שכירה+עוסקת פטורה

שכירה+עוסקת פטורה

שלום ובוקר טוב. פתחתי תיק ב7/2011 לעוסק פטור. סה"כ הנפקתי 3 חשבוניות ע"ס 600 ש"ח. היו לי הוצאות רבות (ע"ס 4000 ש"ח) 1. איך עלי להגיש את החשבוניות שהנפקתי? 2. מתי עלי להגיש את דוחות העוסק הפטור? 3.אני עובדת כשכירה בכללית , האם עלי לציין בטופס 101 שאני גם עוסק פטור?? תודה .

שלום לעוסקת הפטורה

1.לעניין מס הכנסה - אין צורך להגיש את החשבוניות שהנפקת. עליך להגיש דוח שנתי עד 30/4/12 (במידה ואץ לא מיוצגת ע"י בעל מקצוע). בדוח השנתי בין היתר את צריכה להכין דוח על הכנסות והוצאות בו את מצהירה על ההכנסות שלך ומפרטת את ההוצאות שהיו לך ביצור ההכנסה. במידה והיו, כפי שאמרת, יותר הוצאות מהכנסות - ניתן לקזז את ההפסד שנוצר כנגד הכנסות המשכורת. 2. הצהרה של עוסק פטור למע"מ יש לעשות עד 31/1/12 - כלומר עד יום שלישי הקרוב! - ניתן לעשות זאת באינטרנט. 3. בטופס 101 ניתן לציין שיש הכנסות ממקורות אחרים (לא משנה אם עוסק פטור/מורשה או ממשכורת אחרת) אך תצתרכי לעשות תיאום מס אחרת ינכו לך מס גבוה. במידה ולא תצייני שיש לך הכנסות נוספות תצתרכי לשלם מקדמות מס הכנסה על הכנסותיך כעצמאית - כמובן אם את מגיעה לחבות במס. אם תרצי אשמח להנחות אותך לגבי ההצרה למע"מ באינטרנט עד יום שלישי. בהצלחה

תשובות

1. את צריכה לנהל ספרים ממוחשב או בספר ולקלוט את כל הכנסותייך והוצאותייך. או שיועץ מס ינהל לך . 2. אם אין מייצג אז את חייבת להגיש דוח מסודר עד סוף אפריל. 3. לא

למעלה