שינויים.

noosh

New member
שינויים.

איפה עובר הגבול, לדעתכם, בין מה שאנחנו יכולים לשנות בעצמנו למה שהוא חלק מאיתנו וממי שאנחנו? אני תמיד חושבת על זה שאני רוצה ללמוד מדברים, ולהשתנות בהתאם, זה חלק מהעניין של ללמוד להיות בנאדם טוב יותר, לדעתי. אבל אני לא תמיד בטוחה אם אני יכולה, אם אני באמת יכולה לעשות שינויים שדורשים ממני לשנות משהו שהוא מאוד בסיסי בי. אם אני באמת -צריכה- לעשות שינויים כאלה, או לסמוך על זה שאם קשרים נכשלים בעקבות זה, זה לא אומר שאני צריכה להשתנות, זה פשוט אומר שהקשר לא עבד כי הצד השני לא התאים לזה. (יש בזה משהו די מתנשא, לא? להחליט שזה חלק מהאופי שלי ולכן אין טעם לנסות לשנות את זה, זה ממש לברוח). איך יודעים על מה צריך לעבוד ועל מה לא? וזה אפשרי בכלל, לנסות לשנות משהו שהוא חלק מהאופי שלך? או שפשוט מנסים ומבינים שזה לא עובד, איך יודעים מה הגבול בין תכונה שניתנת לעיצוב לתכונת אופי בסיסית (אם יש כזה דבר בכלל)? מקווה שיצאתי ברורה.

אני חושבת שכל דבר ניתן לשינוי..

ז"א, באופי. אם את חושבת שהוא לא מתאים לאופי שלך, שאת לא רוצה בו.. כל אחד והמאמץ שלו, כמה שידרש לו, לכל תכונה.. אבל זה תלוי בך, אם את באמת מאמינה שזו תכונה לא טובה לך, או שזו סתם תכונה שלא היתה טובה לו, והיא מאוד נחוצה לך, כחלק ממה שאת, ממי שאת. נראה לי שיצאתי עוד פחות מובנת.

מכיוון

שכל תכונת אופי שאני מצליחה לחשוב עליה אפשר להתנהג בדרך אחת וגם בדרך הפוכה (ועדיין להשאר עם אותו אופי) לא כל כך ברור לי מה את שואלת. תני דוגמה אולי זה יעזור לי להבין.

noosh

New member
האמת שלא הבנתי מה את אומרת ../images/Emo12.gif

אני גם אשמח לדוגמא
אממ. אוקיי, ניקח אחת פשוטה. אני טיפוס שנוטה להתלהב מדברים, ממש. מספיק משהו קטן שאני אוהבת בשביל לגרום לי לקפצץ מהתלהבות או מספיק להעלות נושא משעניין אותי בשביל לגרום לי לחפור שעות על כל דבר שקשור אליו או לא יודעת מה, אני ממש מתלהבת מדברים. מצד שני, לפעמים זה לא מתאים לי, לפעמים זה גורם לי להרגיש מטופשת, כאילו התגובות שלי ממש לא הגיוניות, שאני צריכה לרסן את עצמי, לדבר פחות חזק, לחשוב על דברים לפני שאני ישר קופצת מהם ומרעידה את התקרה וכו'. הרבה פעמים ניסיתי לחשוב על זה ולשלוט בזה אבל זה פשוט אני, זה פשוט משהו שהוא חלק ממני ואני לא חושבת שאני יכולה, גם כשניסיתי זה היה אם הייתי ממש מרוכזת בלנסות לשלוט בזה, רגע אחד של חוסר ריכוז ושוב הגבתי כמוני. לפעמים אני שונאת את זה אבל זו תכונה מאוד בסיסית בי, חלק ממש ממי שאני. אז זה ניתן לשינוי עם קצת עבודה או שזה חלק ממני? (את התשובה לאם אני רוצה לשנות את זה, אז לא, אני לא רוצה כי זה באמת מי שאני, אבל אם הייתי רוצה, זה היה אפשרי? שינויים תלויים ברצון שלי לגרום להם או שיש דברים שאי אפשר לשנות? שחבל להלחם בהם?)

