שיער ירוק

אודה לפתרון החלום , לא יודעת האם קשור אלי או על מי שחלמתי

רקע:
יש לי נכד בגיל 15 , לא הולך לביה"ס, בבוקר קם כביכול הולך אבל לא מגיע, יוצא מהבית עד שעות מאוחרות, לא משתף את ההורים בכלום, כל דבר עונה
לא יודע, שוכח וכו' כן יודעת זה גיל ההתבגרות והרבה ילדים נוהגים כך, הוא קונה דברים מכרטיס של האמא לאחר מכן היא מגלה ....
... ההורים מנסים כל הדרכים עם אנשי מקצוע בביה"ס , עונשים והכל חוזר לעצמו. ואנשי מקצוע מחוץ לביה"ס לא משתף פעולה
אני כמובן דואגת ולא יודעת מה הוא עושה ולאן זה יכול להגיע.

אני- בלי זוגיות ....... לפני חצי שנה עברתי דירה , לא היה לי נוח. וכעת עברתי לדירה אחרת. כלכלית לא קל

החלום:
אני בבית ופתאום מגיע הנכד אליי רכוב על קורקיינט חשמלי , מחייך אלי והשיער שלו צבוע בירוק .

אלישבע777

Well-known member
הי יערונת

כל החלומות הם שלנו הם נובעים מהתת מודע שלנו והם עלינו גם כשהם על אחרים. הם משקפים את דאגותינו או ממלאים את משאלותינו, או בעלי מסר מעצמנו לעצמנו איך לנהוג.

החלום קצר וחבל שלא ציינת רגשות מצידך. ולמרות זאת אני מעלה סברה שהחלום ממלא משאלה לב. את רוצה שנכד יהיה כמו פעם – ילד חמוד וחייכן כמו כל הילדים ולא רק יהיה כזה- אלא גם יגיע לבקר אותך מהר, בזמן הזה (קורקינט חשמלי).

במקום לצאת מהבית בבוקר ולשוטט, מי יודע איפה – הנכד החמוד בחלום, מגיע לבקר אותך!! אפילו אם היה בורח מבית הספר אלייך – זה כשלעצמו לא אירוע טוב, במקרה הזה, (אסור לברוח מבית הספר!) – הייתם יודעים לאן הלך! את מאחלת לעצמך שהוא יבקר אותך ויהיה מאושר ומחייך. את מאחלת לעצמך – שהיעדרותו מבית הספר, אינה כה גרועה ומסוכנת לו. הוא רק ילד שובב עם שיער ירוק ולא מסוכן לעצמו או לאחרים. הצבע הירוק מסמל גם מישהו צעיר וחסר ניסיון – ירוק או טירון. פעם היה כינוי כזה לאנשים חדשים בעבודה או בצבא.

בחלום את ממלאה משאלה שהוא בעצם "ירוק" חסר ניסיון בחיים ותמים, ילד טוב ולכן - כשהוא יתבגר הוא יהיה בסדר. משאלה נוספת היא – שהוא מגיע אלייך ולכן את יכולה לעזור לו. במציאות אף אחד אינו יכול לעזור לו, כי הוא משוטט ואף אחד אינו יכול למצוא אותו. אם הוא יהיה אצלך הוא יהיה נגיש ויהיה אפשר לשוחח איתו ולעזור לו.

תמהתי על השם שנתת לחלום. הרי החלום הוא על הנכד ולא על סתם צבע שיער ירוק . אבל כנראה שזה מה שבלט בחלום השוני בינו ובין ילדים אחרים בגילו. אבל יתכן שהצבע אכן הוא כפי שאמרתי -צבע התמימות. ובכלל היום מקובל לכנות כל מיני מוצרים טבעיים הטובים לסביבה בשם - מוצרים ירוקים, וגם - אנרגיה ירוקה, חברה או אגודה ירוקה שדואגת לסביבה, אצבעות ירוקות (חובבי גינון) וכד'

אשמח לחוות דעתך על הפרוש.

תודה ,
בקשר לחלום תגובתי : שהוא נכנס שאלתי אותו מה עשית בשיער והוא חייך. פשוט לא הבנתי למה צבע בירוק.

אכן אני דואגת לו שלא ייסתבך יותר. ומקווה שזה באמת זמני ויהיה הכל בסדר.

תודה

אלישבע777

Well-known member
תודה ,
בקשר לחלום תגובתי : שהוא נכנס שאלתי אותו מה עשית בשיער והוא חייך. פשוט לא הבנתי למה צבע בירוק.

אכן אני דואגת לו שלא ייסתבך יותר. ומקווה שזה באמת זמני ויהיה הכל בסדר.

תודה
כתבי במה הפרוש התאים ובמה לא. את עניין הצבע הירוק הסברתי בפרוש שלי! בחלום, לא רשום שהתייחסת לעניין הצבע ואף לא ציינת שלא הבנת אפילו לא הופתעת. תוספות מאוחרות, אינן רלבנטיות כי אם לא ציינת אותן בזמן כתיבת החלום - הן אינן חשובות כל כך כנראה.

למעלה