שאלת כתם יובש עגול ואדום על פנים של פעוטות,,,

שאלת כתם יובש עגול ואדום על פנים של פעוטות,,,

ראשית מודה מקרב לב על פתיחת הפורום המועיל והחשוב, ומברכת את ד"ר פסח בברכת יישר כוח,והמון תודה על התשובות המועילות שהוא משיב בעניין רב ובמקצועיות. אשמח להיעזר מדי פעם בפורום זה, בתקוה שנהיה בריאים ולא נזדקק,וגם המלצתי על כך לחברות, שיישכילו מהתשובות המעניינות ויישתתפו גם הם בפורום זה . -השאלה שלי היא זו : (מתנצלת מראש על השאלה המורחבת,ממש לא הצלחתי לצמצם ): מדובר על פעוט בן שנה וחצי , אשר קם לפתע בבוקר אחד ,עם כתם אדום בלחי השמאלית, לאחר יומיים הופיע כתם נוסף בלחי הימנית, כתם יותר בהיר נוטה לגוון ורדרד,ובתוכו מעין סימן יובש, (לעומת הכתם הראשון, שנראה רק עגול ואדום). השאלה שלי : - האם זה קשור לחוסר נוזלים בגוף ? יש לציין ,שהפעוט בן השנה וחצי עדיין יונק חלב- אם ,היניקה היא רק בשעות הלילה ,לרוב היניקה נמשכת לאורך כול הלילה בין כול הפסקות השינה המרובות של הפעוט. ומכיוון שזה מאוד מתיש, לילות ארוכים בהנקה, שוקלים לגמול אותו בקרוב, אבל הבעייה היא ,,- שהוא בשום פנים ואופן לא מוכן לשתות בין הארוחות נוזלים אחרים: לא נוגע בבקבוק המים , שמוגש לו פעמים רבות במהלך היום, ולא רוצה תה קמומיל לתינוקות,, וגם לא רוצה גם מיץ תפוחים מתקתק של גרבר,,שמציעים לו ביום בין הארוחות . -הפעוט מוכן רק לאכול מלבד היניקה הליילית, את ארוחת הבוקר, שכוללת צלחת דייסת שיבולת שועל עם בננה שמרוסקת בפנים,( אוכל כ- 20 כפיות מהדייסה). ובצהריים : ירקות מבושלים ומרוסקים,כמו :דלעת ,בטטה ,קישוא, גזר, תפוח- אדמה,,,אבל את המרק לא מוכן בשום אופן לשתות. בנוסף: ניסינו לתת מים בעזרת כפית ,ממנה הוא לוגם לאט 2 - 3 כפיות , ואחר כך משמיע קולות שיעול,,, וצוחק. וגם לא מוכן לשתות בשום אופן מבקבוק. (זורק אותו). אחר הצהריים הוא מוכן בשמחה לאכול רק יוגורט דנונה אקטיבייה,(כשהוא רואה את סבא שלו אוכל ,,,אז גם הוא רוצה, וכמובן גם מקבל 1/2 דנונה,ולא רוצה עוד). השאלה המתבקשת: האם יש קשר בין הופעת הכתמים בלחיים, לבין הנוזלים שאיננו שותה במהלך היום ? אגב, ביקשנו מרופא העור לעשות בדיקת דם, לברר אולי הפעוט אלרגי לפירות, או ליוגורט /חלב, והרופא עור טען שבגיל הזה לא עושים בדיקות דם , רק ביקש למרוח משחה נגד יובש ,לאחר שימוש בה במהלך החודש רואים ששעוזרת ומפחיתה לסרוגין את חוזק האודם בלחיים .כול התופעה נמשכת כחודש ימים, ולא מתפטרים מהבעייה ,היא רק נחלשת ושוב חוזרת. אז מה עוד ניתן לעשות כדי להיפטר מהכתמים בלחיים ? ואיך פותרים את בעיות השתייה ? בעוד כמה חודשים הפעוט יילך לגן פעוטות, איך מתמודדים עם עניין הנוזלים שהוא מסרב לשתות ? מתנצלת שוב על ההרחבה בשאלה , ומקווה לתשובה מהירה. בתודה מראש ,וברכות על הפורום החדש, ממני אור

מישהו בבקשה יכול לענות ???