ToryMaster

New member
אני חושבת שכן

אבל אם תשאלי אותי, שינוי כזה באדם כמוך לא יהיה שונה בהרבה מסירוס רגשי. [אם יורשה לי להיות טיפה יותר אישית ממועילה - אני חושבת שאת מדברת מאוד בשקט, ואני חושבת שההתלהבות שלך היא אחד הדברים שאני הכי אוהבת בך]

noosh

New member
../images/Emo6.gif

אני לא מדברת בשקט אבל למדתי לרסן את זה, ותודה
. אבל נתתי את זה רק בתור דוגמא. זה הפריע לי וזה עדיין מפריע לי לפעמים, אבל אני יודעת שזה פשוט אני. בכלל, זה לא אמור להיות משהו אישי עליי אלא דיון כזה על הדעות של כולם, זה מעניין אותי לדעת מה אחרים חושבים על היחס הזה בין משהו בר שינוי למשהו קבוע (אם בכלל).

OK אני חושבת שאני מתחילה להבין

את מדברת על תכונה שאת המופע שלה היית רוצה להיות יכולה קצת יותר לווסת. לא להחליף, לא לשנות, לווסת. כן?

noosh

New member
או לסגור לגמרי

השאלה היא אם אפשר בכלל, לסגור תכונה שלך. והשאלה השניה היא אם צריך.

caspi33

New member
אני חושב שיש לי פתרון הגיוני עבורך

אז זה הולך ככה: לכל אדם ישנו מעגל שנקרא מעגל הדאגה - זהו מעגל חיים הכולל את כל הדברים שאנו חושבים ומודאגים בגללם , גם כאלה שאין לנו עליהם שליטה בכלל כמו מלחמה אפשרית, כמו רעידת אדמה אקראית ועוד... בתוך מעגל זה ישנו מעגל קטן יותר שנקרא מעגל ההשפעה - מעגל חיים בו אנו אחראים לדברים ויכולים להשפיע עליהם במעשים שלנו. כמו מערכות יחסים, סדר וארגון בבית, כמה נרוויח בעוד חמש שנים. ייחודו של מעגל זה הוא שאם אנו משקיעים בו את מרצנו אז הוא גדל ומתרחב ובעצם אנו מגדילים את ההשפעה שלנו. דוגמא טובה לכך הוא מהטמה גנדי שבשנות כיבוש הודו ע"י האנגלים כאשר הגיעו מים עד נפש, בעוד הפוליטיקאים שובתים רעב בפרלמנט, יצא יחף והלך ברגל בין כפרים, מחלחל אמונה ותקומה לעם ההודי. בעקבות התמקדותו במעגל ההשפעה ("ירד לעם") הוא טבע את שמו בהיסטוריה. מעגל ההשפעה שלו התרחב למימדים עצומים. במילים פשוטות אין לנו לבזבז זמננו על דברים שהם דאגות אלה בדברים בהם אנו פרואקטיביים ומשפיעים. לגבי אופי ואישיות - אופי הוא אוסף ההרגלים שלך והרגלים קשה אבל ניתן להחליף (אי אפשר למחוק). אישיות היא תדמית חיצונית שאנו מפתחים לעצמנו וגם אותה ניתן לשנות ולהחליף. הנקודה החשובה היא שלא בהכרח צריך לשנות בך משהו באופי תיהיה את זה יעבוד הכי טוב שיש. אין טעם לשחק בהצגות, אלה אם כן זה מה שבחרת ביודעין לעשות. להיות את בדיוק, אמיתית ושלמה עם היתרונות והחסרונות (זה מה יש) וזה תנאי ראשון ובסיסי. יחד עם זאת תמיד אפשר להשתפר. לחשוב חיובי ולהוציא יותר את הצדדים החיובייים שבנו. להתעניין יותר באחרים, להשקיע יותר במערכות יחסים. מקווה שהייתי לעזר. תבואי לבקר בפורום אימון עסקי. אני מנהל אותו

למעלה