שיוויון

קלימרו 1

New member
שיוויון

לאחרונה פרסמתי בבלוג שלי רשומה על קיפוח המגדר הנשי מול הגברי. זה היה בעקבות הרשומה שקדמה לה והתייחסה בקלילות והומור ליתרונות שבכל מגדר. אני מעלה פה את הרשומה בשלמותה כנושא לחשיבה והבעת דעה. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- מאדאם בטרפליי מאדאם בטרפליי הוא שם אופרה ידועה. המחזה מספר על בחורה יפנית בת 15 הנישאת לקצין אמריקאי ולצורך זה אף ממירה את דתה ושמה. הקצין חוזר לארה"ב למחרת יום הנישואין ומשאיר את בטרפליי המאוהבת לבדה ומנודה מהחברה עקב צעדה הלא מקובל. כעבור 3 שנים חוזר הקצין ליפן אך עם אשתו האמריקאית שנשא בנתיים באמריקה. בטרפליי האוהבת ומוכת הצער, שבנתיים ילדה לקצין ילד והוא כבר בן 3, דואגת להעביר את הילד למשמרת אביו ומתאבדת בחרקירי טקסי. בטרפליי הטראגית היתה גיישה יפנית של שנת 1900. גיישה יפנית יפן היא ארץ הר הפוג`י ופריחת הדובדבן. ויפן היא גם ארצה של הגיישה. גיישה היא סוג של "אשה לגברים" בהווי החיים היפני. בניגוד לדימוי המקובל, היא אינה מוכרת את גופה לאיש. המילה היפנית גיישה מעידה על כך שהיא אשה אמנית. היא לומדת לשיר, לנגן, לרקוד, לשחק, לסדר פרחים והגשה טקסית של תה. גיישות הן גם בנות שיח מהדרגה הראשונה. ועם כל זאת, מקצוען הוא ארוח גברים בבתי תה מסורתיים ביפן. ואת חינוכן הן מקבלות בבית גידול לגיישות המנוהל ע"י גיישות לשעבר הנקראות "מאמא-סאן". העיסוק בהנעמת זמנם של גברים יוצר אצל רבים תחושה של מקצוע עתיק יומין.. המקצוע עתיק היומין העוסקות במקצוע זה מגיעות אליו מתוך מצוקה והקלעות לזרמים חזקים שלא מרצונן. אף אשה לא רוצה למכור את גופה מתוך בחירה. (כמעט אף אשה) לפני מספר שנים התפרסם סיפור על קיבוצניק שרכש את האשה שאהב מאת סרסורה/פטרונה.. סיפור בודד של סוף טוב עבור אשה שכזו. אך סיפור שמציף ומעלה את תופעת הסחר בנשים. נשים כמוצר מסחרי בכל רחבי העולם, נפוצה התופעה של סחר בנשים. למטרות מין בעיקר. נשים אלה חיות חיי כפיה ללא עתיד, בשולי החברה. בעקבות הרשומה הקודמת על נשים וגברים עלו בי מחשבות ואני לא מסוגל להבין מדוע מגדר שלם שמהווה חצי מהאנושות נמצא בעמדת קיפוח כל כך חמורה בהשוואה למגדר הגברי. פעם נשים לא הורשו להצביע בבחירות. אך כיום המצב השתנה. מדוע אין את אותה התעוררות עולמית בנושא "נשים לשירות גברים"?

טאKילה

New member
המלצה חמה לנושא החשוב הזה ../images/Emo91.gif

מעמד הנשים בעבר וכיום אישה המשמשת לעיתים כמוצג והעברת מסרי מין בפרסומת באמצעי התקשורת הייתי רוצה לראות פרסומת המדברת על חוכמת האישה ולא על הציצי שלה . מעמד האישה בעולם השלישי והעולם בפרט למרות שנשים טיפסו גבוה גבוה יחסית לעבר עדיין יש להם לשבור את אותה תקרת זכוכית שמדברים עליה שעוצרת בפני הנשים להמריא עד לשמים ללא גבולות. תודה קלימרו שהאת את הרשומה החשובה הזו אני רואה בה כפתיח לדיון חשוב ומקוה שיצטרפו ויביעו דיעה כל דיעה היא גם עוד מדרגה קטנה לשינוי . יום יפה .

קראתי סיפורים מזעזעים

על סחר בנשים בכל דקה נמכרות אלפי נשים ברחבי העולם לצרכי מין , התעללות וכל מה שעולה לסוטים ונבזים בראש זה עצוב שבימנו אנו בימים של קדמה בימים שכבר היינו בירח וחזרנו חזרה עדיין מתעסקים בסוגיית קיפוח נשים עדיין שומעים על נשים מוכות ברחבי העולם , נשים נאנסות ומנוצלות לי יש חלום שיום אחד כבר לא נצטרך להעלות נושאים של שיויון מתוך שיויון וכבוד הדדי לנשים , לגברים , ולכל בני אדם באשר הם . זו אוטופיה אני יודעת אבל מרשה לעצמי לחלום על יום כזה . תודה קלי על נושא חשוב כל כך . שיהיה סוף שבוע נעים ויום מיוחד וחמים .

יערית 1

New member
מכירה את מאדם בטרפליי ,אהבתי המלצתך

קראתי ספרות רבה בנושאי מעמד האישה או הסחר בנשים הנפוץ בעיקר בארצות המזרח. מזעזע שעדיין זה קיים שם וילדות צעירות כבר נמכרות. רשומה חשובה מאוד העלית. לא כל כך נהירה לי שאלתך בדבר מדוע אין את אותה התעוררות עולמית בנושא "נשים לשירות גברים"? למה כוונתך

קלימרו 1

New member
מדי פעם..

נשמע בתקשורת קול בעניין: שיוויון לערבים [מול היהודים] שיוויון לספרדים [מול האשכנזים] שיוויון לאתיופים [מול כל השאר] אבל קול שיגיד: "עד כאן נשים לשרות גברים!", את זה איני שומע. צריך לרדת מהמחשבה שמגדר מסויים נועד לשרת מגדר אחר. סחר נשים הוא רק קצה הקרחון של תפיסה זו. זו דעתי.

למעלה