שיכבת איטום ידידותי לסביבה

RubberDucky

New member
שיכבת איטום ידידותי לסביבה

גג הבית שלי נאטם בצורה הבאה: פרימר זפת->זפת->יריעות ביטומניות->קלקר 5 ס"מ (לבידוד)->רשת ברזל->בטון ב300 עם תוסף אטימות (לשיפועים). עד כאן טוב ויפה. אני מחפש חומר לשכבה האחרונה שיתן לי אטימות נוספת והכי חשוב, שיהיה ידידותי לסביבה (דהינו, בטוח למי שתיה מאחר ואני מתכנן לאסוף מי שתיה\שימוש לבית מהגג שלי) בדקתי מספר חומרים בארץ ובחו"ל (היפר דזמו וכו') אך עדיין לא מצאתי חומר שמניח את דעתי. אני אשמח לשמוע רעיונות לחומרים עם "תו תקן מי שתיה"

BRONCO

New member
אתה יכול לנסות להשתמש בחומרים צמנטים אלסטיים

יש לחברת גילאר יבואנית סיקה החומר שנקרא נדמה לי סיקהטופ 107 אלסטי הם משנים כול פעם את השם כך שאני לא בטוח וגם לחברת א.צ יש חומר איטום צמנטי גמיש יש גם חומר שנקרא פוליאוראה נדמה לי שיש לו תקן למי שתיה אבללא בטוח כמה הוא ירוק בקרוב יביאו חומרים ירוקים של היפר דסמו

RubberDucky

New member
הבעיה היא

לפי מה שביררתי, החומרים הצמנטים אלסטים הללו גם נסדקים וגם נשחקים בשמש (סוג של אבקתיות שנשטפת למים) אני חושב שבשלב מאחר יותר אני אבצע חיפוי נוסף עם יריעות של העוגן או כדומה. כך אוכל להיות בטוח באיכות המים שיגיעו מהגג

BRONCO

New member
לא בדיוק נכון החומרים הללו לא נסדקים כלל

ןלא נהפכים לאבקה אומנם הם לא עמידים 100% בשמש אבל כרגע הם הפתרון הטוב ביותר יריעות של העוגן לא מתאימות בכלל הפטריות יחגגו שם במים בגלל זה אין להם אישור למי שתיה

RubberDucky

New member
---->

1. למיטב זיכרוני, יריעות העוגן משמשות מאגרי מים רבים במדינה. 2. למה שיווצרו פטריות?

BRONCO

New member
אולי אני טועה אבל בכל אופן עדיין לא ראיתי

אתה בטוח שהם משמשות למאגרי מי שתיה ? מעבר לכך שהיריעות הם לא עמידות בהלם מכאני ואם יש חור ביריעה כול המים נעלמים מתחת לחומר החומר ממנו עשוי היריעה כניראה שגורם לפטרת אולם אתה מוזמן לעשות כרצונך בהצלחה

RubberDucky

New member
דיברתי איתם וכך הם אמרו\נתנו נתונים

עניין החור\הלם מכאני ידוע... עקב אכילס של היריעות הנ"ל. נקווה שעד שיהיה כסף לעשות את זה, יהיה משהו יותר טוב.

BRONCO

New member
זה עכב אכילס מאוד גדול למחיר שלהם

קבלת מהם אישור מכון תקנים למי שתיה בברכות חשופות ולא מאגרים סגורים?

למעלה