שלבקת חוגרת וטיפולי פוריות

שלבקת חוגרת וטיפולי פוריות

בימים האחרונים הופיעו לי פצעים אדומים ומגרדים באזור המתניים, המפשעה וקצת בבטן, כאבים במתניים והפרעה במתן שתן. פניתי לרופא העור שלי והוא איבחן שלבקת חוגרת ונתן לי קלמין למריחה וזובירקס (אגב, למה זובירקס?) אני נשואה בת 34 כרגע ללא ילדים ונמצאת כרגע בהפסקה מטיפולי פוריות בעקבות טיפול שנכשל. השאלה שלי היא כזו: האם לאור המצב הזה של השלבקת צריך למנוע הריון לאיזשהוא זמן ואם כן לכמה והאם המחלה עוברת במגע מיני? תודה רבה וישר כח ובהצלחה לפורום החדש. נ.ב עוד משהו קטן: אני מטפלת בילדה בת 4.5 (לוקחת אותה לגן ומחזירה ממנו) הרופא אמר לי לברר אם היה לה אבעבועות רוח והאם היא חוסנה נגד המחלה. ביררתי, לא היה לה אבל, היא חוסנה. האם אפשר להמשיך ולטפל בה כרגיל או לא?

שלבקת חוגרת

היי לאחר שאנו לוקים באבעבועות הרוח הוירוס שגורם לכך נשאר בגופינו והולך לישון לתקופה לא מוגדרת. לעיתים במהלך החיים הוא קם משנתו ואז מחולל פריחה שונה - לא עוד פעם אבעובועות רוח אלא הפעם פריחה של שלבקת חוגרת. בתקופה זו שיש לך שלבקת חוגרת הוירוס יכול לעבור ממך לאנשים הסמוכים לך במידה והם ולא לקו בעברם באבעבועות ואז הם יפתחו אבעבועות. אין בעיה להכנס להריון - שיהיה בהצלחה. אין גם כפי שהוסבר לעיל שום קשר למגע מיני. במידה והפעוטה חוסנה מאבעבועות אז רב הסיכויים שלא תדבק. בברכה.

למעלה