שאלת חלב שאוב

לילך 56

New member
שאלת חלב שאוב

לא מצאתי לאן לשרשר

חלב שאוב שהיה קפוא והפשיר - כמה זמן אפשר להשתמש בו - יום או יותר?
חלב שאוב טרי ששמתי במקרר - כמה ימים אפשר להשתמש בו?

תודה

חלב שהופשר טוב ליממה נוספת

שאוב טרי טוב ל 5-7 ימים. את יכולה להריח אותו, אם החמיץ הוא יריח לא טוב.
ובכל מקרה לשים בעומק המקרר/מקפיא ולא ליד הדלת

אפשר שאלה בענייני ריחות?

אני כל הזמן קוראת על כך שחלב חמוץ מריח זוועה, אך תמיד כשאני מריחה את השאוב שלי יש לו ריח מתוק. ניסיתי פעם להשאיר את שאריות הבקבוק יומיים שלמים בחוץ, ועדיין לא היה ריח רע (למרות שהוא נראה רע-ממש התפרק).
איך זה יכול להיות ואיך אדע אם חלב לא מקולקל??
תודה רבה!

אם אין לו ריח את יכולה לטעום

בטעם בטוח אי אפשר יהיה לטעות ומספיק טיפה על הלשון מחלב מקולקל בשביל לדעת שהוא מקולקל

לולי283

New member
חזרה לעבודה ושאיבות

לא מצאתי שרשור חזרה לעבודה- אם יש אחד מנהלות מוזמנות לשרשר.
אז הקטנטנה אוטוטו בת חצי שנה, יונקת מצטיינת שאין דברים כאלו (ולא מעט בזכות הפורום הזה שביליתי בו כסמוייה לא מעט בתחילת דרכי, אז תודה לכולכן, ובמיוחד למנהלות המקסימות!), ולצערי הרגע ממנו חששתי הגיע ועליי לחזור לעבודה.
חשבתי להניק בבוקר וכשחוזרת מהעבודה (ובלילה), ובשאר הזמן תמ"ל אצל המטפלת, אבל עכשיו פתאום מתלבטת...היא יונקת כל כך יפה, וכל כך טעים לה וכיף. ממש כואב לי לקחת את זה ממנה.
אז התחלתי לחשוב על לשאוב- הצרכים שלי הם כאלו: אני הולכת לעבוד בממוצע תשע שעות ביום, מניחה שאשאב פעמיים-שלוש בזמן הזה.
דפוס היניקה בימינו: נותנת לה צד אחד כל שעתיים וחצי במהלך היום. לא יודעת כמה יונקת בכל פעם (כשנתנו לה פעמים ספורות בקבוק אז זה היה 90 מ"ל כל שעתיים או ברגע שמראה סימני רעב), הרבה פעמים היא סתם רוצה לנמנם עליי והיניקה היא בגדר מוצץ.
קראתי את שרשור המשאבות הגדול אבל לא הבנתי ממנו כלום! מה עדיף לצרכים שלי? ואיך אפשר לדעת אם אני בכלל מסוגלת לשאוב עם משאבה? ואיך יודעים איזו משאבה טובה לי?(הייתי משקיעה בכיף במשאבה טובה כי זה ילד ראשון, אבל מה אם אני אקנה את היקרה ביותר ולא אצליח לשאוב איתה? וללכת לנסות משאבות משומשות זה גם מרתיע! הרי מחלות מועברות בחלב אם)
ואז קראתי שיש מצב לנזק לרקמת השד משאיבה....ואז פתאם אני מתחילה לשקול את כל הנושא מחדש...
ויש עוד כמה נושאים לוגיסטיים בעייתיים (אין לי מקרר בעבודה, אין לי תמיד זמן. מה אם אני מהשואבות שלוקח להן זמן??).
בקיצור אני מתלבטת.
שתי האופציות שנראו לי הגיוניות כרגע- 1. להשאיל משאבה מיד שרה (אבל אזלו המשאבות ברדיוס של ארבעים דקות נסיעה מהבית שלי).
2. לקנות דרך הכללית את המיני אלקטריק, אבל שוב-ביקורות מעורבות לגבי מהירות שאיבה, ואומרים שהן לא שורדות לאורך זמן, ולא מומלצות לשאיבה מדי יום.
בקיצור, למי ששרדה עד כאן...עצות ועידודים יתקבלו בברכה!

כמה עיצות

1. לנסות להשאיל מיד שרה משאבה . אם אין לפנות ליבואן "רימיינד" ולהשאיל ממנו.
אם אי אפשר להשאיל מיד שרה, לא לקנות מיניאלקטיריק זו משאבה שלא מתאימה
לשאיבה אינטנסיבית כמו חזרה לעבודה.
את צריכה : דיו350 (מרימיינד- יש להם גם משאבה חדשה קטנה נוחה לעבודה - לא זוכרת את שמה צריך לשאול אותם), או פאמפ אין סטייל (מדלה) או פריסטייל (מדלה) - עם המשאבות הללו לא תהיה לך בעייה לשאוב
בצורה די אינטנסיבית גם דו צדדי.
בעבודה את צריכה לשאוב באמת 2-3 פעמים . עד גיל 7 חודשים מגיע לך
שעת הנקה כלומר : או הפסקה של שעה ללא הפחתה בתשלום
או קיצור יום העבודה בשעה בתשלום.
בגיל של הקטנה- כמות לארוחה נעה בין 120 - ל 150 גג גג לארוחה.
וגם לא לשכוח שהיא צריכה להתחיל לאכול גם מוצקים
זה מאוד יקל מבחינת השאיבות.
בזמן אכילת המוצקים - היא גם תלגום מעט מים.
אם אין מקרר, אפשר להניח את השאוב בתוך צידנית קטנה עם קרחונים.
2-3 קרחונים יספיקו בהחלט לשמור על החלב במשרד מקורר ובדרך הביתה.
לא ממליצה על משאבות משומשות או על משאבות שאינן יודעת מי השתמשה
בהן - אלא אם הן מיועדות להעברה בין אמהות כמו : ספקטרה הבטוחה לכך.
מבחינת זמן השאיבה- לרוב האמהות יידרשו כ 15 דקות - 20 דקות לשאיבה
של שני הצדדים כולל זמן הנקיון וההתארגנות .- זה בתנאי שאת שואבת דו צדדי.
אם לא תשאבי דו צדדי - זמן השאיבה יעמוד על כ 1/2 שעה .
ולכן כדאי לקנות משאבה שכן תאפשר לך שאיבה דו צדדית , מהירה.

