שאלת צהרון בית הספר ותמ"ת

שאלת צהרון בית הספר ותמ"ת

הילדים בכיתה א'.בצהרון של ביה"ס.נחמד מאוד רק שמי שאחראית עליו מנהלת בביתה גם צהרון פרטי וממש מתחשק לי להעביר הילדים אליה.
שוחחתי איתה.
לדבריה אין החזרי תמ"ת/השתתפות בצהרונים של ביה"ס.
העניין תקף עד גיל 6. האמנם?
אין השתתפות של משרד הכלכלה אחרי גיל 6,משמע לילדי א-ד'?(היום נודע לי גם שיש צהרון לכיתות ג-ד).

מרגנית2

New member
יש הנחה של העיריה בצהרון בית ספר

צריך להביא מסמכים ואישורים למחלקת החינוך בעיריה.
צהרון פרטי זה הרבה יותר טוב כמובן.
אצלנו היו נשים מבוגרות סבתות שעשו בביתן צהרון וגם באו לקחת את הילדים ביד מבית ספר.
בהצלחה..

מרגנית2

New member
אני באמת לא מעודכנת

אבל זה מרגיז שמבטלים הנחות. גם אין לנו שום ארגון שדואג לזכויות שלנו..

jiminit2

New member
נכון

אין השתתפות של התמ"ת אחרי גיל 6 . הצהרונים עולים מחיר מלא ללא סבסוד כמו לכל הורה. החדשות הטובות הן שאחרי הרפורמה של כחלון לפני שנתיים המחיר ירד משמעותית (נדמה לי שהמקסימום הוא סביב ה 740 ש"ח אבל תלוי מפעיל). החדשות הרעות הן שהרפורמה תקפה רק לכיתות א-ב . בכיתה ג'-ד' חוזרים למחירים הרגילם של 1200 ש"ח ++ לכל ילד ואין שום סבסוד.
החדשות הרעות הנוספות שרמת הצהרונים ירדה פלאים והם נותנים את המינימום האפשרי ברמת המחירים הזו

(כשהילדים שלי עלו לכיתה א' עוד לא היתה רפורמה. המחיר ריבע את עצמו כי כבר לא הייתי זכאית לסבסוד תמ"ת למרות השמפעיל נשאר אותו אחד מצהרוני הגן.. שילמתי קרוב ל 2500 ש"ח לשני הילדים. זוועה. כשעלו לכיתה ב' נכנסה הרפורמה לתוקף. המחיר ירד פלאים וכך גם רמת שביעות הצרון שלנו ההורים מהשירות שקיבלנו. היה מזעזע. בכיתה ג' ויתרתי על התענוג והתחילו לחזור הביתה לבד)

תודה רבה
על המענה

אני חושבת שאצלנו גובים משהו כמו 735 לכל ילד במקום 900+.
פרטי עולה,לפני הנחה,1150 לכל ילד.
דילמה.
אגש לבדוק את הפרטי ואחליט.
בינתיים של בית הספר נחמד מאוד,נקי,האוכל טוב,יושבים על שיעורי בית אבל....43 ילדים.
קצת רועש ועמוס
.

jiminit2

New member
תהי עם האצבע על הדופק

אצלנו איחדו כיתות בצהרון כך שהיו גם מעל 40 ילדים. אחר הרפורמה הם היו עם סייעת אחת בלבד ועוד אחת שתגברה לשעת שיעורי הבית. לא הספיקו לעשות את רוב השיעורים והם גם לא היו איכותיים (לסייעת הראשית אמורה להיות תעודת הוראה אבל לא בודקים באיזה מקצוע ואם יש לה ניסיון כלשהו. אצלנו זה היה מורגש). מכיוון שגם חזרו מאוחר אחה"צ ממקום כל כך רועש ועמוס היו מוצפים והיה מאוד קשה לשבת על שיעורי בית באופן כללי. זה לא הורגש בחודשים הראשונים אבל ניכר מאוד בהמשך.

תודה.בהחלט

כל כיתות א' יחד באותו מרחב לכן זה המונים.
הסייעת הראשית נחשבת מעולה.
ילדים מב'-ג' בכו שלא המשיכה איתם.
בנוסף אליה גייסו עוד 2 עובדות וביקשתי שינסו למצוא עוד אחת.קשה לגייס כוח אדם.
אחכה עוד קצת ובמקביל אגש לראות את הפרטי.
שבת שלום

למעלה