שאלת סקר..(מתוך דאגה נטו..)

july74

New member
שאלת סקר..(מתוך דאגה נטו..)

מקדימה את המאוחר... אומנם בתי רק בת 4 אבל אי אפשר להימנע מהמחשבות האלו.. אז אם יש כאן מושתלות בגיל ההתבגרות או מעבר אני אשמח לשמוע את תגובתן האם בסופו של דבר מושתלת דו צדדי או חד צדדי/ לקויית שמיעה תמצא עצמה בזוגיות עם מושתל/לקוי שמיעה? איך המין השני שהוא שומע מקבל את הנערה/בחורה הלקויית שמיעה? זה נראה לי (והלוואי ואני טועה בגדול) שבחור שומע לא ממש יירצה בחורה עם לקות שמיעה ..האם אני טועה? אני כ"כ דואגת מהרגע שיתחילו עינייני בנים -בנות..מה זה יעשה לה? גם אם יהייה לה עודף ביטחון,שפע של חברים וחברות..איפה שהוא זה ייגמר רק בזה .. טוב,אולי אני ממש טועה...אבל אני מאוד אשמח לתגובות "חמות מהשטח"...:) תודה ג'ולי

אתי77

New member
לא מניסיון אישי ../images/Emo3.gif

אבל אני באמת לא חושבת שזה אמור להשפיע בצורה רצינית. כי הילדים שלנו משולבים ומתנהגים כילדים רגילים מגיל 0. תמיד יהיו אנשים סתומים. יש אנשים שלא ירצו שבנם יתחתן עם אשה מכוערת או ענייה, וברור שיש אנשים שלא ירצו אשה לקויית שמיעה... אבל אני חושבת שאנשים "נורמליים" לא יראו בזה בעיה אם הבחורה מתפקדת רגיל (עבודה וכו'...) אולי יכולה להיות בעיה אם הלקות באה ממקור גנטי... בכל מקרה, הבת שלי מתכננת כבר כמה שנים להתחתן עם ילדון מקסים לקוי שמיעה, והם כבר יודעים איך לתקשר בבריכה ובמקלחת, ואם לא ישנו את דעתם עד אז, ועדיין יגרמו אחד לשני לכל כך הרבה צחוק יחד, לא תהיה לי שום בעיה

ifatmoshe

New member
זה משהו שגם אני חושבת עליו

לפני שנולד לי ילד לקוי שמיעה ולא הבנתי המון דברים על העולם ובני אדם, סביר להניח שלא היתיט מתקרבת לבחור לקוי שמיעה. לפני שנולד לי ילד עם קשיים, כל מי שהיה לא מושלם היה בקטגוריה אחרת ממני. אני חושבת שככה מרגיש רב העולם וסביר להניח שבגיל מבוגר יותר הקשרים של החברתים של הילדים שלנו יהיו מוגבלים יותר מילדים אחרים. ברור שיהיו להם חברים לא לקויי שמיעה, ברור שהם יהיו מוקפים במגוון אבל ככל שהם יתבגרו המעגל הזה יצתמצם. לא נעים לי לכתוב את זה, אבל אני לגמרי חושבת שהסיכויים של אנשים בווגרים עם כל נכות להתערבב באמת באוכלוסיה הרגילה מוגבלת. אני לא יודעתת אם הבן שלי יתחתן אם לקוויית שמיעה או לא, אבל סביר להניח שהרבה בנות שימצאו חן בעיניו לא יצאו איתו בגלל הלקות. סביר להניח שעם הזמן הוא יכוון לכיוונים אחרים כי לא נעים לקבל דחייה. כבר לי לשעת לילה מאוחרת/בוקר מקודמת זו. ושקט מחזית החולים. חזרתי לישון...

