שווה קריאה: הטור של יאיר לפיד ב"שבעה ימים"

adiavn

New member
שווה קריאה: הטור של יאיר לפיד ב"שבעה ימים"

אם לתמצת: עם ההתנהגות של החרדים לאחרונה זה רק עניין של זמן עד שתקום שינוי או מפלגה דומה.

ואם לתמצת את התנהגות הפוליטיקאים לאחרונה...

זה רק עניין של זמן עד שאחוז המצביעים בבחירות בישראל ישאף לאפס.

עדי אני חולק על יאיר לפיד

שינוי לא צריכה לקום היא כבר חיה, היא תחזור לכנסת ואם נסתכל בארכיון ציינתי זאת מספר פעמים. יאיר לפיד כתב אולי מתוך סיבה לפגוע בשינוי הרי אבא שלו נגדנו. מעניין מה קרה עם חץ ודרך חדשה יאיר לפיד החליט לצאת נגדן זה נראה לי תמוה

adiavn

New member
קראת את הטור?

יאיר לפיד לא יצא נגד שינוי. הוא הסביר שהזעם המצטבר בגלל ההתנהגות של החרדים תביא לתחייה של בחירה במפלגה כזו.

לעדי שלום

קראתי את התור. הוא כתב שבהתחלה החרדים היו בטראומה. ולאחר שנה יצאו ממנה ורשם נק' נגדם כגון: 475,000,000 ש"ח, חוק הצנזורה שעבר בקריאה הראשונה והתבטאויות של ניסים זאב עם שפעת העופות ושלמה בניזרי עם רעידות האדמה בניסיון השמצה נגד הקהילה ההומו לסבית. לאחר מכן יאיר לפיד אמר שהפעם אבא רק יחייך כשיראה אותם בטלויזיה, האם נראה לך שטומי לפיד יחייך מהצלחת שינוי הרי גם הוא אשם בהקמת חץ שחלק מהקולות שלנו עברו אליהם. הדבר היחיד שאני מסכים עם יאיר לפיד זה ששינוי תצליח עקב התפרעויות החרדים. רק שיקראו לה שינוי וזאת המפלגה בה אנו נמצאים עכשיו. בנוסף לכל אני כבר רשמתי בהרבה הודעות ששינוי תחזור לכנסת מאותן סיבות ולא צריך להתייאש

ואם אתה שואל אותי קצת מיותר לעסוק עכשיו

בהקמתה של חץ,בהתפצלות משינוי ובכל מה שקרה בבחירות האחרונות. נכון שטומי וחבריו נהגו לא כשורה אבל יכול להיות שגם רון לונטל ואלה שנאשרו איתו היו יכולים למצוא דרך להידבר איתם כדי לגשר על הפערים במקום להתלכלך עם מאבקי האגו האלה. המלחמה הפנימית המיותרת הזאת הביאה בסופו של דבר להתרסקות של גוש שלם שיכל היה להיכנס לכנסת אולי לא עם כח של 15 מנדטים אבל לפחות עם 5 מנדטים ופספס את זה רק בגלל מאבקי כח מטופשים. לפחות עכשיו בואו נשים את כל ההאשמות האלה בצד כי עכשיו צריך לאחד כוחות ולא לפצל עוד יותר על ידי חיפוש אשמים. אני בטוח שאם שינוי תצליח להיכנס לכנסת בבחירות הקרובות טומי וכל הפורשים האחרים ישמחו כי יהיה גוף שייצג את המטרות שגם הם מאמינים בהם. וחוץ מזה כרגע נראה שהבחירות עוד רחוקות,אולמרט וחבריו דבוקים לכיסא והחזרה של שינוי לתמונה אולי עוד תקרה אבל זה יהיה בעתיד ובשביל זה עדיין צריך לעבוד ובעיקר להמשיך לתת לחרדים לעשות את העבודה המלוכלכת בשבילנו. כל יום שהם הולכים עוד צעד חצוף קדימה בסחטנות החילוניים זה עוד כמה קולות לשינוי. חבל ששינוי מתחזקת דווקא על חשבון סבלו של כל הציבור החילוני אבל כנראה שפולטיקאים חרדים כמו שאמר גם יאיר לפיד הם אולי טיפשים מדי כדי לללמוד את הלקח פעם אחת ועכשיו צריך ללמד אותם את הלקח שוב...אולי בצורה כואבת אף יותר. חוץ מזה שלדעתי אם שינוי תניף את דגל החינוך בעדיפות ראשונה לצד דגל המלחמה בכפיה הדתית זה ישפר פלאים את הסיכוי שלה לחזור לכנסת ובגדול אבל את זה כבר כתבתי גם בעבר.

לשפנדוזה שלום

באמת מיותר להתעסק בהקמתה של חץ. פשוט דובר על יאיר לפיד וזה הזכרון שהוא השאיר לשינוי. לגבי ההווה שהוא יותר חשוב אם לפיד ושאר המחנה שלו רוצים את טובתו של הציבור החילוני שיבחרו בשינוי. לגבי המצע הכפייה החרדית זה הכי חשוב. יש לי דעה גם בנו' החינוך והוא דבר חשוב למשל אני מתנגד לדו"ח דברת (זאת דעה פרטית שלי ולא משקפת את שאר חברי המפלגה) אולי כן, לכל אחד יש דעה. כמו שציינת החרדים עושים בשבלנו את העבודה לרוב הציבור החילוני מגיע לסבול מאחר שישב על הגדרות בבחירות. בקשר למועד הבחירות נכון לעכשיו הוא ב2010, מה שאני בטוח זה ששינוי תחזור לכנסת עקב הכפייה החרדית

גם לדעתי שינוי תחזור לכנסת

אבל מספר המנדטים שהיא תקבל תלוי בשני פרמטרים: 1. כמה נזקים החרדים עוד יגרמו עד 2010 2. באיזה עדיפות יוצג נושא החינוך במצע של שינוי. לי אין ספק שמפלגה שלא תהסס להציב את החינוך בראש מעייניה תקבל הרבה מאוד כוח מציבור המצביעים.

baudrate

New member
ההצבעה לשינוי בימים הטובים שלה הייתה בעיקר

הצבעת מחאה, כמו למפלגת הגימלאים בפעם האחרונה. השאלה היא כמה פעמים האזרחים מוכנים למחות. וכמה פעמים מוכנים למחות את הרוק מהפנים שלהם מאלו שבחרו בהם, עד שפשוט יפסיקו לבחור.

למעלה