שלום !איזה כיף שיש פורום כזה

skid girl

New member
שלום !איזה כיף שיש פורום כזה

אני נוסעת עוד 4 חודשים להודו.יש טיפים?בהצלחה עם הפורום הזה הוא באמת מתבקש

תודה רבה... לך והטיפים:

וכן יש טיפים.... חגורת כסף כל הזמן עלייך עם הפספורט והכל... שאף אחד לא יראה אותך סופרת כסף לא משנה מי זה אל תסמכי על כל אחד היו מקרים בעבר אני אישית טיילתי עם מישהו שסיפר לי שהוא הכיר ישראלי במטוס בדרך להודו הם התחברו לקחו חדר יחד ולמחרת הוא קם בבוקר הישראלי נעלם יחד עם המצלמה שלו... את לא צריכה להיות פחדנית נורא וחששנית כל הזמן לא צריך להגזים אבל גם לא להיות שאננים תיזהרי משוטרים הודיים הם לא הכי נחמדים הם לפעמים גם ירצו כסף (אבל הסיכוי הוא אפסי ביותר שירצו כסף מתיירים) כשאת נוסעת ממקום למקום שימי לב שהם הורידו אותך במקום בו את רצית שלא ימכרו לך לוקש תרדי מהטוק טוק או מהאוטו ריקשה ואז יתברר לך שזה לא המקום בכלל ברכבות אוטובוסים לנעול את התיק תיקחי איתך מנעול גדול תינעלי את התיק...היו מספיק מקרים... אם את הולכת לבקר בדרום את חייבת להיות בהאמפי ובקרלה לא לוותר על פושקר (היא מדהימה) טאמיל נאדו כמובן.... ויש עוד המון המון המון טיפים..... את גם תלמדי המון כשתגיעי לשם בהתחלה תאכלי אותה כמו כולם מבחינת לשלם יותר לטוקטוק למשל אבל עם הזמן את תסתדרי... תכירי אנשים תלמדי דברים....יהיה בסדר יש גם את הקטע שהם ינסו לקחת אותך לחנויות כי על כל תייר שהם מביאים הם מקבלים מבעל החנות עמלה.... אז אם זה ככה את תגידי לו שיתן לך לנסוע בחינם כי הוא מקבל עלייך עמלות אם הוא לא רוצה אל תעלי עליו.. (את תיראי שהוא ישר יסכים) מה עוד?..ממממ.... להשתדל לא לקחת אוכל מזרים יש הרבה מניאקים (סליחה על המילה) שישימו לך כדור הרגעה באוכל ואז כשתירדמי יקחו את כל מה שיש עלייך.. וטיפ ממש מומלץ זה ללמוד טיפ טיפה הינדית... למשל מספרים 1-10 ואז 20,30,40,וכו וכו וכו זה יעזור לך הרבה הם אנשים מאוד מקסימים אם הם יראו את מדברת בשפה שלהם יעשו לך הנחה משמעותית בלי שתבקשי בכלל תלמדי משהו בסיסי כגון בוקר טוב, מה שלומך, איך קוראים לך ועוד ועוד.... אל תתכנני כלום קחי ספר ומפה ותלכי לאן שבא לך אל תצטערי על שדברים שלא עשית ותשדלי לעשות כמה שיותר... זהו בערך... אני חושב יש משהו שלא הזכרתי או שאת רוצה לדעת ולא דיברתי עליו? רק תגידי לי ערב טוב ברי

skid girl

New member
וואו!תודה רבה לך!

אני ממש מודה לך !אתה ממליץ לנסוע לבד?ובלי לתכנן?וכמה כסף?איזה כיף

קרישנה

New member
הודו מדינת הסרטים

דבר ראשון כל הכבוד על החלטתך לנסוע להודו עם הזמן תראי שזאת ההחלטה בין הטובות שעשית. הוד מדהימה ופה אני רוצה לצדד בברי ולהגיד לך סעי לדרום הודו לקרלה ולתמיל נאדו (דרומה מגואה) הכי חשוב בהודו זה הזרימה לא משנה מה יקרה לך זה לטובה וזה יביא חוויות חדשות שהרי כל יום בהודו זה כמו סרט אי אפשר לדעת מה יקרה אל תפספסי גם את וראנסי (קאשי) העיר בין המדהימות שיש להודו עיר פשוט אפופת קדושה . הייתי בה כמעט חודש ושוב מוטיב הסרט גם פה בא לידי ביטוי בכל יום. ההודים אנשים טובים, תדאגי לחפצים שלך אך אל תתני לזה לכבול אותך כל הטיול (איך אפשר להנות מהחופים של גואה וקרלה שחגורת הכסף מסביב לבטן כל הזמן?) יש הודים שניתן לסמוך עליהם! כ"כ אם את באזור קפצי לנפאל אנשים מקסימים והמדינה הכי יפה שראיתי !!! למרות שבנפאל גם יהיו לך סרטים אין על הסרטים של הודו. (מרגישים את זה טוב שחוזרים להודו מנפאל , כבר במעבר גבול את מרגישה כי הנה שוב חזרת להודו) אז תהני אל תפחדי לזרום עם הכל atza ביי

מסכים ב-100% ומוסיף....