nawa

New member
את טועה

מניסיון אישי...חברה שלי (אשתי לעתיד אוטוטו) לקויית שמיעה, היא מרכיבה מכשירי שמיעה ויש לה ירידה של 80 דציבל... לא חשבתי לרגע שזה יפריע וזה לא מפריע....אנחנו ביחד כבר שנה ותשעה חודשים וכאמור אוטוטו מתחתנים. זה הכול תלוי באנשים שהיא תפגוש בדרך, יש אנשים פתוחים יותר ויש אנשים פתוחים פחות לקבל אנשים שונים ולא משנה מהי השונות כרגע... אני לא חושב שאני בן אדם מיוחד ואני בטוח שיש עוד המון כמוני שהיו מקבלים אנשים אחרים עם נכות, יש מספיק אנשים טובים... כמובן שזה תלוי גם בצד השני, צריך להיות שלם עם הנכות ועם זה לצאת לעולם, לא להראות שהנכות מפריעה, לקבל שזה חלק ממך וזה לא הולך להשתנות ומי שרוצה אותו/ה ירצה אותו/ה גם עם הנכות. נאור.

הי ג'ולי

אני שואלת את עצמי את השאלה הזו ברמה יומית כמעט. גם הבת שלי בת 4 ועדיין, הייתי מתה לקפוץ 15 שנים קדימה, רק להציץ, לראות איך זה מסתדר. בדיוק דיברתי על הנושא הזה עם כמה חברים לעבודה ואשתף אותך במסקנות שאליהן הגענו (כולנו לא מתוך ניסיון אלא מחשבות). קודם כל, אני חושבת שמידת המקובלות של ילד או בוגר, והמשיכה אליהם, נובעות מאד מההתנהגות, מהבטחון העצמי, מהשרמנטיות שהילד מפגין. וזה משהו שהוא מאד אישיותי. לא בהכרח קשור לליקוי, כמו כל ילד אחר - יש בולטים יותר ופחות. המכשירים עצמם עלולים לגרום לילד לחששות, חוסר ביטחון וכאן נכנסת העבודה שלנו - לחזק את הבטחון של הילד ולקדם אותו. ולכן בשלב ה"קסם האישי" אני לא רואה משמעות בליקוי - זה אינדיווידואלי כמו כל ילד. ואז נשאלת השאלה: הילדה הפעילה את הקסם האישי, הגיע המחזר וגילה שהיא "לא מושלמת". מה אז? כאן הגענו למסקנה שאין ספק שיהיו אנשים שזה יפריע להם. שלא יודעים מה משמעות הליקוי, וכמו שיפעת כתבה - לא רוצים פחות ממושלם. ומצד שני, אמר אחד החברים, אולי אלה האנשים שאני רוצה שיתרחקו מהבת שלי. אני לא חושבת שמספר האנשים ש"יברחו" מבחורה לקויית שמיעה הוא גדול, בתנאי שהיא כמובן נחמדה, אנרגטית, כיפית, עם בטחון עצמי. זה מה שחשוב. ולא אם היא מרכיבה מכשיר כזה או אחר. אולי המבחר קצת מצטמצם אבל אני בוודאות לא מאמינה שהיא מוכרחה למצוא את עצמה עם בן זוג לקוי שמיעה גם. אין סיבה שזו תהיה קהילה סגורה. בילבלו אותי פה מסביב והיה לי הרבה מה לכתוב - מקווה שהייתי ברורה
עדיין מעניין לשמוע איך זה באמת אצל בוגרים. שבוע טוב

רחל99

New member
ברור שזה ישפיע...

אבל בסוף היא תתחתן עם מישהו שיעריך אותה באמת למי שהיא, ולא למה שהיא נראית... זה לפחות מה שנאי מנסה להגיד לעצמי...

צלף

New member
בין האוזנים /מכשירי שמיעה/שתל ../images/Emo60.gifנמצא אדם

אז כול התקני השמיעה חשובים כדי שהאדם יראה מה שיש בתוכו.. ובמיחד שהבנתי שהשתל
הוא אמצעי מאוד טוב לתפקוד שמיעתי אצל הילדים - כך שהילדים הם מאוד מעורבים בחברה השומעת, אז אאם זה כך אינני מאמין שתהיה הרבה בעייה בעתיד. תמיד יהיו מושלמים שיחפשו מושלמות - אז למקדש האלים היונים בהר אולימפוס אין לכבדי שמיעה / חירשים /מושתלים זכות כניסה - אבל רוב המין האנושי אינו דומה לאלים היונים, ורובם דפוקים קצת פה ושם - אז חוץ מאלו שדפוקים בסטיגמה שלהם כלפי בעלי מוגבלויות - אני מאמין שאחרים יקבלו את ילדכם המבוגר לעתיד בצורה זאת או אחרת.. הכותב מושתל מלפני שנתים חירש מלידה שנשוי לשומעת... (ופעם היו משקופריים
)

