שימו לב כשאתם מתקינים תוכנה חינמית. התקנתי משהו וקיבלתי סוג של נוזקה

רוב הזמן נח

Well-known member
כבר מעל 10 שנים לא נתקלתי בדבר כזה. פעם זה היה מאוד נפוץ. באותו אופן זה גם יכל להיות וירוס כופר, אם המקור לא היה לכאורה אמין.

זה כלי שכאילו נועד להגן על המחשב. מין אנטי וירוס שכזה. הבעיה שגם אין שום אפשרות לסגור אותו וגם אין שום אפשרות להסיר אותו.

ניסיתי למחוק בכל מיני דרכים וגם לבטל את האיתחול של התוכנה. זה לא היה אפשרי. הכלי נשאר פתוח בשורת המשימות.

ואז החלטתי לפרמט את הדיסק ולהתקין מחדש הכול. התחלתי להעביר משם קבצים לדיסק אחר לגיבוי
ובמקביל אני מנסה לבטל את הנעילה והתהליכים של הנוזקה. בלי הצלחה.
גם דרך מנהל המשימות וגם דרך הכלי
צילום מסך (37048).png
ביטול הנעילה לא מצליח ותוקע לכמה שניות את כל החלונות. ואז המצב נשאר אותו הדבר.

וגם ניסיתי לקחת בעלות על הקבצים, כי זה רשם לי שלצורך מחיקה אני צריך להיות מנהל המחשב, גם לא עזר.

בנתיים גם ניתקתי את המודם נכנסתי לנוזקה ושיניתי הגדרות ככול שניתן שלא יבדוק ולא יסרוק שום דבר.

וככה כמה דקות של נסיונות למחוק את הקבצים הסוררים ולבטל נעילה של התהליכים ושום דבר לא עוזר.

ואז לפתע פתאום עולה החלון המוכר שמודיע בהתוכנה הסוררת נתקלה בבעיה וצריכה להסגר.
הסמל שלה בשורת המשימות נעלם!

ניצלתי את ההזדמנות והתחלתי שוב לנסות למחוק את הקבצים. הפעם חלק נמחק. וגם שוב לבטל את האיתחול. והפעם זה התאפשר!

ואז הפעלתי את המחשב מחדש והתוכנה נשארה סגורה.
המשכתי למחוק קבצים עם צילום מסך (37048).png הפעם זה יותר הצליח. חלקם היה רשום שימחקו אחרי הפעלה מחדש.
תהליך אחד היה רשום לי שנעול עם האקספלורר. אז סגרתי אותו ואז הייתי יכול לבטל אותו ולמחוק את הקובץ. ככה עד שמחקתי הכול. אין זכר לנוזקה ולא הייתי צריך בסוף לפרמט.

מי שמעוניין לבדוק בעצמו את השיט הזה, יכול לנסות ולהתקין מה שעשה לי את זה. על אחריותו:
אין סכנה בכניסה ללינק. רק אל תורידו ואל תתקינו מה שמציעים שם, אם אתם לא מבינים ולא יודעים אחרי זה איך למחוק את זה.

רוב הזמן נח

Well-known member
הבנתי את הטעות. התקנתי מה שלמעלה איפה שרשום AVast

במקום לרדת למטה יותר לכלי שרציתי לבדוק.

לא רציתי לפני זה לכתוב שמות. ה- AVast נראה לי משהו לגיטימי. אני מקווה
שמישהו מתחזה אליהם שם ושזה לא באמת כלי רשמי שלהם.
כי מה שיש שם זה ממש בהגדרה של נוזקה שמתעלקת על המחשב.

למעלה