קרישנה ברוך הבא חבר... כן אתה צודק בהחלט... יש הודים שניתן לסמוך עליהם בכל מאת האחוזים.. הם אנשים כל כך טובים הם יזמינו אותך אליהם הביתה את תראי בית מפח עם 5 ילדים אין להם רופי אחד רבל הם יתנו לך צ´אי ואוכל וידברו איתך.. מקסימים....אין מה להגיד.... בוודאי לא לפספס את וראנסי (איך אפשר שלא לראות את כל הטקסים שלהם לשמש והתפילות) אם יתמזל מזלך וקוף יתחשמל שם (יש הרבה קופים שם) את תראי הלוויה מדהימה לקוף יאפרו אותו ילבישו אותו וממש טקס הללויה מלכותי (אנומן -הוא אל קוף בהודו אחד מתוך עשרות האלים שלהם) נאפל גם כן חוזר על דבריוו של קרישנה מומלצת בחום הטראקים שם מדהימים אני ממליץ על ה- אראונד אנאפורנה יגידו לך שהוא לוקח 21 יום אבל זה ממש לא ככה תוך 15-17 יום תסיימי אותו תלוי בקצת ההליכה שלך והכי חשוב קחי פורטר זה יעזור לך המון... לנסוע לבד או לא??? תלוי איזה סוג בן אדם את אם את מסתדרת לבד סבבה אם לא תטיילי עם עוד מישהו את בחורה ומה לעשות שזה טיפה יותר קשה לבחורה לטייל לבד מאשר לגבר וגם הרבה יותר מסוכן אבל שוב פעם תלוי איזה טיפוס את... אבל דבר אחד אני יכול להגיד לך... ---אל תתני לאף אחד להרוס את הטיול שלך...--- את הכרת מישהו למטרת הטיול הכל טוב וסבבה את רואה שאת לא מסתדרת איתו הוא רוצה לשם ואת רוצה למקום אחר ... תיפרדו יפה תמשיכי הלאה... אל תיהיי עם אנשים שלא נוח לך להיות איתם כי זה הטיול שלך... בסופו של דבר את זו שלא תהני... אל תדאגי גם שאת לבד את לא לבד.. תמיד יש עוד אנשים עוד תיריים את תכירי כל כך הרבה אנשים את תלמדי גם הרבה דברים.. על עצמך ותגלי דברים שלא ידעת.. כן זה חלק נורא כיפי בכל הקטע הזה של המזרח... כסף לא תריך להוות בעיה את יכולה להסתדר לא רע בכלל עם 250-300 דולר לחודש תלוי בדברים שתעשי וכמובן איך לא בקניות... וכמו שאמר קרישנה תזרמי והכל יהיה טוב בטח יש לך עוד מיליון שאלות בראש זה בסדר את תדעי כל כך הרבה כשתגיעי לשם ותראי איך הולך מה מו ומי.... לילה טוב ברי

skid girl

New member
יה..אפשר לשכפל את ברי?../images/Emo23.gif

אתה רוצה להצטרף אליי?איזה ציוד אתה ממליץ לקחת?אתה ממש נחמד!בוא נברח מפה מהר..(נכתב לאור הפיגוע בירושלים)

ציוד....ממש בסיסי....

