שילוב QA בתהליכי עבודה

Eitanyom1

New member
שילוב QA בתהליכי עבודה

שלום,

בחברה בה אני עובד ישנם 3 מוצרים: תוכנה, אפליקציה ואתר - כאשר לכל אחד מהם תהליך QA שונה.
השאלה היא כיצד הייתם מציעים לשלב את תהליך ה-QA בתרחישים שונים? מכיוון שישנן משימות בהן איש ה-QA בודק את המשימה וישנן כאלו שמי ש"ייצר" את המשימה בודק אם אכן היא התבצעה לפי דרישתו.

אשמח להתייחסותכם בנושא.

תודה!

עמית ו

New member
מה שעובד בשבילכם

אישית, אני מעדיף לדחוף לכיוון בו לא צריך אנשי בדיקות ייעודיים כדי לבצע בדיקות (אלא יותר כדי להבין מה ואיך לבדוק). זה לא משהו שאפשר להפיל על ארגון סתם ככה בלי הכנה, אבל זה הכיוון שאני מעדיף.
&nbsp
משאמרתי את זה - אתה מכיר את המקום בו אתה עובד טוב יותר מאיתנו ויכול להעריך את מה שנכון לארגון שלך טוב יותר. אולי יהיה לך קל יותר לשאול את עצמך שאלה על התוצאות ולא על התהליך - אילו פערים אתה חושב שיש היום? מה יכול לקרות טוב יותר? איך אפשר להתאים את התהליך כדי להשיג שיפור?
בסופו של יום, אין דרך "נכונה" לנהל תהליך בדיקות. יש דרכים שעובדות יותר טוב ודרכים שעובדות פחות טוב. זה מושפע מסוג המוצר, מהתעשייה, מהאנשים שעובדים ומההרגלים הקיימים.
&nbsp
בהצלחה.

Eitanyom1

New member
מז"א אנשי בדיקות ייעודים?

כלומר שלא יהיו אנשי QA או שאלה שביקשו את המשימה לא יבדקו?

עמית ו

New member
הראשון

כלומר, שלא יהיו אנשי בדיקות ייעודיים. תמיד יהיו בדיקות, במצב אידיאלי (ברוב המקרים, עם עוד כמה הסתייגויות) עדיף לצוותים שיהיו להם כישורי בדיקות במקום אנשי בדיקות.

למעלה