שימו לב

raikibfr

New member
שימו לב

החלה הרשמה לשנת הלימודים 2010-2011 במרכז רייקי בכפר:כפר בילו הקורסים הבאים בפתח: רייקי 1+2,זוגות על כנפי הדימיון לליווי וצמיחה אישיים תטה הלינג חוגים:רייקי,מודעות עצמית. טיפולים בקליניקה ועד הבית:מסאז ארומטי,רייקי,תטה הלינג,איזון רוחני אנרגטי בשילוב ניגון יהודי. להרשמה לצלצל ל:0525319092 מאסטר שמואל

../images/Emo82.gif נצל"ש - הספרים / דם ערפדים

היי אנשים
יש לי שתי שאלות ענייניות על הספרים, שאלה עקרונית על הסדרה ושאלה נוספת שהיא מן דיון שצצה לי בזמן שצפיתי בסדרה... (ראיתי את כל שלוש העונות רצוף תוך משהו כמו 5 ימים, חוץ מהפרק האחרון של העונה השלישית שראיתי אחרי שבועיים, כשהוא יצא...) אז לשאלות על הספרים: באופן עקרוני הספרים מתואמים לסדרה, ככה שכל ספר זה עונה? או שזה לא לגמרי מסודר ככה? ועוד שאלה: יש מספר מסוים של ספרים שאמור להיות, כמו למשל שידענו מראש שיהיו 7 ספרים להארי פוטר, או ששרלין כותבת וכותבת עד שיימאס לה? לשאלה העקרונית על הסדרה: מישהו יודע מתי יוצאת עונה רביעית בארה"ב? וכעת לדיון, בנוגע ל"וי": ההשפעות של וי בסדרה מתוסבכות לגמרי וממש לא עקביות, למשל בעונה הראשונה, כשסוקי שותה את הדם של ביל זה מרפא אותה ומגביר את התשוקה שלה לביל, אבל אין שום השפעות "מעופפות", כלומר אין השפעות כמו של סמים, כמו שיש למשל לג'ייסון כשהוא לוקח טיפה אחת (!) עם איימי, ואני אגביל את הדוגמאות לעונות 1-2 כדי שלא יהיו ספוילרים... בנוסף, לג'ייסון למשל, כשהוא לוקח מבחנה שלמה בעונה הראשונה זה גורם לו למצב מיני קשה ומכאיב, כשהוא לוקח טיפה זה גורם לו "לעופף", אבל כשבסוף העונה השניה סאם שותה מהדם של ביל זה לא גורם לו למצב המיני הקשה, וגם ללפאייט זה לא קורה אחרי שהוא שותה את הדם של אריק. ועוד דוגמא של סוקי מהעונה השניה, כשהיא שותה כמה טיפות בודדות מהדם של אריק, זה לא גורם לה "לעופף" אלא רק למשיכה המינית לאריק. גם בספרים זה ככה לא עקבי? לשרלין היה איזשהו הסבר לגבי חוסר העקביות המוחלט הזה? זהו סיימתי לחפור
מחכה לתגובות

West Doll

New member
השאלות על הספרים:

אז ככה, עד עכשיו זה די היה ככה שכל ספר הוא עונה אבל כשצפיתי בעונה השלישית זה לא בדיוק ככה והכניסו פרטים שמגלים רק בספר השביעי וכו'...אז זה די בלגן. בקשר לשאלה של כמה ספרים עתידים להיות- אין לי שמץ. אני חושבת ששרלין פשוט כותבת עד שימאס לה. אני לא מצאתי שומדבר לזה שיש לה חזון של מספר ספרים מסויים אז נחיה ונראה
העונה הרביעית עתידה לצאת בקיץ 2011 אז יש זמן
בקשר לשאלה האחרת על ה"וי" - אני גם לא הכי הבנתי את זה. בהתחלה חשבתי שזה רק כשהם פצועים וזקוקים נואשות לדם לריפוי אז זה משפיע אבל אז פתאום גיליתי שלא... קיצר אני לא יודעת אם יש באמת סדר בכל הקטע הזה. משהו פה לא הכי ברור בעולם וכנראה ששרלין באמת לא חשבה על זה עד הסוף. אלא אם כן מישהו פה גילה משהו אחר אז אני אשמח לשמוע!

