שידרוג שרת

mavor

New member
שידרוג שרת

נתון מצב בו יש לי שרת נובל 4.11 על מחשב ישן (פנטיום 200 שני HD SCSI אם MIRROR של נובל טיפ ..)ואני רוצה לשדרג את המערכת (1G הרדיסקים חדשים...)יש אזה שהוא מדריך לבצע את זה בצורה מסודרת ? קרגע הרעיון שלי הוא לבצע GHOST מאחד ההרדיסקים לארדיסק חדש ולהפעיל אותו בתקווה שהוא ופעיל את ה MIRROR ויסדר את הכול מישהו ?? רעיונות ? נדב

dadi99

New member
שדרוג...

אתה יכול בהחלט לבצע ghost ...מנסיון יש סכוי שזה לא יעבוד.. תנסה לבצע IMAGE לטייפ גבוי ולבצע ממנו Restore בהצלחה Dadi99

orendror

New member
רעיון נוסף

אתה יכול להשאיר את הדיסקים הקיימים ולהגדיר את הדיסקים החדשים כווליום נוסף. במידה ותשתמש רק בדיסקים החדשים מומלץ לבצע התקנה חדשה. אורן

מיכאל43

New member
החלפת שרת 4.11

תתקין את השרת החדש לתוך העץ הקיים באותו CONTAINER של השרת המוחלף. תדאג שתהיה עליו רפליקה של הCONTAINER. שלב הבא העתקה מסודרת של כל החומר מהשרת הישן לחדש. אח"כ הורדה מסודרת של השרת הישן כולל מתוך NDS ושינוי השם ושאר הפרטים של השרת החדש ע"מ שיתאימו לשרת המוחלף. שים לב שאתה עלול לאבד את תורי ההדפסה שלך. GHOST הוא פתרון אפשרי גם כן. בניגוד לדעה אחרת שקראתי כאן עם עובדים איתו נכון הוא יעיל מאד. צריך רק לזכור לבטל את הגדרות Space Restriction במידה ועשית כאלו לפני ביצוע הGHOST אחרת העסק עלול ליפול
אם הדיסקים הישנים עדיין אמינים וטובים הייתי מעביר אותם פשוט למחשב חדש. מוסיף דיסקים חדשים, מעביר את החומר לVolume חדש ואח"כ מגדיל את הSYS שלך לכל גודל הדיסקים הישנים. כל זה כמובן רק בתנאי שהגדרת במקור את SYS כSYSTEM בלבד ויש לך VOLUME נוסף לשאר החומר. אם לא זה המצב הנה לך הזדמנות לתקן את המעוות..... בכל מקרה לא מומלץ לשרשר דיסקים לאותו VOLUME אפילו אם יש לך Mirror/Duplex יעילים וטובים. הסיכון פשוט גבוה מדי- לפחות לטעמי.

למעלה