שלום..אודה לכם אם תוכלו ליעץ לי :)

מישהי70

New member
שלום..אודה לכם אם תוכלו ליעץ לי :)

אני כרגע חיילת..כמעט שנה בצבא. כרגע עברתי לתפקיד של שבוע שבוע, וחשבתי לשפר את ממוצע תעודת הבגרות שלי על מנת שלא אצטרך "לקרוע" את עצמי בפסיכו'. כרגע יש לי ממוצע 102..והגברתי 5 מתמט..5 אנגלית..5 ביוטכנולוגיה ו-5 כימיה. מאחר ובמוגברים האלו קיבלתי סהכ רק ציון של 85. לכן, חשבתי להגביר 5 יחידות היסטוריה, בגלל שאני אוהבת את המקצוע הזה (יש לי ב-2 יחידות סופי 95) אז יהיה לי קל יותר לקבל בו ציון טוב ולשפר.. עכשיו שאלותי: 1. האם 5 יחידות היסטוריה מזכות אותי בבונוס ? (אני מדברת כמובן על האונ' הטובות והמוכרות כגון: בר אילן, אונ' ת''א וכו'). 2. מה כרגע החומר?מה מבנה הבגרות? בעצם זה אומר שאני צריכה לשלים עוד 3 יחידות..האם באמת אוכל להצליח ללמוד לזה לבד? 3. מתי אפשר לגשת לבגרות הזאת ? המון תודות מראש

היסטוריה מוגבר 5 יח"ל

1. האוניברסיטאות אמורות לזכות אותך בבונוס של מקצוע 5 יח"ל (אם אני לא טועה הממוצע פלוס עשרים). 2. בקישור לדף היסטוריה מוגבר בערוץ ההיסטוריה תוכלי לקבל את התשובות לרוב השאלות רבות כולל הפניה למקורות מידע מועילים ביותר. בקצרה, יש לבחור על שלושה מתוך שמונה נושאים. בבגרות\ תידרשי לענות על שאלה "גדולה" ושאלה "קטנה" בכל נושא\ כשהבחירה בכל חלק בבחינה היא של 50%. לא מעט תלמידים ניגשו בשנים האחרונות באופן עצמאי ל-5 יח"ל היסטוריה בהצלחה - תוך שהם נעזרים בפורום זה. אני גם ממליץ לגולל בעמ' האחרונים של הפורום ולראות את ההתייחסות של הפורום לנושא 5 יח"ל. 3. ישנו מועד כל קיץ - אין מועדי חורף. אשמח לענות על שאלות נוספות

מישהי70

New member
קודם כל תודה רבה על תשובתך המהירה והמנומקת..

אבל עדין יש לי עוד כמה שאלות: 1. הסתכלתי בחישוב ממוצע בגרויות של אונ' ת''א..ואני לא רואה שהמקצוע היסטוריה מופיע כמקצוע הזכאי לתוספת בונוס, האם יש לו אולי שם נרדף אחר? או יש לך איזה דרך להראות לי שהוא באמת מזכה ב-20 נק' בונוס? 2. בקשר למבנה, בעצם, יש שם 8 נושאים, מתוכם אני בוחרת רק 3 נושאים..ואין מצב שאיזה נושא אחד מ-8 הנושאים ירד במיקוד או משהו כזה? 4. האם מומלץ ללמוד רק מהספרים שכתוב שם? אני זוכרת פשוט שכאשר למדתי ל-2 היחידות בזמנו לא נעזרתי בספרים , אלא רק בסיכומים..

תשובות נוספות

1. אכן מוזר שבאתר של אוניברסיטת ת"א אין אופציה של היסטוריה מוגבר. באוניברסיטת בן גוריון למשל - יש (מה שמחזק את ההשערה שגם בת"א יש - מה עוד שאני זוכר שקיבלתי את הבונוס באוניברסיטת ת"א עם 5 יח"ל היסטוריה). כמובן, הכי כדאי, בשביל לשמור על שקט נפשי, לפנות ישירות לאוניברסיטה (באפשרות "פנה אלינו" - למעלה משמאל בכחול/לבן). 2. לגבי הנושאים, את אכן בוחרת בשלושה נושאים כרצונך. אף נושא לא יורד במיקוד אלא שיורדים פרקים או סעיפים מסוימים בנושאים עצמם. כאן, אוכל להוסיף עוד טיפ. בנושא גטו קרקוב שהוא קצר ביותר המיקוד לא נוגע - כך שאפשר להתחיל ללמוד אותו ראשון ולדעת בוודאות שהמיקוד של פסח לא ישנה אותו. 3. חלק מהספרים אכן מומלצים. בכל מהנושאים יש ספרים חדשים ונגישים כמו בנושא ארה"ב והספר על יפן למשל הוא פשוט ספר טוב. בדף היסטוריה מוגבר בערוץ ההיסטוריה יש הפניות לסיכומים, חלקם בהחלט טובים ומקיפים. אם תתלבטי בין הנושאים, אשמח לסייע גם כאן בהכוונה.

למעלה