גאולונת

New member
בטח! ../images/Emo58.gif

-ספויילרים לספרים באתר. שאלות נפוצות האתר שלה השאלה על הדם:
Q. What’s the deal with the blood bond? Why do some people go crazy when they drink the blood of drained vampires? Why doesn’t Sookie get high when she takes blood from Bill or Eric? A. Here goes: everything’s variable when it comes to vampire blood being ingested by humans. There is no formula that says, for example, that 2 ounces of vamp blood will make every blood junkie go nuts. Vampire blood is like any other street drug in that respect. The variables include the age of the blood (how long it’s been out of the vampire), the age of the vampire, and the mental condition and previous drug use of the imbiber. Blood taken straight from the vampire does not necessarily make the drinker high, unless he or she is already an addict. A blood bond may be formed when a vampire and a human exchange blood, though often it takes more than once. It also may depend on the emotional bond existing between them.

Yaki J

New member
לדעתי חשוב גם לדעת שבספרים בניגוד לסדרה|ספויל

אין ל-V כזאת משמעות, לדעתי מאז הספר השלישי הוא בכלל לא מוזכר, ואם אני לא טועה בכלל לא קוראים לו V בספרים. הספרים הם אמנם סוג של "עונות" אבל חשוב לדעת שבינתיים בכרונולוגיית הספרים לא חלפו אפילו שנתיים ואנחנו בספר העשירי בעוד שבסדרה לא תהיה להם ברירה אלא להתייחס לזמן שחולף כי השחקנים לא יכולים להשאר צעירים לנצח. האריס חתמה חוזה לפרסם עוד שני ספרים (11+12) בסדרת סוקי סטקהאוס והיא עצמה לא הציבה תאריך סיום, אבל בסדרות האחרות שלה (לילי בארד ואורורה טיגארדן) היו 5 ספרים ו-8 ספרים (בהתאמה) והיא סיימה אותם, ואילו בסדרת הארפר קונלי יש רק 4 והיא ממשיכה לפרסם. האריס עמדה באומץ על החלטתה לסיים את ספרי לילי בארד למרות מחאות מאד חזקות מהקוראים והרבה כסף שהציעו לה בהוצאה לאור שלה, ולאור זה לדעתי מתישהו היא תשים סוף לסוקי ושות', אבל היא כל כך נהנית מהעולם של דם אמיתי והעל טבעי שהיא עדיין תכתוב סיפורים שמתרחשים בעולם של הסיפור. אגב זה נותן לי רעיון לשרשור חדש מעניין - מה דעתכם על שרשור של הבדלים בין הסדרה לספרים? - אבל כאלו שהם לא ספויילרים או יכולים לקלקל קו עלילה עתידי. למשל: בספרים לא מקובל שערפדים ישכבו עם ערפדים אחרים אלא הם לוקחים להם בני זוג אנושיים בלבד, בעוד בסדרה הטאבו הזה לא קיים בכלל. או שבספרים טארה לבנה.

../images/Emo82.gif יש כל כך הרבה הבדלים...

