שימוש בסרטי יו-טיוב באתר חדש,חוקי או לא ?!

oshkosh8

New member
שימוש בסרטי יו-טיוב באתר חדש,חוקי או לא ?!

אני בשלבי בנייה של אתר אינטרנט פרסומי , אני מעוניין לשלב בתוכו סרטים מיו-טיוב ומאתרי וידאו אחרים בעולם, חשוב לציין שכל מדייה שאני שוקל לצרף לאתר הנה מדיה שניתנת להורדה/צפייה בחינם ולא בתשלום. ברצוני לדעת האם ישנה בעיה חוקית בשילוב קטעי הוידאו באתר בהתחשב בעובדה שבכל סרט אני מוסיף בתחתית ובגדול כתובית שמציינת את אתר המקור שממנו נלקח הסרט. אם ישנה בעיה חוקית שאתם מכירים אנא ציינו אותה בפניי משום שאם קיימת כזו ואין לה פתרון אז כל הרעיון יורד לטמיון תודה !!!

אתר

שלום oshkosh8, אתה צריך לקבל חוות דעת משפטית מסודרת שכן אתה עלול לחשוף את עצמך לתביעות משפטיות רבות (ויקרות). יש צורך לבחון את התקנונים של כלל האתרים מהם אתה מתכון להוריד/לשלב תוכן ולראות האם אתה עומד בקריטריונים ובנוסף לבחון מה קורה במקרים של הפרה זכויות בסרטונים ששילבת, ונקודות נוספות רבות. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

gideonb

New member
המשך קטן

אין ספק שיש צורך לבדוק בצורה אישיתכל סרטון ואתר - אבל יש לזכור 1. YOUTUBE הפרה זכויות ומפרה זכויות - כמו כן עוד כמעט כל האתרים המאפשרים למשתמשים לעלות סרטונים בפועל לרוב עוברים על חוק זכויות יוצרים 2. רוב האתרים האלה כגון YOUTUBE כן מאשרים להעלות את הסרטון באתרים אחרים

הדברים אינם נכונים.

1. זה בכלל לא משנה האם אתר כזה או אחר מפר זכויות, רעה חולה אחת אינה מצדיקה אחרת. 2. אני סמוך ובטוח שבכל אתר ואתר ישנן מגבלות כאלו או אחרות שאותן יש לנתח ספציפית. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

oshkosh8

New member
תודה רבה על תגובותיכם,אשמח לקבל עוד תגובות

במיוחד מאנשים שבדקו כבר את הנושא או יודעים מה החוקים שחלים על כל סרט שנמצא באתר שכזה שעובד בטכנולוגיית ווב 2.0 ויכולים לתרום לי קצת מידע לפני שאני פונה לעורך דין שעוסק בתחום זה.

gideonb

New member
אין תשובה חד משמעית

זה תלוי כל סרטון, קל סרטון מוגדר כיצירה - ועל כן יש לשלם תמלוגים לבעלי המקצוע הקשורים לסרט - בעיקר לרוב במאי שחקנים מפיקים - בעקרון יש מפיקים שרוכשים כיום ב 4 שנים האחרונות את כל הזכויות לכל המדיות. עם זה UGC קלאסי למי שצלם את הסרטון מגיעים הזכויות הפרת זכויות בעקרון הגדול צריכה לעמוד בשני קרטריונים - הראשון הברור זה השימוש - השני זה המסחור האם אתה מרוויח מהאתר, אם כן אתה חייב לשלם ומפר זכויות.

למי לשלם תמלוגים?

תמלוגים משלמים לבעל הזכויות ולא לבעלי המקצוע השונים, יכול להיות שבמקרה כזה או אחר בעל מקצוע כלשהו יהיה גם בעל הזכויות, אולם אין חובה שהדבר יהיה כך. התנאים אותם ציינת על מנת להיחשב כהפרה - שגויים. הפרה יכולה להיות גם מהפרה שאינה לטובת יצירת רווחים למפר. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה