שבוע טוב ומבורך
נשמח להסבר של 2 שמות

שבוע טוב ומבורך ../images/Emo13.gif נשמח להסבר של 2 שמות

שלום רב - אנחנו לקראת לידה (בחנוכה) - וברור לנו שיש זמן, ושאלמנט נוכחות התינוק מאוד חשוב בבחירת שם. בינתיים אנחנו מגששים ובודקים אופציות שנראות לנו יותר או פחות... שמי נילי, בעלי מיכאל ושם המשפחה הוא לביא. מישהו פה יודע להסביר לי מי היו אוריאל ונוריאל? ברור לי שהם היו מלאכים, אך מה היה אופיים? תפקידם? שני השמות האלה מציינים סוג של שייכות לחנוכה אור/נר רצינו לשמוע עליהם קצת יותר ואם אפשר איזה שם משני אלה יותר מומלץ בהתאם לנתונים לעיל (ברור לנו שחסר תאריך לידה וכדו') (גיששתי באינטרנט - לצערי אני לא מוצאת אתר יסודי שמתייחס אל שמות המלאכים) תודה מראש המשך יום טוב.

ilanamysticana

New member
2 שמות

ישנם 5 מלאכים נכבדים העומדים לפני כסא הכבוד ,הנוטריקון( ראשי תבות )שלהם ארגמ"ן והם אוריאל, רפאל, גבריאל, מיכאל וניריאל (ולא כפי שכתבת נוריאל). אוריאל מופיע גם בין ארבעת המלאכים (בקריאת שמע על המיטה) "מימיני מיכאל, משמאלי גבריאל, מלפני אוריאל ,מאחורי רפאל ומעל ראשי שכינת אל"

תודה על התגובה - אבל מה היה תפקידם?

מוזר שציינת ניראל - כי כל מקום שחיפשתי נתקלתי בנוריאל ציתות מאחד האתרים: "...ארבעה מלאכי בראשית מיכאל, גבריאל, נוריאל, רפאל - כנגד ארבעה יסודות שיש בעולם, עפר, מים, רוח, אש...." "...מיכאל = זכות אברהם. גבריאל = זכות יצחק. נוריאל = זכות יעקב. רפאל = זכות אדם הראשון..." העיניין שלא מצאתי הסבר על תפקידו של כל מלאך... מי שיודע אשמח להסבר. דגש על נוריאל ואוריאל... ואם האתרים מטעים אותי עם השם ניראל/נוריאל אשמח אם תפנו אותי למקור אמין לבדוק זאת... ערב-מקסים... ובוקר-טוב
תודה מראש

תודה ../images/Emo164.gif קצת ידע לא יזיק לכולנו...

באמת לא מצאתי ניראל - ולגבי נוריאל ואוריאל מצאתי מקור שבכלל מציין שהם אותו מלאך אולי בגלל זה קיים בלבול במידע הקיים באינטרנט. שאלתי גם אנשים קרובים ואף-אחד לא ידע לענות לי ב100%, כי יש בזה עיניין של הקבלה. מה שכן ציינו לי וביקשו ממני לחשוב על זה ברצינות הוא: שמלאכים שייכים לעולם היצירה... לעומת בני-האדם (אבותינו וכל דמויות התנ"ך ואנחנו) השייכים לעולם העשייה... וישנו עיניין שעולם העשייה הרבה יותר גבוה ובעל מהות מעולם היצירה - מכאן שאם מתלבטים בנוגע לשם של תינוק רצוי לשאוף ולבחור שם של בן-אדם שאנו מכירים מהתנ"ך מאשר שם של מלאך - כי בהכרח זהו שם עם אנרגיה תכונות ומהות הרבה יותר משמעותית. ציינתי את כל זה פה למקרה וזה יעזור לאחרים. תודה לכל אלה שניסו לעזור בכל זאת אם יש לכם מידע בנושא תמיד טוב לדעת וללמוד - אז אשמח לשמוע שיהיה יום טוב

גל סופר

New member
יצירה גדול מעשייה

נהגו המקובלים לחלק את ארבעת העולמות בסדר הבא: עולם האצילות- כולו טוב. עולם הבריאה- רובו טוב, מיעוטו רע. עולם היצירה- רובו רע, מיעוטו טוב. עולם העשייה- כולו רע. עולם העשייה הוא גשמי ועבה בהרבה מעולם היצירה, כך שאין התיאוריה הזו נכונה. לא מומלץ לקרוא על שמות מלאכים מסוימים כיוון שיש בזה משום קריאה למלאך.