ההבדלים שציינת נראים לי כל כך לא משמעותיים לעומת דברים אחרים שאני חושבת עליהם.... אני רק לקראת סוף הספר הראשון, אבל כבר יש מיליון הבדלים. אני אפילו לא אתייחס לעובדה שטרה לא קיימת בספר הראשון ושאנחנו לא יודעים כמעט כלום על אף דמות חוץ מביל וסוקי, כי הבנתי שזה היה ידוע מראש... אבל.... יש כל כך הרבה הבדלים שיותר קל לציין את הדמיון!! ויש בכלל טעם לציין הבדלים בעלילה? הרי סוג של ברור שאם הופכים את זה לסדרה חייבת להיות יותר מדמות מרכזית אחת, שחייבים להמציא תוספות כדי שיהיה מעניין לצפות בזה, במיוחד אם זה תוכנן מראש להיות סדרה מרובת עונות. אבל אם יוצאים מנקודת מבט כזאת, מה נחשב סטייה מוגזמת מהעלילה ומה לא? לי למשל מפריעים בעיקר שינויים בתפיסת העולם, במה שאני קוראת לו "החוקים של העולם". כמו למשל שבעולם שלנו, למיטב ידיעתנו לפחות, לא קיימים יצורים על טבעיים, שכל מדינה נשלטת ע"י ראש ממשלה (או נשיא, תלוי במדינה...) וכל מיני דברים כאלה שהם ברורים מאליהם ואין צורך לדבר עליהם. אבל בספרי פנטיה הדברים האלה חייבים להיות מצוינים איכשהו כדי שנדע על איזה מן עולם אנחנו קוראים, או צופים במקרה של סרט/סדרה... אז סטיות כאלה בין הסדרה והספר הראשון, כמה שהספקתי לקרוא ממנו, בערך עד הקטע שסוקי קוראת את המחשבות של כל מי שנמצא ב"מרלוט'ס" אחרי שהיא שתתה מהדם של ביל בפעם השניה, וקצת מהדם של לונגשדו שהוא שופד ע"י אריק (בשונה כל כך מהסדרה.. זה מטרפד לחלוטין את כל קו העלילה של הסדרה, כך שאני תוהה איך הספר ימשיך... פיש למען השם, אני חופרת...). אז הבדלים:
כמו ש-Yaki J אמר, בקושי יש התייחסות לדם ערפדים, והוא לא נקרא V.
אין בכלל את הקטע שערפדים לא יכולים להיכנס לתוך בית של אדם בלי להיות מוזמנים בפירוש.
אולי לא שמתי לב, אבל בסדרה לא עושה רושם שערפדים מאבדים את השליטה בעצמם בתגובה לריח של דם (וכאן אני אמנע מלציין דוגמא יוצאת דופן כדי לא להכניס ספוילרים לעונה השלישית, אם כי גם את הדוגמא הזאת אפשר לפתור בהסבר אחר), ודווקא בספר בסצנה עקובת הדם של שיפוד לונגשדו, ביל אריק ופאם נמצאים במצב קשה כשזה קורה וחוזרים לשליטה עצמית רק אחרי נשיכת אדם במקרה של פאם ואריק, או הרבה הרבה צרחות מסוקי במקרה של ביל.
כל הפוליטיקה של הערפדים. בסדרה מדגישים את השליטה שיש לאריק על כולם, וברגע שאנחנו פוגשים אותו ביל ישר מציין שהוא "השריף של אזור 5", ובהמשך אנחנו פוגשים את מלכת לואיזיאנה סופי-אן. לא הגעתי רחוק מספיק בספר כדי לדעת אם המציאו את המלכה (אתם יכולים לספיילר לי את זה, אני לא אקח את זה קשה), אבל אין שום אזכור על שום "שריף", וכל הכבוד שאריק מקבל זה בגלל שהוא עתיק וחזק בהרבה מביל. ברגע זה נראה לי שמבחינת חוקי בסיס של העולם זה הכל... שינוי דמות שהציק לי זה שעשו את אנדי ממש מניאק בסדרה - איך שהוא רודף אחרי ג'ייסון בלי סיבה - ובספרים הוא לא ממש כזה מגעיל... סליחה על החפירה...
למקרה שמישהו עונה לי, ראיתי את כל העונות, ולא ממש אכפת לי מספוילרים עד סוף הספר השלישי כי זה כבר ממילא די מספוילר מהסדרה...

