שאלת גב...

שאלת גב...

שלום,אני וחברה שלי מתאמנות בבית (תרגילי כושר רגילים ופשוטים {מכרעים,סקווטים,משקולות-כפיפת/פשיטת מרפק,כפיפות בטן,פשיטות גב,תרגילי ישבן וכו..}) שמתי לב שכשאחנו מבצעות כפיפת בטן (כשהרגליים בקרוס למעלה {קיצור שריר הבטן}) כואב לה באזור הגב התחתון..ולי לא כואב שום דבר חות מ"השריפה" של שרירי הבטן שעובדים למה זה קורה לה ואילו תרגילים חלופיים ניתן לבצע במקום.. אבל שיתנו גיוון לתרגילי הבטן.. שלא יהיו אותו הדבר (רוטינה..;) תודה

oridoron77

New member
../images/Emo26.gif

1. אם הבנתי נכון, אתן מבצעות תרגילי בטן שהרגליים נמצאות באויר, ויש בערך 90 מעלות במפרק הברך? אם כן, אז יכול להיות שישנו עומס דחיסתי על החוליות התחתונות של הגו, שמפריע לחברה שלך לעשות את התרגיל. היא יכולה פשוט להוריד את הרגליים על הקרקע, או לבצע את התרגיל כמו שאמרת רק אם תמיכה ברגליים (כלומר שהיא לא תצטרך להחזיק אותן באויר, אלא על כדור פיטבול\כיסא). 2. עוד תרגילים? ישנם לא מעט... נסו כאן http://www.exrx.net/Lists/ExList/WaistWt.html#anchor172895 בכל אופן בגלל שאתן מתאמנות בבית, הייתי ממליץ לכן להיפגש אחת לחודשיים עם מאמן\נת מוסמכים, כדי לקבל תוכנית שממשיכה לקדם אתכם, לא שמה אתכן באיזור הפציעות, וכמובן למנוע ממכם לבזבז זמן יקר של צעידה במקום. בהצלחה אורי

הר ניר29

New member
רגליים

באוויר בעיקר מקצרים את קבוצת שרירי מותן כסל. כאבי הגב אכן יכולים להיות בגלל עומסי הדחיסה או בגלל שינוי ביחס בין האגן לחוליות המותניים.

למעלה