שיתוף מדפסת USB ברשת (שני מחשבים עם ווינדווז). אשמח לעזרה.

במחשב שהמדפסת מחוברת אליו (חיבור USB) יש וינדווז 11.
כמובן אפשר להדפיס מהמחשב הזה.
מחשב נוסף הוא מחשב נייד עם ווינדווז 7.
שני המחשבים הנ"ל מחוברים לאותה רשת.
זה עם ווינדווז 11 מחובר חוטית לראוטר.
זה עם ווינדווז 7 מחובר אלחוטית.
אפשרתי את שיתוף המדפסת בווינדווז 11 וגם הורדתי את הצורך בסיסמה כדי להתחבר אליו (ברשת) וגם עשיתי אותו גלוי למכשירים ברשת וגם אפשרתי שיתוף מדפסות.
הבעיה היא שאין לי מושג איך אני מגיע אל מדפסת הרשת דרך ווינדווז 7.
יש כמובן אפשרות להוסיף מדפסת רשת, לפי כתובת IP:
הכנסתי את הכתובת הסטטית של מחשב ווינדווז 11 וזה לא עבד.
אפשר גם באופן הבא:
asdasd.png

כשבמקום שני השמות, הכנסתי את שם המחשב שלי ואת שם השיתוף שמילאתי מקודם (כשאפשרתי את השיתוף בתוך ווינדווז 11).
גם זה לא עובד.
פשוט אין לי מושג מה אני אמור לעשות.
ממש אשמח למדריך כלשהו.
אני מניח שהרעיון זהה גם עבור שיתוף מדפסת בווינדווז 10 (כלומר שהמחשב שמחובר למדפסת הוא עם ווינדווז 10), אבל בכל מקרה לא הצלחתי למצוא בחיפושים שלי איך אני עושה את זה.

rafid1

Active member
מנהל
לא ציינת כם שניהם X64 או X86 (32/64 ביט) . בכ"א - אמור לעבוד, יש כאן הוראות:

תודה, מהקישורים איכשהו הצלחתי להבין שאני צריך לשנות את הרשת של המחשב שלי (ווינדווז 11 שמחובר למדפסת) לרשת פרטית.
הייתי על רשת ציבורית.
מייד לאחר ששיניתי לרשת פרטית, והלכתי להוסיף מדפסת חדשה במחשב עם ווינדווז 7, הוא זיהה את מדפסת הרשת שלי.
הנה תמונה מרגשת (המשך מתחתיה):

כלומר יש התקדמות והוא מזהה את מדפסת הרשת שלי.
הבעיה הייתה שהוא נתן שגיאה כשהמשכתי הלאה.
כבר לא זוכר את הטקסט של השגיאה אבל מחיפושים שלי הבנתי שאולי צריך לאפשר SMB1 שאינו מאופשר בברירת המחדל בווינדווז 11 (וכניראה שהדפסה רשתית מווינדווז 7 עובדת על SMB1?).
בכל אופן, עשיתי את זה.
אם הולכים בווינדווז 11 ל control panel ושם לתפריט turn windows features on or off, יש שם אפשרות "להדליק" את SMB1 וזה אכן מה שעשיתי.
המחשב הפעיל עצמו מחדש לאחר מכן והפעם כשאני מנסה להוסיף את המדפסת בווינדווז 7, הוא כמובן ממשיך לזהות אותה, אבל הפעם השגיאה אחרת:
Screenshot 2023-03-03 162412.png

ראוי לציין שכמובן המדפסת דולקת והוא אף מזהה את השם שלה נכון!
רק כשממשיכים הלאה שיוסיף אותה הוא נותן את השגיאה הזו.
לא יודע מה הוא רוצה מהכתובת שהרי הוא מצא אותה בעצמו!
פשוט המשכתי הלאה ואז הוא נותן את השגיאה...

