שאלת
מת

nickey

New member
שאלת ../images/Emo19.gif מת

שלומות אורחת פורחת בפורום זה. לפני כשבוע שותפתי קנתה דגים, 2 זהב קטנים ו2 גופי, הכניסה אותם לבקבוק סמירנוף ענק (כמובן שהיא וחברותיה שתו את כל הוודקה ושמו מים....) היום מצאתי את דגי הזהב מתים לצערי והגופי נשארו חיים. המים עצמם מתחילים להיות עכורים, והייתי רוצה לדעת איך להחליף מים ולהעביר את הדגים בבטחה לכלי זמני עד שאחליף את כל המים, והאם יש משמעות ספציפית לטמפרטורת המים כאשר אמלא מחדש את הבקבוק? תודה רבה ואשמח לתשובה מיידית, לא רוצה שהגופי ימותו גם

תשמעי...

זה נשמע כמו התעללות בדגים. בקבוק זה בקבוק. דגים צריכים אקווריום, עם פילטר, משאבת אוויר, בקטריות חיוניות, החלפת מים חלקית פעם בשבוע-שבועיים, מחמם מים, תאורה... חוץ מזה, דגי זהב הם דגי מים חמים, ואילו הגופים הם דגים טרופיים.

nickey

New member
לא אני קניתי אותם

השותפה קנתה... והיא טענה שבחנות אמרו לה שהדגים האלה לא מצריכים תחזוקה מיוחדת. ובכל זאת? (המים קרים - רגילים מהברז.)

תוםשפר

New member
נשמה...

מי ברז אינם קרים בהכרח... להבא, תוודאי שהכל תקין לפני שאת מחליפה לגופים מים....

nickey

New member
אם לא הבנת -

עדיין לא החלפתי מים ולא כלום! הגופי שוחים בינות לדגים המתים. אני באמת לא יודעת מה לעשות ולא מתכוונת לקנות ציוד, זו הבעיה של השותפה, לא שלי. היא תחזור רק עוד שבוע ולא רוצה להשאיר לה דגים מתים אז לפחות להשאיר את הגופי בחיים.

"בחנות אמרו"

"בחנות אמרו" זה משפט מאוד קטלני - עבור הדגים. גופים צריכים טמפרטורה של 26 מעלות. כשמוסיפים מים חדשים, צריך לשים שהם אנטי-כלור או לתת למים לעמוד 24 שעות, כדי שהכלור יתאייד. לא מחליפים את כל המים, אלא רק 10-30%. אם כי אני לא יודע עד כמה זה עוזר בבקבוק. נכון, גופים לא צריכים פינוק מיוחד, אבל לפחות תנאי מחייה בסיסיים - חמצן, מים טובים וכו'.

nickey

New member
אני מתחילה להתחרט

שבכלל פניתי לפורום. אתם לא מבינים שלא אני קניתי את הדגים ואני לא מתכוונת להשקיע בהם! טוב נו אני אקבור אותם בשירותים וחסל פטפטת.

את לא צריכה לכעוס על הפורום

אלא על השותפה. הבנו שאת לא רוצה להשקיע - אז יאללה, להרוג עוד יצור חי. תעשי לפחות את המינימום - תחליפי רק חלק מהמים, תנסי להוציא את רפש איכשהו החוצה.

nickey

New member
צריך להוציא גם את

הדגים המתים עצמם.................................................................... אתה לא באמת מצפה שאני אתחיל לצעוק על השותפה שלי שלא מבינה כלום בחיות ובדגים רק על חוסר טיפשותה וזה שהיא הקשיבה לאיזה מוכרן חסר סבלנות בחנות שרק רצה לנפנף אותה ולהרוויח עוד מכירה?

אני? אני רק חובבן שנתן עצה

אני לא מצפה לכלום, אבל מישהו חייב להראות אחריות. כאילו, סך הכל דג קטן, כולה 5 ש"ח, אבל בכל זאת - אורגניזם חי, לא חבל? וכן, צריך להוציא את המתים. תסבירי לשותפה שלך כשתחזור, שאם היא רוצה דגים, שיחיו יותר מכמה ימים, צריך לדאוג להם לתנאים וקצת לברר איך מחזיקים דגים.

maor1988

New member
אני אנסה לעזור לך...

קודם כל דגים לא נועדו לחיות בבקבוק.. זה ברור לי שאת לא אשמה וגם השותפה שלך לא אשמה אלא המוכר בחנות.. אני מניח שהמוכר גם לא נתן לשותפה שלך אנטי כלור אז מה שתעשי זה ככה.. שימי מים בצד ל24 שעות כדי שהכלור יתנדף מהמים... אחרי 24 שעות תוציאי שליש מהמים שיש בבקבוק ותשימי את המים החדשים.. אם הדגים המתים בפנים אז תוציאי אותם מיד... אם השותפה רוצה פרטים על איך היא יכולה לגדל דגים בצורה נכונה ובהוצאות נמוכות יחסית למה שהמוכר הממוצע יציע לה פשוט שתפנה לפורום ונשמח לעזור...

nickey

New member
לא יודעת מה היה שם

כנראה המוכר באמת המליץ לה על אקווריום נורמלי והיא החליטה לדחוף אותם לבקבוק מסכן. ותודה לך על ההצעה! סוף סוף צדיק בסדום. הכנתי כבר קצת מים בקערה ומחר אכניס אותם, בתקווה שאצליח.. והצלחתי להעיף את המתים מבלי שהגופי יישפכו גם. ומה מסתבר? יש המוןןןןןן רפש

למעלה