Yaki J

New member
ממה שאני זוכר ובשליפה ../images/Emo58.gif

וסליחה אם זה לא מדוייק כי אני התחלתי לקרוא את הסדרה מהספר השלישי (קלאב דד) ואז חזרתי אחורה לשני הראשונים, כך שהם לא ממש חקוקים לי. עד כמה שזכור לי בספרים כן יש התייחסות מתישהו לכך שערפדים חייבים להיות מוזמנים ועל כך שאפשר לבטל הזמנה של ערפד להכנס לבית, כולל תיאור שלה מה שקורה להם (שהוא בדיוק כפי שקורה בעונה 3). לא זכורה לי התייחסות בהמשך הספרים לחוסר יכולת לשלוט על הדם, ערפדים כמו ביל שמנסים לחיות רק על דם סינטתי צריכים להפגין שליטה יותר גדולה אבל בהמשך אנחנו למדים על יצורים (שמופיעים בעונה השלישית אבל בשלב הרבה יותר מאוחר בספרים) שלידם הערפדים ממש מאבדים שליטה. אם כי, הסצינה שאת מתארת בעונה השלישית אכן קיימת בספר, רק ששם היא אפילו יותר נוראית ומחרידה. כל ההתייחסות לאריק כשריף אזור 5, הכבוד שמגיע לו וכו' - בהחלט קיימים בספרים. אם כבר אז בספרים יש יחס הרבה יותר קשיח ולא מתפשר לשיטה המעמדית, לכבוד, לדרגות וכו', בעוד שבסדרה די מתעלמים ממנה כשנוח להם. סופי אן לקלר מופיעה בספרים אם אני לא טועה רק מהספר החמישי, רק ששם היא דמות מעולה לעומת הדבר הזה שאנחנו רואים על המסך. המעמדות בקרב הערפדים נובעים מהמונרכיה שהיא צורת השלטון היחידה בעולמם של הערפדים, כי בספרים אין שום זכר לקיומה של "הרשות", נאן או המג'יסטר, אם כי בהמשך נגלה שיש רשות שיפוטית, סוג של טריביונל שפוסק בעינייני ערפדים, אבל בניגוד לעונשים של המג'יסטר, בספרים הערפדים הרבה יותר פרגמטים והעונשים הם לרוב כספיים. עונה 3 לעומת הספר - כמעט הבדל שמיים וארץ. העונה הראשונה נאמנה כמעט לחלוטין לספר הראשון (להוציא את העובדה שבחרו להשאיר את לאפייט בחיים וההמצאה של הדמות של ג'סיקה) ואילו העונה השניה נאמנה לספר בצורה "הפוכה" - את העלילה השולית והמגוחכת של קליסטו (מריאן בסדרה) הפכו לעיקר ואילו העלילה של גודפרי (גודריק בסדרה) שהיא העלילה הראשית בספר, הפכה לעלילת משנה בעונה. העונה השלישית לעומת זאת מערבת אלמנטים מכל מיני ספרים, ואפילו מאחדת דמויות, כשראסל אדג'ינגטון לדוגמא הוא שילוב של ראסל של הספר עם פיטר ת'רדגיל (מלך אחר) וקמצוץ של פליפה דה קסטרו (מלך נוסף). ההמלצה שלי לך זה להתעלם מההבדלים ולהתרגל לקרוא סוג של "מציאות אחרת" בכל הקשור ליחס הסדרה-ספר. העונה השלישית למעשה שוברת חזק ימינה מעלילות הספר ומאמצת מיתולוגיה עצמאית משלה ומערבבת דמויות מספרים שונים תוך כדי שינוי המאפיינים שלהם, חלק מזה בשבל העובדה שהם חייבים לכתוב גם לדמויות הכמעט בלתי קיימות בספרים (טרה, סאם, ביל, ג'ייסון בהתחלה) וגם כי אין להם את הלוקסוס של פריסת העלילה לאורך שנים. מה שעוד לא עוזר הוא שהאריס היתה חייבת להתייחס בספרים שלה לאסון הוריקן קתרינה, ששינה לחלוטין דברים בעוד הסדרה תצטרך להתעלם מקיומו.

