שימוש רב בטיפות אף

ההוגה

New member
שימוש רב בטיפות אף

שלום, קיימת אצלי תופעה שחוזרת תמיד אחרי החלמה מהצטננות - במשך שבועיים כאשר אני כבר בריא, האף שלי סתום. אין לי בכלל נזלת, הוא רק סתום. אני משתמש בטיפות אף לפתוח אותו ואחרי שבועיים זה חולף. בשבועות האחרונים חל שינוי במצב הזה. אני כבר כמעט חודשיים מאז שהצטננתי, ועדיין סובל מאף סתום מאז אותה הצטננות. אני לא יכול לתפקד בלי ריסוס של טיפות אף כל 12 שעות. המצב החמיר לכדי כך שאחרי שההשפעה של טיפות האף פגה, הנחירים שלי סתומים לחלוטין ואני לא יכול לנשום מהאף. פניתי לרופא המשפחה והוא אמר שכנראה גרמתי לנזק בלתי הפיך לרירית האף ושעלי לחדול באופן מיידי משימוש בטיפות האף. הוא אמר לי לקנות תרסיס בשם "סינומארין" שזה בעצם מים עם מלח - אבל התרסיס הזה בכלל לא פותח את האף ואני לא יכול לתפקד עם שני נחיריים סתומים, לכן בלית ברירה אני ממשיך להשתמש בטיפות אף. אשמח לעזרתך כיצד להיחלץ מהמצב המעצבן הזה.

שימוש בטיפות אף

שלום ההוגה ריניטיס מדיקמנטוזה, כלומר גודש כרוני עקב שימוש ממושך בטיפות אף הינה תופעה מוכרת. יחד עם זאת לא הגעתה למצב בלתי הפיך! פנה לרופא המשפחה ובקש ממנו לרשום לך תרסיס אפי סטרואידלי כדוגמאת נזונקס או אחרים ולאחר שבוע של שימוש מקביל, החל להוריד באופן הדרגתי את מינון טיפות האף כך שלאחר שבועיים שלשה תפסיק למעשה להשתמש בטיפות וישאר רק המשאף. זמן קצר לאחר מכן קרוב לודאי שלא תזדקק לשימוש תרופתי נוסף. ד"ר קורן אילן

למעלה