תמשיכי לקרוא עוד קצת על שאיבות, טיפול בחלב אם
חזרה לעבודה ומתן בקבוקים...בשאלות נפוצות ובמאמרים ותחזרי שוב לשאלות...

תיקון חשוב

שעת הנקה היא עד גיל 10 חודשים לא 7.
בדוק אחרי קריאה של החוק ומאבק ממושך עם צוות כוח אדם.

שעת הנקה מוגדרת 4 חודשים אחרי

חזרה מחופשת הלידה. אם חזרת אחרי חצי שנה, אכן מגיע לך עד גיל 10 חודשים (והשאלה היא מה, מניקים רק 4 חודשים אחרי חזרה לעבודה??
)

פיצקי12

New member
חימום חלב אם מהמקרר

מישהי יודעת האם מחמם הבקבוקים שנמכר יחד עם מחמם מגבונים מותר לשימוש עם חלב אם? האם מותר לחמם כך חלב אם מהמקרר? (או לשמור חם אחרי שמפשירים במים חמים?)

michal@gal

Active member
מנהל
ניתן להשתמש במחמם בקבוקים

צריך לודא שהמים במכשיר לא רותחים.
החימום צריך להיות קצר, עד רבע שעה.
אסור לשמור חם לאורך זמן. מחממים רק לפני האכלה.

פיצקי12

New member
אולי יש לך מושג

אם אפשר לכוון את החום במכשיר הזה ל״טמפרטורת החדר״ ואז כן להשאיר לכמה שעות? מנסה לחסוך את החימום בלילה...

michal@gal

Active member
מנהל
בשום מקרה לא להשאיר לכמה שעות

אפשר להשאיר את המכשיר עובד עם מים בלבד בתוכו, וכשרוצים להאכיל לשים את הבקבוק בפנים למספר דקות.

למה בעצם לתת בקבוק בלילה? לא יותר פשוט להניק?

פיצקי12

New member
אנחנו משאירים בקבוק אחד ביממה

בהדרכת יועצת הנקה, עד השקילה הבאה, ומוודאים שהיא אוכלת כמות טובה.
הוא נשאר בלילה (ערב מאוחר, לילה מוקדם) כי ככה אבא שלה מאכיל אותה, ודווקא טוב לנו להשאיר בקבוק אחד ביום, ככה היא התרגלה מהיום שהיא נולדה, זה לא מבלבל אותה, וזה יעזור לנו כשאני אחזור לעבודה והיא תצטרך לשלב בקבוקים..

אני אנצל ואשאל עוד שאלה, בלי קשר למחמם החשמלי, כשאני מוציאה בקבוק שאוב מהמקרר, הוא גם לא יכול להיות בחוץ כמה שעות (ברמה של שעתיים כזה...)? חשבתי שחלב אם יכול להיות עד 4 שעות בחוץ - אולי הכוונה רק כשהוא טרי?!

michal@gal

Active member
מנהל
ברור

קצת מעיק. אולי אפשר לשנות קצת את סדר היום ככה שהבקבוק ינתן בשעה שתהיה יותר נוחה לכם.

חלב טרי יכול אומנם להיות מספר שעות בחוץ, אבל תמיד עדיף לשמור במקרר. 4 שעות מראש נראה לי מוקדם מדי (אני בטוחה שאת לא היית שמחה לשתות כוס חלב שעמדה בחוץ 4 שעות) אבל אפשר להוציא שעה מראש ואז החימום יהיה מהיר יותר.

לא חייבים לחמם לגמרי. רוב התינוקות ישתו בלי בעיה גם חלב קר ישר מהמקרר, למרות שעכשיו בחורף זה פחות נעים.

Ira1983

New member
איך נכון לחמם חלב שאוב מהמקרר?

היי,
איזה טמפ' צריכים להיות המים?
קראתי איפהשהו שהבקבוק צריך להיות פתוח - האם נכון?
כמה זמן זה לוקח?

האם אתן מחממות לפני? כי לקטנצ'יק בד"כ אין סבלנות.. רגיל לקבל את הציצי שלו מיד

עוד לא הגעתי לייאוש טוטאלי מהסרבנות שלו... אבל בטח גם שאלות בנושא זה יבואו בהמשך..

תודה!

michal@gal

Active member
מנהל
מחממים במים פושרים

טמפרטורה בערך 60 מעלות.
הבקבוק לא צריך להיות פתוח.
החימום לוקח כ-5 דקות בד"כ.

כדי להתגבר על הסרבנות כדאי לא לחכות לשלב שהוא מאד רעב וחסר סבלנות. וכמובן, עדיף שיתנו לו בקבוק כשאת לא בסביבה.

למעלה