אני לקוית שמיעה הנשואה לשומע

ובדיוק היום העליתי פוסט בבלוגים שלי בנושא הזה. בתפוז: http://www.tapuz.co.il/blog/manageBlog.asp?sp=1|סלינק| בקפה דה מרקר: http://cafe.themarker.com/post/2053526/|סלינק| הפוסטים זהים לגמרי - תגלשו היכן שנוח לכם יותר. והתשובה שלי בגדול לכולם: החשוב הוא שהילדים שלכם יחיו בבגרותם חיים משותפים עם שותפים שנעימים להם. לא משנה אם אלו לקויי שמיעה או שומעים, העיקר בני אדם. החששות מעתיד הילדים הם טבעיים וברורים, וכאשר לילד יש מגבלה הם עוד יותר.... אני יודעת את זה בתור מי שגדלה כילדה לקוית שמיעה להורים שומעים. אבל כדאי באמת לקחת במידה של פרופורציה - אחרי הכל, כל ילד הוא בעיקר אדם. ככזה, גם אם יש לו יותר קושי בחברה, יש לו גם דברים טובים בעיני עצמו ובעיני אחרים. כך שמי שלא יקבל את ילדיכם כפרטנרים לחיים בגלל המגבלות - ממילא לא בבית ספרכם. ומי שיקבלו אותם, יקבלו לטוב וגם לפחות טוב, כפי שרבים מאיתנו לומדים לעשות. תודה לאתי שהפנתה אותי לדיון זה ואיפשרה לי לנסות לתרום תרומתי הצנועה. שבוע טוב לכל משתתפי הפורום! ליריתקוש

GALITOSA5

New member
נראה לי שזה ממש רחוק....אבל

אני מאמינה שכשבאמת אוהבים אהבה טהורה נטו, זה ממש לא מה שיפריע . הגיל של חתונה פחות מטריד אותי . אני מוצאת את עצמי יותר חוששת מגילאים קטנים יותר מכל מיני נשמות טובות שיציקו וילעגו לה......

Yukita

Active member
מנהל
ואם בתך היתה שומעת

לא היית דואגת?
את אמא, את דואגת בכל מקרה כי את אוהבת את בתך ורוצה שיהיה לה טוב. אבל תכלס, זה באמת להקדים את המאוחר. היא בת ארבע.... ויעברו עליה עוד הרבה שינויים, מכל הבחינות (כולל שיפור שילוב בחברה) לפני שתגיע לשלב הזה. אם תסתכלי לרגע סביב בעיניים פקוחות, תראי הרבה מאוד רווקים ורווקות שומעים לחלוטין. זה אומר שהם חיים חיי אומללות? שהם נכשלו? שהחברה פגעה בהם ועשתה להם רע? אם תסתכלי באנשים לק"ש, תראי כאלה שנשואים וכאלה שלא. מה שחשוב הוא שתקני לבתך בטחון עצמי בזכות עצמה, כדי שכאשר יגיע הזמן, היא תעשה את מה שמתאים לה ולא תפעל רק בגלל לחץ חברתי. יש אנשים שמתחתנים עם אנשים שכלל לא מתאימים להם רק מפני שהם לא רוצים "להכשל" ו"להיות לבד". זה טוב? כמובן שלא. אם יהיה לה בטחון עצמי, זה לא רק יקרין סביב ויגרום לבחורים להתייחס אליה יותר בטבעיות, אלא גם יעזור לה לצבור את האומץ להתחתן כשהיא תרצה בכך באמת - או לא להתחתן כי היא רוצה משהו אחר בחיים. לא אגיד שאין השפעה לליקוי השמיעה. ודאי שיש. בכל זאת אנשים אחרים רואים שיש ליקוי, והליקוי בפני עצמו הוא ליקוי תקשורתי שמשפיע מאוד על תקשורת בקבוצה. עם זאת, המקובלים חברתית הם לא בהכרח החכמים ביותר או היפים ביותר, אלא האנשים שיש להם די בטחון עצמי על מנת לסחוף אחריהם אחרים. בתך לא באמת זקוקה לזה שאף אחד לא יראה את הליקוי. היא צריכה רק שאדם אחד או שניים יראו מעבר לליקוי ויאהבו אותה עצמה. יש הרבה מאוד בני אדם על פני האדמה, וביניהם יהיו גם האחד או שניים האלה אם רק יהיה לה אומץ ליצור קשרים חברתיים ולא להתחבא בבית.

