שימורים איכותיים לחתול

ranran38

New member
שלום,

מעוניין בהמלצה על שימורים איכותיים לחתול.
ומישהו יודע למה כבר לא ניתן להשיג בארץ שימורים איכותיים כמו אינסטינקט, וולנס קור, גו ועוד ?

גורדיאן-II

Active member
שלום,

ומישהו יודע למה כבר לא ניתן להשיג בארץ שימורים איכותיים כמו אינסטינקט, וולנס קור, גו ועוד ?
אין לי מושג מה זה שימורים איכותיים, אבל יש לי הרבה ניסיון עם שימורים, אז ככה:
1. אם זה נקרא 'איכותי' זה גם יקר.
2. לחתול לא איכפת כמה אתה משלם, וגם לא אם זה 'איכותי', הוא עושה מה שמתחשק לו.
3. האיכותי של אתמול זה הלא מעניין של היום, חתולים רוצים גיוון, לא איכות.
4. מולטיקט-בקר חביב עליהם מאוד, ליום אחד (אבל זה לא קשור לשום דבר).
5. הכי איכותי, לדעתם של החתולים, זה שימורי טונה שבעצם נועדו למאכל של אנשים, וגם זה רק ליום אחד.
6. פסטרמה! (אבל זה לא ממש איכותי לחתולים, יותר מידי מלח, אבל זה טעים להם)
7. אם אתמול זה היה פסטרמה, אז סעיף 5 חוזר להיות בתוקף להיום.
8. הסעיף הכי חשוב - לא כדאי לתת לחתולים שימורים שממש טעימים, הם מתמכרים לזה ולא אוכלים שום דבר אחר.

Yukita

Active member
מנהל
שלום,

עמיתי לניהול הפורום, דימה, אולי יוכל לענות בצורה ספציפית יותר על שאלתך ולהתייחס לשימורים מתוצרת כזו או אחרת.

בגדול, שימורים מעולים מבחינת תכולת מים גבוהה בהרבה ממזון יבש - זה חיובי מאוד כי חתולים לא שותים מספיק וזה תורם לבעיות בכליות.

לצד השלילה, רוב השימורים מכילים כל מיני תוספות משמינות המיועדות לגרות את החתול. כמובן גם יקר מאוד להאכיל חתול רק במזון רטוב.

כתזונה מלאה, חייבים לשים לב מה כתוב על הפחית - אם לא כתוב שזו תזונה מלאה (אלא רק תזונה משלימה) - האוכל לא מכיל כל מה שהחתול צריך לתזונתו. כמובן כשזה רק בא במקביל לאוכל יבש זו לא בעיה.

אלישבע777

Well-known member
שימורים מכילים הרבה מים ומחירם יקר. הם על פי רוב טעימים לחתול, אבל כמו שגורדיאן אמר - חתולים מתמכרים לפינוק ולא רוצים שום דבר אחר ומוכנים לצום עד מוות אבל הם יודעים שאנו ניכנע מהר מאוד לשביתת הרעב הזאת! מזון יבש מרוכז יותר ואינו מתקלקל מהר גם כשהוא בצלחת חשוף לאוויר החופשי. חשוב במיוחד אם יוצאים מהבית לשעות אחדות וצריך להשאיר אוכל לחתול . מזון יבש נאכל לאט לאט וזה חסכוני ולא מאביס את החתול בבת אחת. בנוסף חשוב שהחתול ילעס.
אני עקרונית לא נותנת לחתול שימורים עד סמוך לסוף חייו. כשהוא חולה, או זקן -הוא אוכל שימורים כל יום. מניסיוני, הם אוהבים פנסי פסט וגם חתולים חולים על ערש דווי, מוכנים לאכול ממנו! מניסיון.

עוד הזהרה ששמעתי לגבי האכלה (רק) בשימורים, היא שהחתולים זקוקים למזון יבש/מוצק/קשיח כדי לנקות את השיניים. האכלה בשימורים בלבד גוררת בעיות שיניים וחניכיים. וכפי שאלישבע כתבה, קל מאוד להרגיל אותם לג'אנק פוד, כך שלא יסכימו לגעת באוכל יבש.
אני לא אומר להיות קיצוני. לפחות אצלי הצלחתי להרגיל אותם שמקבלים פנסי פיסט פעם אחת בבוקר בלבד. ושאר היום אוכלים יבש. וזה עובד טוב. אבל היו מקרים בעבר שחריגה מהשיגרה גררה שביתות רעב בדיוק כפי שהיא סיפרה. אז להיזהר.

ranran38

New member
תודה על התשובות. הדעות חלוקות לגבי מה עדיף, אצלי זה מתחלק בין רטוב ליבש על בסיס יומיומי.
אולי בכל זאת המלצה ממי שיודע ? איך אלו horizion, N&D, carny , urban choice ,littlebigpaws ?

גורדיאן-II

Active member
תודה על התשובות. הדעות חלוקות לגבי מה עדיף, אצלי זה מתחלק בין רטוב ליבש על בסיס יומיומי.
אולי בכל זאת המלצה ממי שיודע ? איך אלו horizion, N&D, carny , urban choice ,littlebigpaws ?
אם תעשה בגוגל חיפוש על compare wet cat food
תמצא השוואות כמעט על כל סוגי המזונות האלה.
אם אתה מתקשה עם אנגלית אני ממליץ על התוסף WebTranslate לדפדפן.

אגב, אני ממליץ לא להתעקש על אוכל רטוב איכותי במיוחד, אלא על אוכל יבש איכותי (ראה בטבלה של דימיטרי).
הסיבה העיקרית היא שחתולים יכולים לאכול את אותו אוכל יבש איכותי כל חייהם ולא נמאס עליהם, אבל רטוב זה משהו גחמתי מאוד אצלהם, לפעמים את אותו אוכל הם לפעמים זוללים ולפעמים מזניחים, ובניגוד ליבש הוא מתקלקל וצריך לזרוק אותו. חוץ מזה אוכל רטוב זה רק פינוק משלים, אמנם די חשוב אבל לא משהו הכרחי, וכפי שכבר אמרתי לחתולים לא חשוב כאן האיכות אלא הגיוון.

נערך לאחרונה ב:

dimitrygo

Active member
מנהל
היי
אני מכיר רק שימורים בקופסאות גדולות - 200 ג' ומעלה: Horizion, Carny, Nuevo, Leonardo

למעלה