שואה, קדם שואה

רק רוצה להתבטא.
לא יודע אם אני אצליח לבטא את התסכול שלי.
יתכן שזה קשור לכך שאני בעל הפרעת אישיות גבולית, ויתכן שלא.
אבל עבורי לפחות, אני חש שאני חי בתקופת שואה.
אמנם עדיין אין לנו מחנות השמדה, אלא רק מחנות ריכוז או גיטאות.
הגיטאות הם סביבת המגורים שלנו, הבתים שלנו.
הסביבה כולה, נמצאת תחת גזירות מחלה או מגיפה, גזירות שהן אולי מוצדקות ואולי לא. אבל התחושה שלי לפחות, זה שכולנו נמצאים בסביבה או חברה שאיננה מתפקדת.
כל מקום וכל פינה, מושפעים מהגזירות של המשבר ( ולא משום מחלה ). הקניונים סגורים, המסעדות, מקומות הבילוי השונים, ויש גם סגר שמגביל את התנועה ואוסר על נסיעות למעט אם מדובר בשירות חיוני ( ולך תוכיח שאתה בדרך לשירות חיוני... ).
אני אישית, עדיין עובד במוקד טלפוני, אבל למזלי עדיין לא עיכבו אותי בדרך לשום מקום. לא יודע איך להוכיח להם שאני עובד בעבודה חיונית.
-
התחושה הכללית שלי היא ( כאמור ) שאני חי בתקופת שואה, שואה שבה עדיין אין השמדה, ואין קורבנות אדם, לפחות לא בהיקף סיטוני.
אני חושב ומרגיש, שאין לי שום שליטה על חיי ולא על חיי הסובבים אותי.
זאת גם הסיבה שאני עצבני מאוד, עצבני כמו קפיץ.

במוקד הטלפוני שבו אני עובד, לפעמים אני שואל את החברים שלי, כל אחד בנפרד "תגיד, גם אתה מרגיש שאתה נמצא בשואה?".
להפתעתי, החבר עונה לי "כן". אבל לא מוסיף על כך שום דבר.

עד כמה שידוע לי לפחות, אין שום תקדים היסטורי למאבק במגיפה אמתית או מדומה, ואי אפשר להילחם באף נגיף מכל סוג.
זה לא הגיוני בכלל.
אין שום סיכוי בעולם לעצור מגיפה ע"י כליאת אנשים בבתיהם.
אם המגיפה אמתית, ואם הנגיף אמתי, ואם הוא ( הנגיף ) נישא באוויר, אז זה רק הגיוני שכל העולם יידבק בנגיף במוקדם או במאוחר.
אי אפשר לעצור תנועת נגיף שנישא באוויר.
אבל הממשלות לרבות ממשלות ישראל נאבקות בנגיף, כאילו שהוא אויב שניתן למגר אותו...
למה שלא יכריזו מלחמה גם על נגיף השפעת למשל...?
מממ... זה לא ילך. וירוס השפעת יותר מדי מוכר ולא מפחיד אף אחד. מה גם שיש חיסונים נגד שפעת, אבל אלו ידועים ומוכרים כבלתי מועילים.
כשמדובר בקורונה, מקדם ההפחדה הוא גדול במיוחד, מפני שמדובר במחלה חדשה שזה עתה יצאה מהתנור.

אני חושב שזה מאוד מצער שיש לנו ממשלה כזאת, מדינה כזאת.
זה פשוט עצוב לי.
באופן אישי, אני לא פוחד משום מחלה זיהומית בכלל.
אני פוחד מפני הממשלה, מפני השוטרים האלימים ברחוב, מפני העריצות הזאת של 10 החודשים האחרונים, עריצות, שאיננה רק מאיימת לנשוך, אלא נושכת.

חבל שאתה מפיץ נתונים שקריים לגבי חיסוני השפעת. השפעת הוא שם כולל למספר נגיפים כל שנה מנסים לחזות מה יהיו הזנים הנפוצים ומחסנים נגדם. יעילות חיסוני השפעת נגד הזן אליו הוא יועד הינה כ 50%.
יותר אנשים מתו בארץ מקורונה מאשר משוטרים אלימים ברחוב.
אתה מוזמן לקרוא קצת יותר על הסטוריה של מגיפות לפני שאתה קובע את הקביעות הנחרצות והשגויות שלך בנושא.

שירה כמים 1959

Well-known member
גם אני חווה את התקופה הזאת מאוד קשה, וגם לי יש תחושות, זכרונות ואסוציאציות של השואה.
תקופה קשה מאוד.
נעשה הכול כדי לשרוד אותה, ואז נצא לשמש ונלקק את הפצעים עד שנתאושש.
תהיה חזק

למעלה