שיק גנוב - כוחו של הכנ"ר בעת התנגדות.

dan326

New member
שיק גנוב - כוחו של הכנ"ר בעת התנגדות.

ערב טוב,
אני נמצא בהליך של פש"ר. אחד מהתיקים בהם נתבעתי הוא של שיק מזוייף. השיק נמצא אצל גברת שטוענת שהיא אוחזת בו כשורה, למרות שאני יכול להוכיח בוודאות (באמצעות גרפולוג) שהשיק נגנב ממני וכל הכתוב בו - כולל חתימתי - זוייף. גם הסבת החתימה בגב השיק זוייפה. איני מכיר את הגברת, מעולם לא עשיתי עמה עסקים ובוודאי שלא נפגשתי איתה.
בהמלצת עורך-דיני, הגשתי תלונה במשטרה על גניבת שיקים, כולל השיק המדובר.
היות ואני קרוב למועד הגשת ההתנגדויות, רציתי לדעת מה כוחו של הכנ"ר לגבי השיק המזוייף, כיצד הוא מתייחס לעובדה שהתובעת אוחזת בשיק שלא כשורה ואיך אפשר להוכיח את חפותי בגין חוב זה ובמידה וחפותי תוכח במקרה זה, מה גורלו של התיק והאם אצטרך לשלם את החוב בכל זאת?
בנוסף, האם אני צריך להביא מהמשטרה אישור שהשיק גנוב?

תודה וערב טוב.

הליכים משפטיים במסגרת פש"ר

לא ברור כלל כיצד אתה מנהל הליכים משפטיין בזמן היותך בהליך פש"ר, האם עוה"ד שלך לא אמר לך כי אתה חייב לקבל אישור של בית המשפט המחוזי בו התנהל תיק הפש"ר שלך. בלי אישור כזה אסור לנהל הליך משפטי.
יותר מזה במידה ויש לך צו כינוס הייתה צריך להגישו בכל לשכות הוצל"פ בהם יש לך תיקים ולבקש עיכוב הליכים, משמע שלא היה צריך להיות כלל דיון. רשם ההוצל"פ לא אמור לקיים דיון כל עוד אין לא אישור של בית משפט מחוזי להמשך ההליך.
לאחר שתקבל אישור לנהל את התיק תצטרך להביא את כל הראיות שיש לך וקח בחשבון שכל הוצאה שתפסק כנגדך לא תשולם מקופת הכונס אלא ישירות על ידך.
אחרי כל זה תשקול האם שווה לך לנהל את התיק.

dan326

New member
שיק גנוב בפש״ר

ערב טוב,
תודה על התשובה אך נראה לי שלא הצגתי נכון את השאלה.
אני כבר מוכרז כפושט רגל ואחד התיקים שעומדים נגדי הינו של גברת שאינה אוחזת כשרה בשיק.
שאלתי היא: האם בשלב ההתנגדות כחלק מהליכי הפש״ר ניתן לעשות משהו בעניין השיק מזויף. כיצד ייתייחס הכונס להתנגדות בעניין כזה?
תודה.

פשיטת רגל - תביעת חוב בגין צ'ק שזוייף

דן שלום,

עכשיו כשהבהרת את עצמך הבנתי מה אתה שואל.

אני מקווה שדיווחת על החוב, תוצאה של הצ'ק המזוייף, כאשר הגשת את הבקשה לפשיטת רגל.

מה שעליך לעשות הוא להעלות את טענותיך בנוגע לצ'ק שזוייף בצרוף אסמכתאות - דו"ח גרפולוג משפטי
למשל, אישור תלונה במשטרה ותצהיר משלים לעניין הצ'ק המזוייף שמסביר כיצד הגיע הצ'ק לגברת שלטענתך זייפה אותו,
בפני המנהל המיוחד שימונה בתיק או בפני הפרקליט הממונה על תיקך בכונ"ר אם לא ימונה מנהל מיוחד.

אם תשכנע בטענותיך ותתמוך במסמכים המתאימים, הרי שלאחר בדיקת תביעות החוב
תידחה התביעה של האוחז בצ'ק והחוב ייעלם כלא היה.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

התנגדות בפש"ר

ראשית: במידה והוכרזת כפש"ר אזי אין ערך להתנגדות הנושה שכן היה עליו להביא זאת בעת הכרזת הפש"ר במידה והיא קיבלה את צו הכינוס במועד והגישה תביעת חוב במועד.
שנית: (לעניין זה תשובת דניאל נכונה ומלאה). ככול והוגשה תביעת חוב ע"י הנושה וטענתך כי המדובר בשיק שזוייף אתה צריך להעביר למנהל המיוחד ולכנ"ר את כל האסמכתאות העניין אותה נושה. כמו כן יש להגיש בקשה למתן הוראות לבית משפט המחוזי למחיקת תביעת החוב הנ"ל.

למעלה