנסיון אישי שלי

אחרי שהודגמו שני גושים עברתי ביופסיה במחט עם אלחוש מסויים קצת לא נעים אבל סביל.
אצלי הייתי צריכה להמנע מלהוריד את הפלסטר במשך שלושה ימים במוקדים שהודגמו ולנוח לא משהו הסטרי בכלל,
אני חזרתי לבד באוטובוס הביתה כך שזה באמת אישי לכל אחת ואחת.
עצתי עד כמה שניתן לא להכנס לבהלה לא סוף העולם אפשר לעבור בהחלט את הבדיקה.

בהצלחה רבה.

מאחלת שזה יהיה קל

והממצאים יהיו תקינים.
עברתי את זה אז אני יכולה מאד להזדהות עם החשש.

תשובה

מדובר בביופסית מחט.זה אומר שתשכבי על מיטת בדיקה והרופא אחרי שיאלחש (הרדמה מקומית)את איזור הדיקור יחדיר מחט וישאב קצת רקמת תאי שד אותם ישלח למעבדה פטולוגית לאבחן ממה מורכבים התאים שנשאבו.
מכיון שמאלחשים את המקום הפעולה לא מכאיבה. תתבקשי אחר כך ללבוש חזיה גם בלילה למספר ימים.את מקום הדיקור סוגרים בפלסטר שאפשר להתרחץ איתו אחרי מספר ימים את מורידה את הפלסטר בעצמך.
לאחר הבדיקה תתפקדי כרגיל ,אין צורך במלוה.תוכלי לנהוג ולעשות כל מהשבד"כ עושה.לפעמים מרגישים איזה שהו כאב או נפיחות במקום הביופסיה .כל כדור נגד כאבים מתאים.
מאחלת שתשובת הביופסיה תהיה תקינה פנינה
י

למעלה