מדובר בפעוט בן שנה וחצי, סרבן שתייה , שלא מוכן לשתות כלום כל היום , לא רוצה לשתות מים וגם לא מיצים,ולא תה, בכלל לא שותה מהבקבוק ולא מהספל שיש לו. איך פותרים את בעיות השתייה ? אשמח לקבל תשובה בהקדם, בתודה מראש אור.

סרבן השתיה מארץ ליליפוט

שלום רב, אני מציע שתגשו לרופא הילדים על מנת שיעריך אם התינוק עומד בעקומות הגדילה והמשקל ולוודא שאין בעיית התייבשות. אם אמנם אלו נשללים אזי כניראה שהתינוק פשוט אוהב את הציצי של אימו. ... אני מניח שבסיומה של מריבה קולנית עם התינוקי על מנת תנצחו והוא יאכל וישתה אחרי הכל - מה מרגיע יותר מסיידר של גרבר ... לגבי הפריחה- ברור שלא אוכל לדעת מהי האבחנה במקרה שלכם - כן אני יכול לאמר שאחת הסיבות השכיחות לכתמים יבשים בפנים של עוללים - אקזמה אטופית. כמו תמיד ברפואה עדיף למנוע מאשר לטפל דהיינו : בנשים מניקות כדאי לשמור על "דיאטה דלת אלרגנים" - (בלי מוצרי חלב פרה או חלב סויה) וע"י זה אותה דלות האלרגנים עובר גם לחלב האם שאותו יונק העולל בשמחה (בין ל 12 בלילה ל 8 בבוקר במקרה שלכם).ובמקביל יש לסלק את קרדית האבק מהבית - להוציא השטיחים למשל. דרך אגב יש לציין כי היו כמה מחקרים שבחנו האם הנקה ממושכת תורמת נגד אקזמה אטופית או לא - חלק מהמחקרים הראו כי הנקה מגינה מפני אקזמה אטופית. מחקרים אחרים הראו דוקא את ההפך - הנקה ממושכת מעודדת אקזמה אטופית.לפיכך לא ברור הקשר ביו הנקה ממושכת לנוכחות של אקזמה אטופית. כמו כן בוצעו במחקרים רנדומליים כפוליי-סמיאויות הדגם שמתן של פרוביוטיקה (חיידקי לקטובצילי וביפידובקטריה) מפחית משיעורי ה אקזמה האטופית. ולא אני לא עובד ב- yoplait . בהצלחה

פרוביוטיקה ,האם הכוונה ליוגורט אקטיביה עם

החיידקים ? אבל השאלה היא, האם במקרה של כתמי היובש בלחיים,יוגורט זה מומלץ עבורו ? אשמח לתשובתך, המון תודה על ההתייחסות , ויישר כוח על פועלך בפורום. תודה מקרב לב ממני אור

פרוביוטיקה

הפרוביוטיקה מומלצת על ידי אותו מחקר לעוללים עם אקזמה אטופית. כפי שצייניתי איני יכול לדעת מה יש לעולל שלכם. בברכה.

שרה774

New member
מה עשית?

אשמח לשמוע מה עזר לך, כי יש לי ג"כ ילד עם שני כתמים אדומים על הלחיים, שאינם יורדים גם עם משחות שונות ומשונות. תודה

, מרחתי קרם לחות קלנדולה,ורופא עור נתן טיפות

וצריך כול בוקר לתת לשובב טיפות לבליעה, ולמרוח קרם שהרופא רשם,למרוח מעט על הכתם האדום .ולהימנע משטיפות רבות מעל הכתמים במים,(למניעת היובש). וכעת לאחר התחלת הטפול זה נעשה טוב יותר ,האדום מתחיל להתבהר . וצריך דיאטה ,,,הרופא ביקש להימנע לחלוטין משוקולד , במבה , אפונה וחלב פרה.

למעלה