שחייה וספורט אצל חולי סי אף....

king crimson

New member
שחייה וספורט אצל חולי סי אף....

למען האמת אין לי שום דבר לחדש לאף אחד מחברי הפורום אני מניח אבל ברצוני להתייחס לנושא הספורט אצל חולי סי אף... אז לאיגוד אין כמעט תקציב לפיזיוטרפיה וגם קופת חולים עצמה לא בדיוק עוזרת בעניין ובינתיים כנראה שאין מה לעשות בעניין הזה בעתיד הקרוב אבל...(ואני בטוח שרבים חולקים על דעתי) לדעתי עם כל הכבוד לפיזיוטרפיה והעזרה שלה לחולי סי אף רבים, הספורט הרבה יותר חשוב...וכשאני מדבר על ספורט אני מתכוון בעיקר לשחייה. לאחר שנה וחצי בלי ספורט (כן כן...אז הזנחתי את עצמי,קורה למשפחות הכי טובות) התחלתי לשחות לפני כמה שבועות והשיפור בכושר, בתפקודי ריאה שקצת ירדו ובכל הנוגע לדבר היה פשוט בלתי ייאמן. שחייה מנערת לך את הצורה ואת הריאות, מפתחת לך כושר גופני וסיבולת לב ריאה (דברים שדי נעלמו לי בשנה האחרונה)ומשפרת תפקודי ריאות יופי ולמען האמת אני אפילו מאוד נהנה בימים בהם שלושים מעלות בצל לקפוץ למים קרירים ולהתחיל לשחות. ןשכחתי לציין שזה מחזק מאוד ומרחיב. אז ברור לי שלא חידשתי שום דבר אבל מצד שני תגידו לי כמה חולי סי אף באמת באמת שומרים על עצמם ועושים ספורט כמו שצריך 4-5 פעמים בשבוע... שמעתי פה שיש תכניות להצמיד לחולי סי אף מישהו שיעשה איתם ספורט ואני די בעד זה למרות שזה יפעל רק עם חולי סי אף בגילאים נמוכים. חוץ מזה...האיגוד מסדר לחולי סי אף שחייה חינם בבריכות ברחבי הארץ וחבל שלא לנצל את זה כי סך הכל מדובר בבריאות...וחבל להתעורר מאוחר מידי. נ.ב...ראיתי שהפורום די מת אז ניסיתי טיפונת להעיר אותו. נ.ב.ב...המון בריאות והמון שחייה. :O)

לאלון קסירר

זה כמה ימים שאני קוראת לך לחזור לפורום!! תאמין או לא זה קורה לי הרבה מאד.זה כמובן יכול להיות צרוף מקרים. ממרחק של הרבה זמן אני די מצטערת שקצת תקפתי אותך!!! אתה צודק הפורום נראה חיוור! יש לך משהו פרובקטיבי להגיד?? איך מעירים את הציבור??? דליה

למעלה