בכל אופן, פה נתקעתי ואין לי מושג איך לעבור את המכשול הזה.
בחיפושים שלי הגעתי לשני סרטונים ביוטיוב.
הנה אחד מהם:
יש שני פתרונות כביכול לבעיה הזו (לפי הסרטונים).
אחד מהם הוא לשנות ל- "אוטומטי" את השירות של print spooler אבל אצלי מראש זה אוטומטי אז ברור שזה לא הפתרון.
האפשרות השניה לתקן את זה היא לשנות את שם ה workgroup ושם המחשב וזה ניראה לי יותר כמו וודו מאשר פתרון אז דילגתי על זה.
בכל אופן, אשמח לעזרה עם השגיאה האחרונה.

נערך לאחרונה ב:

rafid1

Active member
מנהל
בדקת גם אם מאופשר הדרייבר של x64? כדאי לוודא שהמדפסת קבלה אמנם IP תואם לרשת.

זה הדרייבר היחיד שמאופשר (x64).
במחשב עם 7 ומין הסתם במחשב עם 11 הדרייבר הוא של x64 עבור אותה מדפסת.
בכל אופן זו תמונה מווינדווז 11 אליו מחוברת המדפסת.
Screenshot 2023-03-04 193342.png
לגבי כתובת הנכונה, אני לא יודע מה אני אמור לבדוק...
המחשב שאליו מחוברת המדפסת עם כתובת סטטית 192.168.1.10.
למדפסת עצמה אני מניח שאין כתובת משל עצמה כלומר היא בטח מקבלת את הכתובת מהמחשב אליו היא מחוברת, לא?

HelpSupport

Active member
עקוב בסבלנות אחרי ההוראות ללא קול בוידיאו שבקישור

למרות שזה קצת שונה אצלי (המחשבים שלו, שניהם עם ווינדווז 10 ואצלי אחד על 11 והשני על 7) עשיתי כל מה שהוא אמר לעשות.
בשני המחשבים.
הצלחתי לשנות את השם של ה dll בשניהם והעתקתי את הקובץ שלו פנימה, בשני המחשבים.
כמובן שהתקנתי את שני הערכים האלו של הרגיסטרי בשני המחשבים.
(שוב, אני על ווינדווז 7 באחד מהם אז לא יודע כמה זה אמור להשפיע כי המערכת אחרת משלו, אבל עדיין עשיתי את זה).
גם את ה features שצריך להוסיף; לא היה בווינדווז 7 את כולם (היה את חלקם ואותם הוספתי. הוספתי מה שהיה אפשר).
בווינדווז 11 היו את כולם וכמובן שהוספתי.
בכל אופן, ובסופו של דבר אחרי שעה וחצי על הדבר הזה, לא הגעתי לשום דבר.
אני עם אותה שגיאה כמו זו שאפשר לראות בתגובה השניה שלי פה.
איפה שלפתע אצלו הוא מצליח להתחבר למדפסת ולהוסיף אותה, אצלי יש את השגיאה...
בכל אופן תודה רבה.

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
איך אני מצליח לשתף את אותה מדפסת mx320 מ-win11 בלי צורך ב-smb1 (אינו מופעל) ובלי צורך בגישה פומבית ברשת (public folders) אלא עם חשבון שיתוף יעודי עבור שיתוף המדפסת מהמחשב, וללא צורך בשינוי שמות dll של מנהלי ההתקן ושדות רישום המערכת..

מנהלי ההתקן ל-x86 אינם מותקנים מאחר וברשת הביתית שלי אין לקוחות 32 סיביות
אין גם לקוחות arm64 ושלא לדבר על כך שעבור מדפסת של עידן דינוזאורים זו, לא קיימים כלל מנהלי התקן ייעודיים עבור arm64 (ייתכן ופועלת עם מנהל התקן סטנדרטי [class driver] )

שלא לדבר שמהאתר של קנון לא ניתן יותר להוריד מנהלי התקן עבור הארכיטקטורה השניה אם יהיה בהם צורך

1678010553446.png 1678010627049.png
1678010929072.png 1678011138599.png

לגבי מה שבתוך users, אין לי דבר כזה.
אני מניח שאליו אתה מתכוון, כשאתה כותב "חשבון שיתוף יעודי".
איך אני עושה דבר כזה?
איפה אני מוסיף אותו ומגדיר אותו?
כל שאר הדברים שעשית, גם אני עשיתי... (מלבד שאצלי ביטלתי צורך בסיסמה כדי להדפיס מהמחשב המרוחק).

