שאלת קצפות - לזילוף על עוגות ועוד...

chayahd99

New member
שאלת קצפות - לזילוף על עוגות ועוד...

ברצוני להכין עוגת יום הולדת עם זילופים. כרגע אני בשלב התרגולים. לפי מה שקראתי שמנת צמחית היא יותר יציבה ועמידה. הקצפתי את השמנת הצמחית של תלמה עם חבילת פודינג וניל (לא יצאה כמות גדולה), זילפתי בקלילות ובמהירות כוכבים קטנים. יצא מקסים אך הטעם היה מזעזע. בסוף גירדתי את הציפוי מהעוגה. הקצפת נזרקה והעוגה מתחתיה נאכלה.
כעבור שבוע ניסיתי שוב עם שמנת צמחית הפעם של "השף הלבן". השתמשתי במחצית המיכל לגנאש ומחצית הקצפתי עם כף אחת של פודינג. השתמשתי בזה למילוי וציפוי העוגה (לפני הגנאש). הטעם לא השתפר בהרבה.
שלשום ניסיתי שוב עם שמנת מתוקה להקצפה 32% ו- 2 כפות פודינג. כשהקצפת היתה כמעט יציבה אבל עדיין קצת נפלה, הוספתי עוד 2 כפות פודינג על מנת שתצא יותר יציבה. בשלב הזה הקצפת נהרסה וקיבלתי קערה של פודינג צהבהב, כמו שמכינים עם חלב. השתמשתי בזה למילוי העוגה ורצתי לקנות שמנת להקצפה 38%. הפעם הקצפתי אותה ללא פודינג רק עם כף אבקת סוכר ואח"כ הוספתי עוד כף כי הטעם לא היה מדהים. יצאה כמות די קטנה של קצפת, לא 100% יציבה (כמו שראיתי שיוצא בצמחית). כשזילפתי זה היה קצת כאילו שאני סוחטת את הקצפת, כי יצאו לי מהשקית טיפות של מים (השתמשתי בשקיות חד"פ מנייר אפיה והשקית ממש נרטבה). הקצפת גם לא התקשתה אחרי הזילוף וטעמתי טעימות ממנה.

מקווה ששרדתם את הסאגה עד לפה. הנה בקיצור השאלות שלי:
  1. איך אפשר לשפר את הטעם של הקצפת הצמחית? הרי משתמשים בזה המון בקינוחים ובד"כ כשטעמתי זה לא היה כ"כ נורא.
  2. מתי מוסיפים פודינג לשמנת? בתחילת ההקצפה? בסוף ההקצפה? האם הפודינג או אבקת סוכר יכול להרוס את הקצפת?
  3. מתי מפסיקים להקציף שמנת מתוקה? איך יודעים שהקצפת יציבה? ניסיתי להעמיד נטיפים הפוכים אבל לא הצלחתי.
  4. מה ההבדל בין "שמנת מתוקה להקצפה 32%" ו- "שמנת להקצפה 38%"? חשבתי שהשימוש שלהם זהה.
אני מתכננת בשבועות הקרובים להכין לראשונה גם עוגת גבינה פירורים וגם טריקולד. בשניהם נדרשת הקצפת שמנת ואני מפחדת שגם כאן אני אכשל. אשמח לתשובות לשאלות הנ"ל כדי לתקן את הטעויות ולהצליח גם במתכונים הנ"ל וגם בזילוף ציפוי יפה על עוגה.

תודה ושבת שלום!

חנהפ

Active member
ממש סאגת קצפת אה- לה פודינג

אין כמו שמנת מתוקה חלבית, שצריכה להיות קרה מאוד כנ"ל הקערה והמקצף כדי לקבל קצפת יציבה מאוד.
צריך להקציף לא מעט כדי להגיע ליציבות, כף או 2 פודינג יעזרו לייצב
לעניות דעתי ההבדל בין הקצפות החלביות הוא אחוז השומן, זו של ה- 38% תוקצף טוב יותר

לגבי הצמחית, לטעמי הכי טעימה היא זו של השף הלבן, סוכר וניל יעזור, פודינג יוסיף לייצוב, מוסיפים בתחילת ההקצפה.

chayahd99

New member
אכן ולא ברור לי למה אני כ"כ מסתבכת

קודם כל תודה רבה לך על המענה המהיר.
&nbsp
"להקציף לא מעט" – זה הרי דבר יחסי. האם יש מצב להקציף יותר מדי ובכך להרוס את הקצפת? שמתי 2 כפות פודינג. למה הקצפת נהרסה?
&nbsp
כפי שכתבתי ניסיתי להקציף גם שמנת 38% וגם זה לא יצא מדהים. איך אני יודעת אם הקצפתי יותר מדי או לא הקצפתי מספיק?
&nbsp
ועוד שאלה: מה קורה אם מקציפים שנית קצפת שכבר יציבה? האם זה הורס אותה?
&nbsp
לגבי הצמחית, כמה סוכר וניל צריך לשים? כבר ניסיתי עם פודינג וזה עדיין היה מגעיל.
&nbsp
אשמח לתשובות נוספות מנסיונם של גולשים אחרים.

kriz

New member
היום הקצפתי עם שמנת חלבית

בדרך כלל אני עושה עם צמחית כי היא באמת יותר יציבה.
&nbsp
תחילה הקצפתי את השמנת בלבד במשך 5 דקות בערך במהירות בינונית-גבוהה עד שראיתי שהיא מתחילה להתייצב ואז הוספתי בערך 2 כפות אינסטנט פודינג (כאשר המיקסר עדיין עובד).
המשכתי להקציף עוד 2-3 דקות.
אחרי זה (בגלל שזה היה נראה כאילו שהקצפת נשברה) קיפלתי מעט את הקצפת עם כף עד שנראתה חלקה.
&nbsp

למעלה