july74

New member
תודה רבה על התשובות..

אני יודעת שזה מוקדם אבל זה בלתי נמנע..המחשבות קיימות מהרגע שקיבלנו והפנמנו את הבעיה.... גם אני כמו כולם רוצה להאמין שיש בעולם אנשים טובים שמגבלה כזו לא תהווה שום מחסום או בעיה...אבל אני בספק...לצערי אני רואה לא מעט שיברון לב בעתיד שלה...ההרגשה היא שהיא אולי תתפשר ...ז"א שאם היא תרצה בחור X והוא לא יירצה בגלל הלקות...ויהיו אולי עוד כמה כאלו סיטואציות...אז היא אולי תתפשר על זה שלא הכי מצא חן בעינייה ,אבל הוא רוצה אותה בלי קשר ללקות שלה... אם היא הייתה שומעת ומוצאת לה בחור לק"ש??...אני הייתי גאה בה על החלטה שכזו ...הלוואי וכך יהייה...ימים יגידו. תודה.

Yukita

Active member
מנהל
סביר להניח

חשבת על זה שסביר להניח שבתור אמא תחשבי שאף אחד לא מספיק טוב עבור הבת בכל מקרה?

נופ ר

New member
אני נשואה לשומע

ואם לומר את האמת, כשהייתי בכיתה ה'- ו' לכל הבנות היה חבר חוץ ממני והיה מישהו שהמעתי לו חברות 5 פעמים והוא סירב שוב ושוב אבל היה עושה לי עיניים כל הזמן בחורים שומעים כן רוצים לקויות שמיעה, אני מכירה כל כך הרבה שיש להן מחזרים בשפע... את לא צריכה לדאוג. מה שכן אין מה לעשות השנים הראשונות קשות. רק בתיכון והלאה מתחילים לפרוח...

אשלג

New member
האתגר האמיתי הוא אחרי החתונה!

מה הם יעשו כשהתינוק יבכה בלילה?? מניסיון, רוב הגברים שאני מכירה לוקים בחרשות לילה, שהיא מחלה שתוקפת אבות כשהעוללים שלהם מתעוררים בלילה. כולם, כמובן, שומעים מעולה בשעות ובזמנים אחרים (וגם בנושאים אחרים)... אני צוחקת, כמובן.... אין תשובה חד משמעית ואין באמת דרך לדעת. חפשי את הסיפורים הטובים, המשמחים והמעודדים שתומכים בעתיד שהיית מאחלת לביתך כדי לפחות להתעודד שהכל אפשרי עד שהעתיד יגיע.

אתי77

New member
אז את רואה!

לילדים שלנו לפחות יהיה יתרון רציני! לבנות לקויות שמיעה יהיה תירוץ לא לקום בלילה...הרי בלי מכשירים יש סיכוי שהבן זוג שלהן ישמע את התינוק לפניהן... ולבנים שלנו, יהיה תירוץ מעולה למה הם לא קמים בלילה לתינוק...אי אפשר יהיה להאשים אותם בשמיעה סלקטיבית
אהבתי את הכתבה... ופתאום קלטתי שזהו...סוף סוף הגענו לזמן הזה שכולם אצלי ישנים לילה שלם... כבר חודש בערך שהלילות רצופות...אחרי שזה לא קרה שמונה וחצי שנים...

למעלה