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
(מלבד שאצלי ביטלתי צורך בסיסמה כדי להדפיס מהמחשב המרוחק)
גם כשמדובר ברשת פרטית בתוך הבית, לבטל צורך בסיסמה עבור גישה למשאבים משותפים, אינו ממש בטיחותי

בטל smb1, אין בו צורך, אך אפשר את כל שירותי הדפסה ומסמכים (Print and Document Services) באותה חלונית הגדרת תכונות המערכת (optionalfeatures.exe) בכל המחשבים ברשת

להגדרת גישת שיתוף כאשר הצורך בסיסמה בשיתוף, פעיל:

1. win+R
2. compmgmt.msc
3. פותחים את המשתמשים כפי שבתמונה למעלה משמאל (הפוך בעברית)
4. בחלק הימני לוחצים תפריט ימני במקום ריק, לבחר משתמש חדש (אנו לא רוצים לשתף עם אותו החשבון והסיסמה של החשבון הראשי, בעוד כאשר מדובר בחשבון משתף סיסמה עם חשבון מיקרוסופט עם כלל השירותים המקוונים)
5. שים לב לסימונים (הסר סימון הכרחת שינוי סיסמה שהוגדרה כדי לאפשר סימון אחרים)
1678037156418.png
6. מאפיינים, לוודא שהמשתמש בקבוצת המשתמשים בלבד. בלשונית פרופיל אין צורך למלא דבר
1678037474319.png 1678037519987.png
7. בהגדרות המדפסת בלשונית אבטחה, לחץ הוסף, בשדה התחתון אז הקלד את שם המשתמש שעתה נוצר, לחץ בדוק שמות ליד השדה ואשר כאשר כיתוב השדה הופך לעם קו תחתון בתצורה שם מחשב\שם משתמש, ואפשר עבור המשתמש את הפעולות עם המדפסת
1678038535163.png
כאשר דרישת סיסמה בשיתוף פעילה, במחשב האחר כעת ניתן להזין את הפרטים של המשתמש שנוצר

הערה: קטגוריית ניהול משאבי שיתוף בניהול המחשב מעל המשתמשים נועדה לניהול תיקיות שיתוף, לא מדפסות. אין להסיר גישה אל admin$, c$, ipc$, print$, אשר הוגדרו בברירת מחדל

במחשב המרוחק ניתן להוסיף מדפסת בחיפוש רגיל של התקנים במשאבי רשת, או על ידי printmanagement.msc (קודם להוסיף את המחשב המשתף בתור שרת מדפסות ואז תחתיו את המדפסת אם הן כבר לא נמצאו)

1678040003350.png 1678040040228.png

נערך לאחרונה ב:
גם כשמדובר ברשת פרטית בתוך הבית, לבטל צורך בסיסמה עבור גישה למשאבים משותפים, אינו ממש בטיחותי

בטל smb1, אין בו צורך, אך אפשר את כל שירותי הדפסה ומסמכים (Print and Document Services) באותה חלונית הגדרת תכונות המערכת (optionalfeatures.exe) בכל המחשבים ברשת

להגדרת גישת שיתוף כאשר הצורך בסיסמה בשיתוף, פעיל:

