שאלת רעש

magicpie

New member
שאלת רעש

שלום לכולם,אני יודעת שזה אולי יכול להשמע מוזר,אבל יש לי בעיה שממש מפריעה לי ביומיום.
אני גרה במעונות (סטודנטית) ו2 הבחורות שגרות בדיוק מעליי, הולכות על עקבים בבית,שעות.
אני לא מדברת על הליכה קצרה מהחדר החוצה,אלא שעה+ של להסתובב בבית ובחדר.זה לא נותן לי לישון (כי הן הולכות לישון רק בחצות) ואז הן מעירות אותי בבוקר (ב6....)...ממש חזרתי לטירונות. ביקשתי מהן יפה כבר פעמיים אך ללא תוצאה,פניתי למנהלת המעונות שהתאפקה לא לצחוק לי בפנים,אבל ביקשה מהן להפסיק-הן הפסיקו לשבוע ואז שוב חזרו.
אני יכולה לתבוע אותן תביעה אזרחית? זה באמת הרגשה נוראה,כאילו מישהו דופק לי על הראש עם פטיש שעה.

magicpie

New member
לא

אני מלכתחילה ביקשתי לגור עם 2 חברות בדירה, לא בא לי לעבור לאנשים שאני לא מכירה, ולא מתאים לי לעבור בניין יש בבניין הספציפי שאני גרה בו אינטרנט חינם,לאחרים אין.

רעש נקישות עקבים במעונות הסטודנטים

לדעתי, כעיקרון, זכותך לתבוע את הסטודנטיות המרעישות על הנזקים שהן גורמות לך, ואפשר שזכותך גם לבטל את חוזה השכירות ולתבוע פיצויים בשל כך מהמשכיר.
איני מביע דעה על סיכויי הצלחת התביעה. אומר רק, שהתביעה, תיבחן, בין היתר, על רקע אמצעים קודמים, פשוטים ומתאימים יותר, שנקטת למיצוי זכויותייך, על-פי תקנון מעונות הסטודנטים (בדוגמה המקושרת ראי סעיף 27 לחלק הכללי והחלק הדן במשמעת שאחריו).

Harrington

Well-known member
מנהל
לעניות דעתי תביעה אזרחית היא בהחלט אפשרות

אם כי לא בטוח שהיא צריכה להיות מופנית דווקא כלפי הדיירות עצמן. כך למשל אפשר גם לדרוש מהאוניברסיטה לפתור את הבעיה, למשל ע"י הנחת שטיח בדירה שמעלייך.

במבט ראשון הבעיה שלך בתביעה כזו צפויה להיות הקושי להוכיח שאכן מדובר ברעש בלתי סביר עד כדי כך, שהמזיקות חייבות בנזיקין או שהאוניברסיטה מחויבת לפתור את הבעיה. ככל שתוכלי להוכיח את זה, לענ"ד הדרך בפנייך פתוחה לפעול בשני המישורים האלו.

magicpie

New member
מה שאני רוצה בתכלס

אני לא מאמינה שזה יגיע לתביעה אמיתית,אני כן רוצה לאיים עליהן.
שעו"ד יוציא להן מכתב,אני חושבת שזה יפחיד אותן מספיק.
לפי המידע שיש לי עליהן, הן גרות 2 בנות בחדר, ולנו במעונות יש אופציה לבחור לגור 2 בחדר ולשלם 700 שח,או לבד בחדר ולשלם 1500. הן בחרו באופציה הזולה יותר לכן אני מניחה שכסף אצלן זה לא דבר נזיל, בנוסף לשכ"ל והוצאות, יהיה להן יותר זול להוריד נעליים כשהן באות לדירה,מאשר להתחיל להתעסק עם עו"ד. כסף אצלי זה גם לא דבר מאוד נזיל,אבל אם כבר יש לי פנטזיות לשפוך להן שמן במדרגות אז הסיטואציה מחייבת. אני יכולה לבוא לעו"ד ולבקש דבר כזה? או שזה לא מקובל?

prizman

New member
תתבעי איך שאת רוצה ואת מי שאת רוצה,

לדעתי לא יצא מזה כלום בניגוד לדעת המצטט שאני לא בטוח שהוא יודע באיזו אוני' את לומדת,
מה התקנון בה ומהו רעש בלתי סביר לדעת האחראי על מילוי תנאי התקנון.

תנקטי בשיטות של פעם, כשהן מרעישות תדפקי עם מקל של מטאטא על התיקרה בלי לגרום
נזק לתקרה, אולי לפעמים ב 1 בלילה כשאין רעש, זה יפתור את כל הבעיות.

לא על כל שטות צריך לרוץ לבימ"ש, זה יגרום לך לביזבוז כסף ואפס תועלת.

magicpie

New member
ניסיתי מטאטא

הוא לא עושה רעש,לא יודעת מה התקרה הזו מבחינת אבני בניין, זו בנייה ירושלמית מאוד ישנה...האופציה היחידה שלי זה לקנות רמקולים מטורפים ואז להפריע גם לעצמי-גם לשותפות שלי

למעלה