שיטה שמלמדת איך להתמודד עם הפחד...

שי כהן33

New member
שיטה שמלמדת איך להתמודד עם הפחד...

יש שיטה שמלמדת איך להתמודד עם הפחד..
שאומרת במקום להיכנס בפחד ישר שזה מאוד מאתגר..
במקום זה ללכת עם הפחד צעד צעד עד שמתגברים..
יש לשיטה הזו שם תודה!

ommerl

New member
יש שיטה שמונעת את הקיום של הפחד מלכתחילה

במקום להתמודד איתו כל פעם מחדש, הוא מפסיק לעלות. נראה לי עדיף

חזקוש

New member
שיטה מונעת פחד, יש לשיטה שם?

למה אתה מכוון מונעת פחד?
מעלימה אותו?
בכלל לא מרגישים אות?

ommerl

New member
פחות או יותר כן

ואתה מכיר אותה... קוראים לזה NLP.
&nbsp
אחרי ריפוי פוביה אין שום רגש כלפי גורם הפוביה. בן אדם שהייתה לו פוביה מכלבים יכול לאהוב כלבים אם הוא רוצה אחרי ריפוי פוביה, להיות אדיש להם, או כל דבר אחר שהוא לא פוביה... וזה לא חוזר.
&nbsp
לגבי פחדים שהם יותר מהקשרים חברתיים כמו חוסר ביטחון עצמי זה עניין אחר כי יש המון רבדים והקשרים חברתיים. זה תלוי באיזו רמה של עומק עובדים אבל אחרי שעושים שינוי המצב הקודם לא חוזר. ואם הוא חוזר זה חלש וקל להתמודד איתו (אני מתכוון לטווח הארוך. בטווח הקצר, במהלך הטיפול יש לפעמים הליכה אחורה. זה מידע שמכוון אותנו לעבר פתרון איכותי יותר).

חזקוש

New member
אני מנסה להבין ולא ברור כמה דברים.

1. האם יש מצב שאחרי תהליך אימוני אדם יישאר ללא רגש?
2. האם קושי מול כלבים הוא רק רובד אחד, או יכול להיות יותר?
(דוגמה: מתרחק כי כלב זה לכלוך, לא נקי ועלול להביא מחלות-ולא פחד מתקיפה).
ברור שהשינוי מצליח אז יש שינוי מהמצב הקודם
האם תמיד NLP יסייע לשינוי? ובמה זה תלוי אם כן או לא?

ommerl

New member
אוקי.. זה לא דברים שאמרתי :)

1- לא ברור לי אם אתה מתכוון לרגש באופן כללי או להרגשת הפחד. אין מצב שבן אדם נשאר ללא רגש. זה לא אנושי, לא בריא, לא קיים.
יש מצב שאדם מפסיק להגיב בפחד לסיטואציה שפעם הייתה מפחידה אותו. כלומר במקום להרגיש פחד הוא מרגיש רגיל או כל רגש אחר שמתאים לסיטואציה.
&nbsp
אנחנו לא מנטרלים פחד כשהוא בעצמה ובהקשר רצויים. למשל פחד שמונע ממך להידרש בכביש או לגעת בסיר רותח עם ידיים חשופות...
&nbsp
2- אתה צודק שקושי מול כלבים יכול לנבוע מהרבה דברים. הדוגמאות שנתת שייכות יותר לעולם של אמונות כלליות על כלבים (כלבים זה לכלוך, כלבים זה מחלות, וכו'..). על קושי מול כלבים לא עושים ריפוי פוביה אלה דברים אחרים שמתאימים יותר.
&nbsp
עושים ריפוי פוביה רק על פוביה שהיא מוגדרת כפחד מאוד מאוד גדול ולא פרופורציונאלי לדבר ספציפי שממנו מפחדים (למשל חרדת טיסה, פחד גבהים, פחד ממחטים, פחד ממקומות סגורים...)
&nbsp
על זה אפשר לעשות ריפוי פוביה וזה מוריד אותה לחלוטין, באופן עקבי על יותר מ- 90 אחוז מהמקרים, וזו טכניקה שידועה כבר יותר מ- 30 או 40 שנה.
&nbsp
לגבי הנושא של שינוי ו- NLP- זו לא שאלה האם ה- NLP יסייע לשינוי אלא האם ה- NLPיסט יסייע לשינוי.. ה- NLP הוא כלי שבוודאות משפיע על רמות מאוד עמוקות של תודעה, משפיע לאורך זמן ומאוד חזק. פותר דברים מהשורש.
&nbsp
אבל האם הכלי הזה יצליח על אדם ספציפי תלוי ב NLPיסט, ובציפייה של האדם הספציפי.
אם למשל יש לך הרבה אמונות לשנות כדי להגיע לשינוי רצוי ואתה מצפה שזה יקרה תוך שתי פגישות אתה עלול לחשוב שזה לא עובד.
&nbsp
העניין הוא שאם אתה עובד עם NLPיסט טוב, זה מתישהו יצליח, גם אם זה לא מצליח בקצב שלו אתה מצפה כי לפעמים יש יותר דברים לשנות לפני שמגיעים לחלוטין למטרה.
&nbsp
לפעמים ה- NLPיסט עצמו טועה או לא מדייק. לפעמים המבנה של הבעיה יותר מורכב מבדרך כלל.
&nbsp
וכמובן שאם אתה מתנגד לשינוי אז הוא עשוי לא לקרות..

למעלה