שגרירויות בירושלים: טראמפ הכליל את ישראל בהסכם בין סרביה לקוסובו

דיברגנט חדש

Well-known member
עוד הישג שמקדם טראמפ עבור ישראל, ועבור עצמו: במסגרת הסכם דיפלומטי שתיווך הבית הלבן בין קוסובו לסרביה העוינות, נכללה ירושלים בעסקה. סרביה תעביר את השגרירות לבירה בתוך כשנה, קוסובו וישראל יכוננו יחסים - למרות החשש מתקדים לטובת הפלסטינים. לפי נתניהו גם קוסובו המוסלמית תפתח שגרירות בירושלים

dory039

Active member
אני בעד הכרה בינלאומית רחבה ככל הניתן. נקווה שתגובה גם ביחסים מדינתיים חיוביים ושלא יצביעו נגדנו באו"ם.

shaycn23

Well-known member
בכוונה, בחרתי לצרף את הקישור במילים "קוסובו המוסלמית תפתח שגרירות בירושלים", כי לא רק שהם פותחים שגרירות בארץ, אלא עושים זאת בירושלים.
אם לא שמת לב, מדובר במדינה מוסלמית!
כן, אבל התכוונתי במלים היינו במצב מלחמה עם קוסובו? לוודא אם קוסובו היתה כה עוינת כלפינו כמו שאנחנו מחשיבים את ההסכם העתידי מולם?
כי עד כמה שזכור לי, עד היום היה סדר עדיפויות מסוים, גם מבחינת ראש הממשלה הנוכחי שכולל את ציר הרשע איראן,סוריה,אפגניסטאן,עיראק,לוב...
לא זכור לי שסדר העדיפות כלל את קוסובו האיסלאמית/נוצרית.
מה עוד שקוסובו לא כוללת אפשרויות לכלכלה כמו האמירויות או פתיחת שערים וקיצור זמנים כמו בסעודיה, ככה שאני לא מבין את היתרון בשלום עם קוסובו(חוץ מהצבעה באו"ם, שגם ככה איבד מכוחו בעקבות ההחלטות של טראמפ וביבי לגביו).

ai27

Well-known member
כן, אבל התכוונתי במלים היינו במצב מלחמה עם קוסובו? לוודא אם קוסובו היתה כה עוינת כלפינו כמו שאנחנו מחשיבים את ההסכם העתידי מולם?
כי עד כמה שזכור לי, עד היום היה סדר עדיפויות מסוים, גם מבחינת ראש הממשלה הנוכחי שכולל את ציר הרשע איראן,סוריה,אפגניסטאן,עיראק,לוב...
לא זכור לי שסדר העדיפות כלל את קוסובו האיסלאמית/נוצרית.
מה עוד שקוסובו לא כוללת אפשרויות לכלכלה כמו האמירויות או פתיחת שערים וקיצור זמנים כמו בסעודיה, ככה שאני לא מבין את היתרון בשלום עם קוסובו(חוץ מהצבעה באו"ם, שגם ככה איבד מכוחו בעקבות ההחלטות של טראמפ וביבי לגביו).
ישראל הגיעה למצב שהיא בניגוד אינטרסים עם קוסובו - עקב הדרך בה מדינה זו נוצרה, וההקבלה שיצרו בין הקוסוברים לערביי ישראל או הפלסטינים.
הקמת השגרירות בעצם מסיימת ניגוד אינטרסים זה.
ויש לכך חשיבות גדולה באירופה, שמחלק מהמדינות שבה במקרים רבים יש עויינות משמעותית.

לקשר עם מדינות אירופה יש בהחלט חשיבות כלכלית ודיפלומטית גדולה,
אבל אין קשר למדינות ערב המתונות.
את הקשרים עם שניהם יש לחזק.

שחר 676

Well-known member
מנהל
לא הבנתי, היינו במצב מלחמה עם קוסובו?

סרביה וקוסובו יפתחו שגרירויות בירושלים , כלומר הם יכירו בירושלים כבירת ישראל והם מצטרפים אל מדינות נוספות אשר העבירו את שגרירותיהם ובראשן ארה"ב - והכל בתקופת מנהיגות נתניהו , האין זה נפלא ?

ומה על הסכם השלום הם איחוד האמירויות ? - גם הוא התרחש בתקופת מנהיגות נתניהו .

אני בהחלט מבין מדוע אתה בוחר "לא להבין" :-D

shaycn23

Well-known member
סרביה וקוסובו יפתחו שגרירויות בירושלים , כלומר הם יכירו בירושלים כבירת ישראל והם מצטרפים אל מדינות נוספות אשר העבירו את שגרירותיהם ובראשן ארה"ב - והכל בתקופת מנהיגות נתניהו , האין זה נפלא ?