אכן כן... אך לא זו הייתה כוונתי...

מה שניסיתי להסביר זה שכששוקלים לתת שם לתינוק, הרי השם שאנו בוחרים משפיע ישירות על האופי, על צורת ההתמודדות בחיים, על יצר ההשרדות, על הכל... ישנו הבדל מהותי בין בני-האדם (עולם העשייה) לבין המלאכים (עולם היצירה) "...מלאכי מעלה הם כחוקי הטבע, הם פועלים אוטומאטית, ללא רצון חופשי..." במלאך, אין את כל התכונות שאנו מורגלים לראות/לחפש בבני האדם. לדוגמה: יוסף הצדיק - כולנו יודעים את עוצמתו, את חכמתו, הנסיונות שהצליח לעמוד בהם - רווי תכונות טובות שאני מאמינה שכל הורה היה רוצה שבנו יקבל תכונות טובות כמו שלו. מצד שני - למלאכים אין את עיניין התכונות - נכון, יש להם עוצמות על-אנושיים, לכל מלאך שליחות ספציפית, הוא נוצר למטרה מסויימת ואין לו את חופש הבחירה. מכאן יוצא, שבן-אדם עם חופש בחירה (כגון:יוסף) הבוחר לנהוג בצניעות/ענווה באמונה שלמה - אוטומטית מוערך יותר כי כולנו יודעים שהנסיונות לא קלים... כלומר, על-אף העולם הגשמי - הוא הצליח להתעלות ולהגיע לרמת רוחניות גבוהה. אני לא חושבת שאנחנו סותרים אחד את השניה, הכל עניין של מה באים לבחון , אם מדובר על שם לילד : אז מומלץ יותר לבחור שם מעולם העשייה שבו אנחנו יכולים לזהות תכונות אנושיים ולקוות שילדינו יזכו בשם טוב שישרת אותם נאמנה בדרכם פה בעולם הגשמי. לעומת שם מעולם היצירה עליו אין לנו מספיק מידע פרט לתפקידו בעולם. (אחראי על הרפואה, על הרוחות וכדו'). זה כמעט כמו לקרוא לילד בשם גל/ים - אין לנו ספק שמים ידועים בחוזקם ועוצמתם ולפעמים יכולים להיות מאוד גועשים ומסוכנים - אפשר לתרגם את זה לתכונות אנושיות אבל זה לא כמו לקרוא לילד/ילדה על שם יישות תנכית שהוכיחה את עוצמתה ותכונותיה - ויש הרבה שמות יפים גם בתנ"ך - כמובן חשוב לבדוק את אופיו לפני שבוחרים. אני חושבת שעכשיו הסברתי את כוונתי אשמח להארה - באם אני מסתכלת על זה בצורה לא נכונה שתהיה שבת-שלום

מסכימה עם ההסבר כי עדיף

לקרוא על שם דמויות מהתנ"כ ולא על שמות מלאכים ומסיבה נוספת - כשנותנים שם לילד, הילד אמור לקבל כלים להתמודדות בעולם הזה ושמות על שם מלאכים מקשים זאת. לא הייתי מכלילה ואמרת לא לקרוא שם לילד מעולם היצירה אלא רק מעולם העשייה...

ברור, הכללות זה אף-פעם לא דבר טוב ../images/Emo13.gif

זה רק בגדר המלצה... תודה על התגובה שיהיה שבוע טוב ומבורך

למעלה