שאלת קורות חיים

דניזבל

New member
שאלת קורות חיים

התגייסתי לצה"ל ושירתתי 10 חודשים השתחררתי על דת ועכשיו אני משלימה 14 חודשיים בשירות לאומי ככה שאני יסיים יהיו לי בסך הכול שנתיים בשירות המדינה השאלה שלי מה אני רושמת בקורות חיים שאני שולחת למקומות עבודה? שעשיתי רק צבא? רק שירות לאומי? שעשיתי גם וגם? .. הרי זה נמע רע שהתחלתי ועזבתי באמצע..

Ambious

New member
זאת שאלה טובה, שגם אני התלבטתי בה

הכל תלוי - לדעתי - בעבודה שאת מנסה להתקבל אליה. אם מה שעשית בצבא, קצר ככל שזה יהיה, קשור לנושא של העבודה שאת מנסה להתקבל אליה, תרשמי. מקסימום ישאלו למה רק עשרה חודשים - ולא נהוג לשאול אבל נניח שישאלו - את אומרת שכתבת רק את מה שרלוונטי, מה שנכון. עוד משהו שאת יכולה לעשות זה לכתוב רק את השנים. נניח, "2004-2005, שירות צבאי". רק אם ישאלו באיזה חודשים, אז לענות. הכי חשוב אבל זה לא לשקר. לא לכתוב בקורות חיים ששירתת יותר ממה ששירתת באמת, ולא להגיד שעשית שירות מלא אם שואלים אותך.

דניזבל

New member
אבל זה בערך שירות מלא...

שפוט חצי בצבא וחצי בשירות לאומי.. אז אני ירשום 2004-005 שירות צבאי 2005-2006 שירות לאומי זה נראה מוזר לא???

Ambious

New member
רוב האנשים לא שמים לב לזה

וגם אם כן, לא שואלים. ואם שואלים - פשוט אומרים את האמת. אם עשית שירות לאומי אף אחד לא יכול לבוא אליך בטענות.

Ambious

New member
א', כי שקרים תמיד גוררים בעיות

אם תשקר ומחר יתברר לו בדרך כזאת או אחרת (ולא חסרות דרכים, זאת מדינה מאד קטנה) ששיקרת, זה רק יפגע בך בסופו של דבר, ויותר מכך, הוא יכול לתבוע אותך על שהתקבלת לעבודה בהצגת נתונים שקריים (ברוב מקומות העבודה אתה חותם על חוזה שבו אתה חותם שלא הסתרת פרטים או הצגת פרטים שקריים למעסיק - וזה קביל בבית משפט).

EgeBamayasi

New member
עוד פעם

הגונב מגנב פטור, אני מודה שאני לא מבין בחוק ואתה יכול לתקן אותי בכל רגע. אבל זה ישמע קצת דפוק בבית משפט "אני תובע אותו בגלל שהוא שיקר לי בקשר לשירות הצבאי שלו, כי אם הייתי יודע שהוא לא משקר הייתי מפלה אותו לרעה ועובר על החוק". כאילו, על מה הוא יתבע אותך? אז שלא נתת לו להפלות אותך? אז אתה יכול לתבוע אותו בחזרה, על אפליה לא חוקית ועל זה שהוא בירר את הפרטים על השירות הצבאי שלך (שגם זה לא חוקי) הגונב מגנב פטור

EgeBamayasi

New member
הודעה מתקונת, נא לקרוא אותה

הגונב מגנב פטור, אני מודה שאני לא מבין בחוק ואתה יכול לתקן אותי בכל רגע. אבל זה ישמע קצת דפוק בבית משפט "אני תובע אותו בגלל שהוא שיקר לי בקשר לשירות הצבאי שלו, כי אם הייתי יודע את האמת, שהוא לא שירת שירות מלא הייתי מפלה אותו לרעה ועובר על החוק". כאילו, על מה הוא יתבע אותך? על זה שלא נתת לו להפלות אותך? אז אתה יכול לתבוע אותו בחזרה, על אפליה לא חוקית ועל זה שהוא בירר את הפרטים על השירות הצבאי שלך (שגם זה לא חוקי) הגונב מגנב פטור

niriq

New member
אפליה??

"כי אם הייתי יודע את האמת, שהוא לא שירת שירות מלא הייתי מפלה אותו לרעה ועובר על החוק"??!! תסלח לי אבל לא לקבל בן-אדם לעבודה משום שלא שירת בצבא שירות מלא זה לגיטימי ויותר מזה לדעתי לכשעצמו. אך במקרה הזה כארש יש ניסיון להשלמת השירות בשירות לאומי אין שום סיבה לשקר על זה- למה? ככה. בעלי מקומות עבודה לא אוהבים שמשקרים להם וזה לא רק על הנושא הזה- אמינות בין המעסיק לעובד זה מאוד(!) חשוב מעבר לזה שגם אין צורך לשקר כי אין מה להתבייש או להסתיר וזהו...

EgeBamayasi

New member
דעתך ממש לא מעניינית אותי

ולא את החוק ולא את השופט גם מבחינתי זה לגיטימי לסוע על 200 קמ"ש כי אני כזה נהג מצויין ואין מצב בעולם שתהיה תאונה אבל בכל זאת זה לא חוקי ולכן אני לא עושה את זה יש פה דיון ענייני מאוד שיש חוק שאוסר על משהו ודעתך לא יכולה לשנות זאת, גם אם אתה חושב שזה לגיטימי אוקי, הבנתי שבעלי מקומות עבודה לא אוהבים שמשקרים להם והם יכולים לברר את זה ולחשוב שהאמינות שלי לא טובה, אבל משניסיתי להגיד, זה שבשביל לתבוע אותי הם בעצמם צריכים להודות שהם עברו על החוק. זה כמו הדוגמה הקלאסית שהמשטרה עשתה איזה פאשלה בחקירה שלה ועשתה משהו לא חוקי ולמרות שיש ראיות נגד הפושע, אי אפשר לתבוע אותו כי הראיות הושגו בדרך לא חוקית יש מבין?

סלוניק

New member
לא בהכרח.

זה אפילו לא עניין של שירות צבאי, פשוט טבעי שלא לרצות אדם שמשקר לגבי קורות החיים שלו (ע"ע אסתרינה טרטמן).

Ambious

New member
בדיוק, עניין של אמינות אישית, לא קטע של

עין תחת עין או הגונב מגנב וכו'.

EgeBamayasi

New member
זו לא הפואנטה שלי

לא לקבל לעבודה אדם בגלל שהוא שיקר זה לגיטימי לחלוטין, זה לא מה שטענתי. מה שטענתי זה שאם לא קבלו אותך לעבודה בגלל שהם יודעים ששיקרת אין להם שום דרך לתבוע אותך כי אז הם נדרשים להודות שגם הם עברו עבירה ולכן זה הגנב מגנב פטור

סלוניק

New member
אני העדפתי את ה-2004-2005,

אבל הרכזת שלי בשירות הלאומי המליצה לי לא לרשום בכלל את השירות הצבאי, כדי לא להעלות את הנושא.

אל תרשמי צבא- רק ש"ל

ככה אני עשיתי. תתכונני לקראת זה שישאלו למה לא עשית צבא . אני אישית אומרת שלא הייתי בצבא בכלל..לא מציינת את זה שיצאתי באמצע.

תכתבי שירות לאומי שנתיים בקו"ח

אם בראיון ידברו איתך על העניין (לא סביר ולא ממש תקין) - תפרטי.

למעלה