שיח חירשים..מה אני כתבתי ומה הקשר למה שכתבת. אפילו תציץ קצת, אז תראה שהסברתי כבר לדוורגנט למה אני מתכוון. אז יופי, שלום עם קוסובו? וואו. מה זה אומר? שאני יכול ללכת לטייל בקוסובו ומה אני אראה שם? את החורבות של מלחמת יוגוסלביה?
מבחינתי שלום עם קוסובו זו כותרת עם אותה חשיבות לשלום עם האיים המלדיבים או איזה חור אחר בעולם..
כשביבי יכונן שלום עם מדינות שמסכנות אותנו ביטחונית, אז זה יהיה שוס. כמו סוריה, איראן, לבנון עם פירוק חיזבאללה, אפילו שיכונן יחסים טובים יותר עם מצרים או פאקינג לוב. אבל קוסובו לא מעניינת את ישראל. הם מוסלמים אבל באירופה, הם לא מוסלמים ברברים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
שיח חירשים..מה אני כתבתי ומה הקשר למה שכתבת. אפילו תציץ קצת, אז תראה שהסברתי כבר לדוורגנט למה אני מתכוון. אז יופי, שלום עם קוסובו? וואו. מה זה אומר? שאני יכול ללכת לטייל בקוסובו ומה אני אראה שם? את החורבות של מלחמת יוגוסלביה?
מבחינתי שלום עם קוסובו זו כותרת עם אותה חשיבות לשלום עם האיים המלדיבים או איזה חור אחר בעולם..
כשביבי יכונן שלום עם מדינות שמסכנות אותנו ביטחונית, אז זה יהיה שוס. כמו סוריה, איראן, לבנון עם פירוק חיזבאללה, אפילו שיכונן יחסים טובים יותר עם מצרים או פאקינג לוב. אבל קוסובו לא מעניינת את ישראל. הם מוסלמים אבל באירופה, הם לא מוסלמים ברברים.

טוב , מה שתגיד....

דיברגנט חדש

Well-known member
אם זה היה שולי כפי שאתה טוען, לא בתום לב, זה לא היה מזיז לאירופאים, אך ההפך הוא הנכון |נחמה|

דיברגנט חדש

Well-known member

שגרירות שלישית בירושלים: קוסובו חנכה את הנציגות הראשונה בישראל

המדינה המוסלמית שכוננה יחסים עם ישראל דרך הזום, פתחה את שערי הנציגות הראשונה בארץ - לאחר שהמגעים החלו בעקבות הסכם כלכלי עם סרביה. השגרירה הראשונה אינס דמירי: "הכבוד הגדול ביותר בחיי, רגע גאה והיסטורי"​

אחרי שהיחסים עמה כוננו בזום, קוסובו פתחה היום (ראשון) את השגרירות שלה ברחוב קרן היסוד בירושלים והצטרפה לארצות הברית ולגואטמלה שפתחו נציגויות בבירה. בראש השגרירות תעמוד הדיפלומטית אינס דמירי שהגיעה לישראל באחרונה.
דמירי צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי זהו "רגע גאה והיסטורי ליחסים בין המדינות. הרפובליקה של קוסובו פתחה היום רשמית את השגרירות שלה בירושלים. הכבוד הגדול ביותר בחיי זה שהייתה לי הזדמנות לפתוח את השגרירות ולייצג את המדינה שלי בגאווה בישראל".

השגרירות החדשה

השגרירה הראשונה

ישראל וקוסובו המוסלמית כוננו את היחסים ביניהן ב-1 בפברואר לאחר שעד התקופה האחרונה בירושלים כלל לא הכירו בפרישטינה. כינון היחסים הושג בזכות הסכם בין קוסובו לסרביה שהושג בתיווך אמריקני - וההכרה בישראל נכללה בו. שר החוץ אשכנזי ועמיתתו הקוסוברית מליצה חדינאי סטובלה שוחחו בזום, והשר הסיר את הלוט מעל השלט לפתח השגרירות של קוסובו - ואכן אותו שלט הוצב בכניסה לשגרירות.

dory039

Active member
לא, אבל כנראה שאנחנו מהדקים את היחסים. כאמור, אם מדינה אחת פחות תצביע נגדנו באו"ם, הרווחנו.

דיברגנט חדש

Well-known member

הרפובליקה הדומיניקנית: שוקלים להעביר את השגרירות לירושלים

משרד החוץ הדומיניקני פרסם כי המדינה שוקלת לפתוח שגרירות בבירה הישראלית לאחר שיחה בין השר אשכנזי לעמיתו רוברטו אלברז.
תגיות: הרפובליקה הדומיניקנית גבי אשכנזי משרד החוץ
אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א 31/10/20 18:11
שיתוף

הרפובליקה הדומיניקנית

הרפובליקה הדומיניקנית
צילום: איסטוק

משרד החוץ של הרפובליקה הדומיניקנית הודיע על כוונת המדינה להעביר את השגרירות שלה בישראל מתל אביב לירושלים.

