שועל??

טליולי

New member
שועל?? ../images/Emo2.gif

המתוקונת בת שנה ו- 10 חודשים. בימים האחרונים מדברת כל הזמן , ובעיקר לפני השינה, על איזשהו שועל...
(הכי קרוב לשועל שמצאתי...) היא די מפחדת מאותו השועל, היא מצביעה לכיוון כלשהו ואומרת שהשועל שם ורצה אלינו בפחד ורוצה ידיים. ניסינו להגיד לה שאבא גרש את השועל או שהשועל הלך לישון אבל היא מתעקשת שהיא רואה שועל ונורא נבהלת. חשוב לציין שהיא היתה איתי בבית כמה ימים עקב מחלה כשהיא התחילה לדבר על השועל כך שלא סביר שזה משהו שהיא שמעה בגן לאחרונה ובטח לא ממני. מכירות את התופעה? טיפים?

אולי זה חטפני? השועל מהסידרה דורה?

גם אחיינית שלי פוחדת ממנו (אבל היא קצת גדולה יותר בגיל - בת 3.5)

טליולי

New member
כן, אני יודעת שאני חריגה אבל...

הילדה לא רואה דורה!!!!
לא מטעמי אידיאולוגיה, סתם כי לא יצא לנו.

tiger mom

New member
מכירה את התופעה

אם זה השועל מדורה, אז תאמצי יחד איתה את המשפט: "חטפני אסור לך לחטוף". תמצאו ביחד מילה או תנועה שמגרשת את השועל. כי חשוב: אל תמציאו סיפורים. לא "אבא יגרש אותו", לא "הפיה תצלי אותך". פשוט להמציא טקס גירוש ביחד. גם לנו הייתה תקופת "חטפני השועל רוצה לחטוף לי את הצ'ריוס/ הבובה/ הנעליים...". אז הייתי אומרת לה: בואי נגדי ביחד- חטפני אסור לך לחטוף".

פלגיה

New member
אצלנו זה היה קנגרו ../images/Emo6.gif

לא ברור מאיפה הוא צמח, אבל הבהיל מאוד. עשינו "טקס גירוש קנגרו" מתחת למיטה. לא אמרנו שהוא לא קיים, כי מבחינת הילד הוא קיים מאוד. גירשנו וזהו. יש הורים שמציידים את הילד בכלי לוחמה (מקל או "תרסיס") יש מי ש"צבע את החלון בצבע נגד מפלצות" ויש כל מיני טריקים אחרים. בקצרה - כל מה שעובד מתקבל.

טליולי

New member
"טקס גירוש" ../images/Emo6.gif

נשמע מאוד אפל...
ננסה הערב לגרש אותו יחד, מקווה שיעזור! תודה על הטיפ.

למעלה