שיויון בצבא

שיויון בצבא

אני כול הזמן שומע שהנשים בארץ טוענות שאין שיוויון רוצות שיוויון? למה בנות עושות שנתיים בצבא ובנים שלוש וגם מקבלות יותר כסף. אז תפסיקו לבלבל את השכל הבנים הןהמקופחים!

אתה צודק בקטע הזה,

אז מה אתה הולך לעשות בנידון? חוץ מזה במובן מסוים גם בנות נדפקות מהקטע של חוסר שיוויון בצבא מכיוון שבגלל זה יותר קשה להן לפתח קריירה צבאית (לאלו המעוניינות בכך) והדבר גם משפיע על הפוליטקה הישראלית, אבל זה כבר נושא אחר.

גם כאן צריך שוויון

אכן גם כאן צריך שוויון. במידה והצבא יתייחס לנשים באופן הנותן הזדמנויות שוות חשוב שתפתח הדרך לשוויון בזמן השירות בין בנים לבנות. כל זאת בתנאי שאכן נשים לא תנוצלנה מינית וכן לתפקידים הנחשבים "נשיים" בלבד וכן שנשים תוכלנה לעלות בסולם הדרגות כמו הגברים. אין ספק שיש התקדמות בצבא אך עדיין המצב טעון שיפור עינת

avitalah

New member
ובעוד אנו מדברים...

בוטל תפקיד היוהל"ן - יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים. כאילו שעכשיו כבר כל הבעיות נפתרו, הבנות הן כוח אדם כלל צה"לי, ביטלו (כאילו) את ההבדלים בין בנות לבנים ועכשיו לא צריך שום גורם מיוחד שיטפל באינטרסים שלהן. בפועל, יותר נשים מסיימות את תפקידי הקבע שלהן בצבא ופחות נשים מקבלות תפקידים בכירים שהם תפקידים מנהליים ואינם דורשים הכשרה צבאית קרבית. האם זה בגלל שכוחותיהן הגופניים אינם מספיקים? ובכך גם תשובה לכך שעדיין הצבא כמקום התמחות ועבודה סגור בפני נשים. מה אתם אומרים על כך?

יוהל"ן

האם אכן בוטל תפקיד היוהל"ן? במידה וכן נראה לי שהתפקיד תפס תאוצה ומישהו התחרט על כך. אתר יוהל"ן שווה כניסה. האתר מוכיח תהליך של שינוי אדיר בצבא. תהליך שנמצא בתחילת דרכו. מעניין מה הוביל לביטול התפקיד? עינת

avitalah

New member
בכל אופן, השליש הראשי יהיה

שלישה. בכך הם מראים כאילו שהם שומרים על משהו מן המורשת שהשאירה היוהל"ן אבל את תפקידה הם מבטלים.

למעלה