../images/Emo82.gif אז בעצם

הסטיות האלה זה פשוט כי עדיין לא הגעתי לזה ובספרים זה מופיע מאוחר יותר? כי אני לגמרי בטוחה שלא היה שום אזכור של עניין השריפים ועניין הכניסה לבתים של אנשים....

גאולונת

New member
אמממ... ../images/Emo58.gif

בנוגע ל"חוקים של העולם" בספרים העולם העל טבעי היה נסתר עד לפני איזה 3 שנים +- אז בעצם החוקים העל טבעיים שאת מדברת עליהם הם נסתרים בעצם לכל העולם כי הם לא בדיוק חולקים אותם עם כולם ומי שמגלה אותם זאת סוקי שמתקרבת יותר ויותר לקהילה העל טבעית, כי בתכלס הם לא חולקים מידע כזה עם אאוטסיידרים הם עדיין די סודיים בנוגע להכל. בנוגע לדם ערפדים.. יש בהמשך התייחסות אליו ולתופעות שונות כמו קשרי דם(בתרגום חופשי חח) וכדומה... אבל נראה לי בספר הראשון סוקי הזכירה קצת על תופעה שאנשים משתגעים מהדם וכאלה. ובנוגע להזמנה לבית זה כן קיים בספרים. ושוב בנוגע לפוליטיקה אממ בכל ספר מסבירים קצת על כל פוליטה של כל "קהילה" חחח... יש להם חוקים ומנהגים וכל מני דברים הזויים
ספויילר לספר או 10 \ 9? :
אריק מסביר טיפה יותר מפורט על סוג של ההיררכיה שקיימת בעולם שלו:
זה הולך משהו כמו (ואני לא זוכרת את זה כבר כל כך טוב) כל מדינה (נגיד לואיזיאנה) מחולקת לאזורים ובכל אזור יש שריף שיש לו תחלקה שלו וכוח מסויים. ולכל מדינה יש מלך\מלכה. והרבה פעמים הם מתחתנים עם מלכים\מלכות אחרים כדי לקבל יותר שליטה בטרטוריה מסויימת או לסיים מאבק כוחות וכדומה (אבל זה תקף לאיזה 100 שנה בערך). ולפעמים יש סוג של מלחמות ביניהם שנציגים ממדינה אחרת נגיד לדוגמא מיסיסיפי אז הם יכולים לכבוש מדינה אחרת נגיד לואיזיאנה,להרוג שם את כל השריפים וזהו. ואז אריק הסביר שיש גם קבוצות של מלכים או שליטים (מצטערת לא זוכרת במדוייק) שכל קבוצה נקראת על שם של אלים וזה לפי מדינות בכל העולם (נראה לי). בקיצור יש שם היררכיה דיי מחורבשת ואני בספק אם יעשו את כל זה בסידרה כי זה פשוט יבלבל את הצופים.

../images/Emo82.gif בקשר לחוקים

כן ברור שזה צריך להשתלב בעלילה וכיוון שהספרים נכתבים בגוף ראשון אנחנו יודעים רק מה שסוקי יודעת, אבל עדיין, עולם פנטזיה צריך להיות נאמן לחוקים של עצמו, שהקוראים/צופים מגלים עם הזמן לפי העלילה....

../images/Emo82.gif תודה! ../images/Emo13.gif

התשובה החצי מתחמקת הזאת קצת מציקה. היא מתאימה יחסית לספרים אני חושבת, לסדרה היא ממש אבל ממש לא מתאימה, בגלל כל הדוגמאות שכתבתי בהודעה הקודמת שלי....

למעלה