שינוי סטטוס במשך תקופת הביטוח.

יוסיוס6

New member
שינוי סטטוס במשך תקופת הביטוח.

יש לי ביטוח מנהלים משנת 1990.
האם לחברת הביטוח יש זכות לשנות לי את הסטטוס הביטוחי שלי, או להוסיף החרגות בתוך תקופת הביטוח ?, לא מדובר בבעיה של אי גילוי בזמן החתימה על ההסכם.
אם נוצרת לי בעיה בריאותית תוך תקופת הביטוח, האם אני חייב לדווח לחברת הביטוח על כך?.
תודה.

שינוי מצב בריאות בתקופת הפוליסה

שלום רב,
לא ברור מהו שינוי הסטטוס אותו מבקשת חברת הביטוח לבצע.
מכל מקום, אם קורה דבר כזה רצוי לא להזניח אלא לטפל בכך מיידית מול חברת הביטוח באמצעות עו"ד. המנעות מפעולה מיידית יכולה להיות יקרה מאד בדיעבד.
במענה לשאלה הכללית - למעט במקרים חריגים (כמו במקרה שהזכרת - אי גילוי בעת החיתום, וגם אז - רק במגבלות), לא ניתן שחברת הביטוח תכניס שינויים בפוליסה.
כדאי מאד להתייעץ עם עו"ד ספציפית!

יוסיוס6

New member
ביטוח

תודה, אנא אמור לי דעתך.
הביטוח מנהלים שלי הוא משנת 1995, כמובן שבזמן החיתום הצהרתי על כל המגבלות הרפואיות שלי.
לאחרונה בגלל שינוי מקום עבודה והחלפת סוכן עיינתי קצת במסמכים, מסתבר שב-2004 דיווחתי לחברת הביטוח על בעיה רפואית שנוצרה לי בהווה, מסתבר שהם הפכו את המגבלה להחרגה, ורק לאחר מספר שנים ביטלו אותה, אבל גבו ממני סכומים עצומים עבור תקופת ההחרגה.
האם בכלל אני חייב לדווח לחברת הביטוח על שינויים במצבי הבריאותי, הרי אנחנו לא נשארים צעירים לנצח.
תודה.

שינוי במצב בריאות בתקופת הביטוח

אכן, ככל שלא מדובר בביטוח המתחדש מידי שנה, אין מקום לדיווח ובוודאי שאין מקום להחרגה.
אגב, אם היתה החרגה, אז לא היה מקום לתוספת פרמיה. אם נגבתה תוספת פרמיה - יש מקום לדרוש החזר.

למעלה