שחרור קיטור מספר 145678

moma422

New member
שחרור קיטור מספר 145678

סיפור הממתקים בפורים מעצבן אותי. בקטנה, זה לא ממש חשוב, אפשר לשחרר לשבוע, אבל אאאאאאאאאאאאהההההההההההה.
3 משלוחי מנות, שבוע ענק/גמד, הוצאתי באיזור ה100 ש"ח על החלפת הממתקים הטיפשית הזו.
חוץ מחברות ממתקים, מע"מ ואיגוד רופאי השיניים, מי צריך את זה?
אנחנו חיים בחברת שפע, הסוכר כבר מזמן הוכתר כ"אויב החדש" לבריאות ובמשך שבוע נראה כאילו בריאות זו מילה גסה, אם רוצים לשמוח.

אולי די?
אולי נצא קצת מהמכונה הצרכנית הזו?

(אני צריכה לעשות את זה יותר
)

בדיוק עכשיו חזרתי מקניית המצרכים למשלוחים

מצאתי את עצמי הולכת במעברים ומלמלת 'אחד חטיף מלוח, שני חטיפים מתוקים...'
אני שיניתי את הגישה הקודמת שלי שגרסה- לחלק את כל הזבל שקיבלנו במשלוחים- לאחרים. כיום אם אני מקבלת במשלוח מנות (נגיד מהעבודה של בנזוגי) כל מיני זבל- ישר לפח. למשלוחים של הילדים אני בוחרת את הדברים שהייתי מוכנה שהילדים שלי יקבלו, גם אם זה יוצא יותר יקר (וזה יוצא, ומוכפל בשלושה. מזל שהקטן עוד קטן..).
ודבר נוסף- מערכת החינוך שלנו דווקא השתפרה בנושא, וכל משלוח מנות כולל רק חטיף מלוח, חטיף מתוק, אזני המן והפתעה קטנה. בבי"ס הספר גם סוכריות.

הערב נפתח בבית מפעל להכנת אזני המן. יאמי!

adif11

New member
צודקת !

בתיכון, תודה לאל, זה נגמר. לפחות בתיכון שלנו כבר לא נדרשים להביא משלוח מנות לכיתה ונחסכת מאתנו הרשימה המפורסמת הזו של ה "חטיף אחד מלוח, סוכריה על מקל וגו'".....

פרמלה

New member
נכון, ואם את מנסה למתן את מוגדרת כפוגעת בכיף של

הילדים.
למה שלושה משלוחי מנות?

נכון. אבל לפעמים זה יותר מסתם ״לתת ממתק כל יום״

המורה של הבת שלי מאד מנסה להזכיר לילדים שאפשר לתת לא רק דברים אכילים, והם מקיימים את זה חלקית.

אני רואה שלפחות חלק מהילדים משקיעים בעניין.
בחשיבה מה מתאים לענק שלי (ילד שמקבל ברכה ״אני יודע שאתה אוהב חיות״ ומקבל ברווז גומי, גם נהנה מהברווז, אבל לא פחות - תמיד נחמד לדעת שלפחות ילד אחד בכיתה יודע מה אתה אוהב ומנסה לשמח אותך)
בכתיבת ברכות משעשעות,
בנסיונות החמודים לתת את המתנה בלי שהענק יידע מי הגמד שלו
...
זה נותן לבת שלי תעסוקה. משקיעה בלחשוב מה להכין, ואז בהכנה, ...
ומבחינתי, כל מה שמשמח אותה ומכניס ענייין בקטע הזה של ללכת לבית הספר, כבר טוב...

כמובן שיש הצד ההפוך. הילדים שלא מקבלים כלום, או מקבלים כל יום איזה סתם חטיף מונח על השולחן. נחמד לקבל חטיף, אבל הם רואים אחרים שחזק בתוך המשחק, ואולי נעלבים שהגמד שלהם סתם יוצא ידי חובה בדרך הקלה ביותר, לא מנסה להשקיע בהם אפילו דקה חשיבה.

moma422

New member
נראה לי שבנות (בהכללה) יותר בעניין של השקעה

הגדול פשוט קונה ממתקים וחוזר לשחק במחשב.
אני חושבת שאם כבר, צריך לשחק עם הנחיה שאסור לתת מוצרים מסחריים בכלל. או שתעשה או שתתן משהו שהוא לא אוכל.
&nbsp
אני רואה שבנות גם יותר יוזמות פעילויות, יותר מעורבות בחיים החברתיים הכיתתיים, יותר פעילות ברשתות החברתיות במחשב...

זה עיניין של הובלה כיתתית

אצל הגדול שלי (כיתה ח) קבעו שיש לשלוח לפחות 5 ברכות / פתקים ורק 2 הפתעות, שמתוכן רק אחת אכילה. הגדירו גם תקציב מוגבל.
מי שהוביל זה דווקא הבנים (כיתה בה 2/3 בנים ורש שליש בנות)

ראיתי את הבן שלי משקיע ומעצב ברכות לחבר שלו. חושב מה להביא לו כהפתעה שגם תשמח אותו וגם תעמוד במגבלת התקציב. ואחרי זה השקיע עוד באריזה

למעלה