1. win+R
2. compmgmt.msc
3. פותחים את המשתמשים כפי שבתמונה למעלה משמאל (הפוך בעברית)
4. בחלק הימני לוחצים תפריט ימני במקום ריק, לבחר משתמש חדש (אנו לא רוצים לשתף עם אותו החשבון והסיסמה של החשבון הראשי, בעוד כאשר מדובר בחשבון משתף סיסמה עם חשבון מיקרוסופט עם כלל השירותים המקוונים)
5. שים לב לסימונים (הסר סימון הכרחת שינוי סיסמה שהוגדרה כדי לאפשר סימון אחרים)
צפה בקובץ המצורף 72564
6. מאפיינים, לוודא שהמשתמש בקבוצת המשתמשים בלבד. בלשונית פרופיל אין צורך למלא דבר
צפה בקובץ המצורף 72566 צפה בקובץ המצורף 72567
7. בהגדרות המדפסת בלשונית אבטחה, לחץ הוסף, בשדה התחתון אז הקלד את שם המשתמש שעתה נוצר, לחץ בדוק שמות ליד השדה ואשר כאשר כיתוב השדה הופך לעם קו תחתון בתצורה שם מחשב\שם משתמש, ואפשר עבור המשתמש את הפעולות עם המדפסת
צפה בקובץ המצורף 72569
כאשר דרישת סיסמה בשיתוף פעילה, במחשב האחר כעת ניתן להזין את הפרטים של המשתמש שנוצר

הערה: קטגוריית ניהול משאבי שיתוף בניהול המחשב מעל המשתמשים נועדה לניהול תיקיות שיתוף, לא מדפסות. אין להסיר גישה אל admin$, c$, ipc$, print$, אשר הוגדרו בברירת מחדל

במחשב המרוחק ניתן להוסיף מדפסת בחיפוש רגיל של התקנים במשאבי רשת, או על ידי printmanagement.msc (קודם להוסיף את המחשב המשתף בתור שרת מדפסות ואז תחתיו את המדפסת אם הן כבר לא נמצאו)

צפה בקובץ המצורף 72570 צפה בקובץ המצורף 72571
מבעס. עדיין תקול אצלי.
בהנחה שכמובן אני אמור לקיים את כל הסעיפים רק במחשב שאליו מחוברת המדפסת (כך עשיתי).
וכן, המחשב אליו מחוברת המדפסת מקבל כתובת סטטית.
עשיתי ממש אחד לאחד כפי שכתבת, אבל אני מקבל שוב את אותה שגיאה כשאני מנסה להוסיף את מדפסת הרשת מתוך windows7.
בכל אופן שוב תודה רבה על העזרה וההשקעה!

וואו בן אדם תודה רבה לך.
עוד לא עברתי על זה (עסוק בדברים אחרים), רק הבטתי ברפרוף וההשקעה ניכרת.
כשאתפנה מתישהו בקרוב, אעשה זאת ואז אדווח.
שוב תודה רבה.

arseny92

Well-known member
מנהל
וואו בן אדם תודה רבה לך.
עוד לא עברתי על זה (עסוק בדברים אחרים), רק הבטתי ברפרוף וההשקעה ניכרת.
כשאתפנה מתישהו בקרוב, אעשה זאת ואז אדווח.
שוב תודה רבה.
הערה קטנה, אם רוצים לשתף גם את הפקס (הקו מחובר ופועל), יש לאפשר הדפסה, ניהול מדפסת וניהול מסמכים למשתמש גם עבור המדפסת השניה שהיא הדפסה ישירה לקו הפקס

1678059039076.png

הדפסת כל דבר אל מדפסת הפקס פותחת בחירה של נמען פקס. אין צורך להגדיר אנשי קשר, רק לציין מספר והוא יחוייג
1678059317949.png
נא לוודא שמספר הפקס של המכשיר (מספר הקו שלך) ושם המכשיר, אשר יודפסו בראש הדפים אצל הנמענים, הוגדרו בתפריט הגדרות הקו במסכון של המדפסת עצמה

הערה קטנה שניה, בהגדרות הנתב הוגדר לקבל כתובת פרטית סטטית מה-DHCP עבור הלקוח עם משאבי שיתוף

נערך לאחרונה ב:

blzvi

Active member
מנסיוני הדל,
בעיות קשות בהקמת רשת גם כאשר כולם יושבים על win11 .
על אחת כמה וכמה כאשר המדפסת מחוברת לאחד המחשבים ב USB
שקול החלפת מדפסת במדפסת רשת ,ממילא מחיר המחסניות עולה יותר ממדפסת עצמה

למעלה