דיברגנט חדש

Well-known member

המדינה השישית: מלאווי הודיעה על פתיחת שגרירות בירושלים

שר החוץ של המדינה המזרח אפריקנית הודיע בפגישתו עם שר החוץ אשכנזי כי ארצו תקים שגרירות בעיר הבירה עד קיץ 2021. שתי מדינות מחזיקות שגרירויות בירושלים כיום - ארצות הברית וגוואטמלה - והכרזות על פתיחת שגרירויות התקבלו גם מצד סרביה, קוסובו והרפובליקה הדומיניקנית​

איתמר אייכנר
פורסם: 03.11.20 , 17:21

דגל מלאווי

מלאווי תפתח שגרירות בירושלים - עד הקיץ הבא
(צילום: shutterstock)

אבח"י

Well-known member
כל המרבה הרי זה משובח. בסוף תוגשם האוטופיה של ישעיהו - פרק ב'
"א הַדָּבָר אֲשֶׁר חָזָה, יְשַׁעְיָהוּ בֶּן-אָמוֹץ, עַל-יְהוּדָה, וִירוּשָׁלִָם. ב וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-יְהוָה בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם. ג וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-יְהוָה אֶל-בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו: כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם. ד וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. {פ}"

כמובן שהייתי מוותר על כל הנציגים שלו במינוי עצמי - כי הפכו רובם את התורה לקרדם לחפור בו או כשרביט מלוכה דרקוני על המוני בית ישראל האומללים. [ ראו הקנייבסקי לסוגיו, לזניו ולמיניו].

SupermanZW

Well-known member
כל המרבה הרי זה משובח. בסוף תוגשם האוטופיה של ישעיהו - פרק ב'
"א הַדָּבָר אֲשֶׁר חָזָה, יְשַׁעְיָהוּ בֶּן-אָמוֹץ, עַל-יְהוּדָה, וִירוּשָׁלִָם. ב וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-יְהוָה בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם. ג וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-יְהוָה אֶל-בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו: כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם. ד וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. {פ}"

כמובן שהייתי מוותר על כל הנציגים שלו במינוי עצמי - כי הפכו רובם את התורה לקרדם לחפור בו או כשרביט מלוכה דרקוני על המוני בית ישראל האומללים. [ ראו הקנייבסקי לסוגיו, לזניו ולמיניו].
צריך לזכור גם את הנבואות המיועדות להתגשם לפני שיהיה שלום כלל עולמי והן הרבה פחות נחמדות.

אבח"י

Well-known member
צריך לזכור גם את הנבואות המיועדות להתגשם לפני שיהיה שלום כלל עולמי והן הרבה פחות נחמדות.
לא רציתי לקלקל לדיברגנט את השמחה. מייד הוא יגיד שאני כשמאלני לא מסוגל לפרגן. [ בשקט אומר לך, יש מעט אירוניה בתגובה שלי, כמו חזון אחרית הימים יתגשם עוד שלוש דקות לפי ההתלהבות של דיברגנט. ליטאים חכמים, תלמידי הרמב"ם, זהירים מאוד מאוד].

shaycn23

Well-known member
לא רציתי לקלקל לדיברגנט את השמחה. מייד הוא יגיד שאני כשמאלני לא מסוגל לפרגן. [ בשקט אומר לך, יש מעט אירוניה בתגובה שלי, כמו חזון אחרית הימים יתגשם עוד שלוש דקות לפי ההתלהבות של דיברגנט. ליטאים חכמים, תלמידי הרמב"ם, זהירים מאוד מאוד].
מילא לפרגן אבל שתהיה סיבה...הרפוב' הדומיניקנית וקוסובו הן לא מדינות איי קלאס שכל ישראלי מעוניין לתייר, פתיחת שגרירות שלהן שווה בעיניי לחקיקת חוק שאוסר קטיפת פרחי בר, דהיינו, לא ממש מעניין.

אבח"י

Well-known member
מילא לפרגן אבל שתהיה סיבה...הרפוב' הדומיניקנית וקוסובו הן לא מדינות איי קלאס שכל ישראלי מעוניין לתייר, פתיחת שגרירות שלהן שווה בעיניי לחקיקת חוק שאוסר קטיפת פרחי בר, דהיינו, לא ממש מעניין.
זו היתה המחשבה הראשונה שלי, אבל לטעמי, כמו השיר הידוע הזה -
אֲסַפֵּר לָךְ הַיַּלְדָּה,
וְגַם לְךָ הַיֶּלֶד,
אֵיךְ בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל
אֲדָמָה נִגְאֶלֶת:

דּוּנָם פֹּה וְדוּנָם שָׁם,
רֶגֶב אַחַר רֶגֶב –
כָּךְ נִפְדֶּה אַדְמַת הָעָם
מִצָּפוֹן עַד נֶגֶב.

יֵשׁ לָהּ סֵפֶר הַזָּהָב,
לַקֶּרֶן הַקַּיֶּמֶת –
כָּל דָּבָר גָּדוֹל וָרָב