שאלת סקר: הייתם מרשים לילד בן 12

אין מצב להצטרף אליהם?

אני קצת פרנואידית, רק המחשבה על האנשים הגדולים שיהיו שם והאפשרות שכמה מהם יחשבו שילדים בני 12 הם קורבן קל - עושה לי רע.

גבולי

מצד שני, כשהייתי בת 12 לא הרשו לי ללכת להופעה של סימפלי רד ואני עד היום חשה תחושת פספוס לא ברורה. אין מישהו מבוגר שיוכל להצטרף אליהם?
(תמורת כרטיס אני אשמור עליהם
)

כן

היכל נוקיה מקום מסודר ואי אפשר ללכת בו לאיבוד.
הם שלושה מוסקטרים.
הם מצויידים במכשיר עיקוב ...הרחוב התל אביבי יותר מסוכן.
עוף גוזל....

גם אני חושבת ככה

אלא אם מדובר בהופעה שידוע שמתפרעים בה, השתוללויות וכדומה. אם זו הופעה רגילה- אז למה לא.

מה ההורים של החברים בעניין?

אם אתה מרגיש שלא,אז לא. אתה מכיר את הגוזל הזהוב הכי טוב גם את חבריו.
אבל איך יודעים אם מתפרעים?
לפי מה נהוג בהופועות שלהם ברחבי העולם.
מה שכן היכל נוקיה זה לא הפארק שעומדים ונמחצים אם רוצים לראות משהו.

בהתאם לסוג הלהקה

אם מדובר בהרכב רוק כבד שרוב מעריציו הם בני עשרים שבאים כדי לעשות 'שמח' אז לא הייתי שולחת ילד ללא ליווי. אם מדובר בהרכב שפונה אל בני גילו, אז סביר שהקהל יהיה מורכב בהתאם- מבני גילו ופה ושם מבוגרים (פשוט אין לי מושג מי הם).

ממה בדיוק אתה חושש?

irisgov

New member
אין לי תשובה מושכלת לתת לך

יש דברים שבעיני פשוט לא מתאימים לגיל.
אחת הבנות שלי בת 14. אין מצב שהייתי מאפשרת לה ללכת להופעה לבד עם חברות. לא בהיכל נוקיה, לא בפארק, ולא בכלל.
אני גם לא מרשה לה מסיבות במועדונים.
קניון עם חברות רק בשעות הצהריים עד ערב.
אם יש מפגשים חברתיים בבתים, אני מסיעה ומחזירה. לא מרשה לה לנסוע במוניות וגו'. ובטח ובטח לא להסתובב בערב/לילה ברחובות.
כזו אמא.. מבאסת.

אם אתה רוצה סיבה אז אני מעדיפה לא להקלע למצבים או לחשוף אותה לסכנות בפוטנציה, בהם אני אדרש לתקן משהו שלא היה צריך להשבר מלכתחילה.

מסכימה עם איריס גוב (ועוד כמה)

אבל גם אני אמא מבאסת וחרדונית.
ןגם אני מאמינה שעדיף להחשף קצת לפראנויה מאשר לתקן טראומה שניתן לחסוך.

כאן הם

New member
אני כפי הנראה מאוד יהיה אבא בדיוק כמוך

לכל דבר יש עת.

אני כבר מעדיף לשבת ולסבול בהופעה של זמר/להקה שאני לא אוהב, אבל הבן שלי אוהב וחייב לראות, והעיקר שהוא לא ילך לבד... עד גיל 18.

אבל אם זה הופעה של ריטה, אין לי בעיות שהוא ילד לבד, עם החברים שלו, כבר בגיל 12.

רענן

שבליבי

New member
גם אני לא הייתי מאפשרת שילכו בלי מבוגר

אבל זה עניין מאד אישי, שקשור גם ב"חרדתיות" ההורית וגם בילד הספציפי שלך.
בגדול, רוב הסיכויים שאם הוא ילך, הוא ייהנה ולא ייגרם לו שום נזק.
יש סיכויים קלושים שכתוצאה ממשהו שיקרה שם, ייגרם לו נזק (תלוי איך אתה מגדיר נזק וממה אתה הכי חושש שעלול לקרות)
לכן, מצד אחד, אתה יכול ללכת על הניתוח המתמטי, ולאפשר לו ללכת
ומצד שני, אתה יכול להחליט שלא בא לך לקחת את הסיכון, קטן ככל שיהיה, שאולי יקרה לו המשהו שממנו אתה חושש.

מיס פט L

New member
כן, לילדים הפרטיים שלי

ובהסתמך על היכרותי איתם, ותלוי גם מי החברים (לאחד הילדים יש חברים שלא הייתי מרשה ללכת איתם לבד להופעה).
אבל עקרונית, נשמע לי ששלישייה של בני 12 בהיכל נוקיה יכולים להסתדר. מניחה כמובן שהורים יסיעו ויחזירו אותם.
הייתי עוברת עם הילד על כל מיני תסריטים - "מה אם אתה מאבד את החברים שלך וגם את הטלפון הנייד"; "מה אם מישהו שיושב לידך או נמצא בשירותים לידך מתחיל לגעת בך"; "מה אם מתחילה קטטה שאחד החברים שלך מעורב בה" וכו'. אבל סה"כ זה נראה מופע סטנדרטי שלא מושך קהל בעייתי.
בפועל גם שלחתי ילדה בת 13 לבד לגמרי להופעה בהיכל נוקיה ללא היסוס. אבל זה כמובן גם קשור לאמא שאני ולילדה/נערה שהייתי.

יש מקומות עם גורמי סיכון גבוהים יותר

ילדים בני 12 בד"כ הולכים לסרטים של בני 12, וסביר שזה הקהל שיהיה שם. אני גם מניחה שהם הולכים לסרטים לא בשעה 22:00. למה? כי זו שעה שמבוגרים יוצאים והרחובות נחשבים ליותר מסוכנים. כהורים אנחנו מקבלים החלטות לפי הערכת סיכונים. הופעה של להקת רוק שבאים אליה חבר'ה בגילאי 17 ומעלה, 20 ומעלה עד 30 נניח, חלקם שיכורים, חלקם סתם אחרי ג'וינט וחלקם סתם חוכמולוגים.. זו לא החברה שאני מאחלת לילד שלי לפגוש בגיל 12. וגם לגבי סרט אגב - אני מניחה שהולכים בקבוצה גדולה. לא חושבת שהייתי מרשה לילד ללכת לבד לסרט בערב וגם לא רק עם ילד אחד (להבדיל נניח מבוקר-אחה"צ) .

למעלה