את צריכה קודם כל הכי חשוב תיק גב טוב יש שני הרבה חברות המון סוגים אני מכיר אחת ממש טובה ALPINE יש לה תיקים מעולים עם אחיזת גב מושלמת... תיק גרוע הורס את כל הטיול.... תעשי סקר חניות מחירים דגמים תתרשמי אפילו תקני תיק משומש (ALPINE נותנת אחריות לכל החיים) סנדלים כמובן שגם פנס יועיל לכל מקרה בגדים ממש קצת אזיקונים ,מנעול לתיק,כיסוי לתיק (שומר עליו מפני גשם לכלוך אבק אבל לא חובה) נעליים נוחות מאוד (אם את הולכת לטראק אז נעלי טראקים) טראבל צ´קס בטח לא צריך להגיד לך.... חבל כביסה (זה גם ישמש אותך לעוד דברים) ועוד כל מיני דברים קטנים שיכולים לעזור לך... סיכות ביטחון,גפרורים או מצית,חגורת כסף כמובן אני גם אגזים ואגיד שערכה קטנה של כלי תפירה (אבל כמובן תעשי את השיקול ותקחי מה שאת באמת חושבת שיהיה לך נחוץ) מממ.. יש עוד הרבה השאלה היא אם זה נחוץ לך... תשבי תחשבי מה את צריכה לאן את טסה בכלל? האם רק להודו? אולי גם לנאפל? (אז פליז יהיה דבר טוב) תעשי רשימה קטנה.... אל תדאגי אנחנו עוד כאן יש לך עוד משהו? תשאלי כולנו נעזור לך... דרך אגב תודה על ההצעה ...
ואני מאחל לכל הפצועים החלמה מהירה .... ערב טוב ברי

skid girl

New member
תודה..אני אשמח לקבל את כל הרשימה

בוא איתי להודו לא תצטער אני בנאדם שקשה להסתדר איתו אבל בסופו של דבר אני רכה ונחמדה מייל שלי[email protected] אם בא לך לשלוח לי רשימה..כמה תיק טוב עולה?איזה חברת נעליים?ושוב החמה מהירה ותודה.וחיבוק!

ממממ....אני מתחיל לחשוב שזה...

רציני... כל הקטע של ההזמנה... אבל באמת רוב תודות... רשימה של מחירים קצת קשה לי להביא לך כי יש מלא חנויות בכל חנות תמצאי מבחר רב מאוד של חברות לכל חברה מבחר רב של נעליים ולכל נעל יש מבחר רב של דגמים... כנ"ל לתיקים .... תלכי לכמה מהם אולי תגידי לי מהיכן את אני אשתדל למצוא לך חנויות שמוכרות ציוד לתרמילאים באיזור מגורייך.. את בטוח מכירה כמה... תלכי תעשי סקר תמדדי את התיקים תראי אם הם יושבים לך טוב על הגב תבקשי גם שישימו לך משקל מסוים בתוך התיק כדי שממש תרגישי איך זה להיות איתו... אל תבחרי בכזו קלות כנ"ל נעליים אם הם לטראק או רק לטיול וכו וכו ערב טוב ברי

skid girl

New member
באיזה חנות אתה קנית?

ואיזה נעליים?מה לגבי גזייה שק שינה?אגב אני לא נווטת מעולה בלשון המעטה..

נורמלי

New member
המסלול האולטימטיבי לכל הודו!!!!!!!!

קיבלתי מחבר את המסלול האולטימטיבי להודו ,נסעתי להודו , ועשיתי בדיוק , את המסלול כמו שהוא אמר, ואני חייב לשתף את כולכם כאן : טוסו להודו , תנחתו בדלהי , קחו מונית משדה התעופה למיין באזר סטריט( זאת כנראה תהיה הפעם האחרונה שלכם במונית בהודו, אבל עדיף ככה למתחילים) תגיעו למיין באזר סטריט, חפשו את הגסט האוס הרי ראמה , קחו לכם חדר בגסט האוס( ואם הכל תפוס , אז בגסט האוס קרוב) תעלו למסעדה שבגג, וזהו...... נשמע מטורף, מוזר , לא לעניין ?? גם אני חשבתי ככה , אבל זאת בדיוק ההדרכה שקיבלתי לפני שנסעתי , וזה בדיוק מה שעשיתי . היה סוף הדרך בריבוע. הסבר קצר , הרי ראמה זה הגסט האוס של הישראלים , שורץ כולו כמעט רק ישראלים, רק תעלו למסעדה שבגג, תתחברו לאנשים שם, תשמעו לאן כדאי לנסוע מה כדאי לראות , לאן הזרימה , ותזרמו,דרך אגב תוכלו לקנות ספרים משומשים של לונלי פלנט , בחנויות למטה , תחסכו אולי 50 אחוז מהמחיר שבארץ. תעשו חיים , תנו כבוד למקומיים, אל תשכחו שכל אחד ברחוב אפילו שהוא הקבצן הכי מטונף ברחוב, הוא בן אדם בדיוק כמונו, תנו כבוד , ובבקשה תעשו לנו שם טוב. ובעיקר תשמרו על עצמכם.

same same

New member
בחורה לבד

אין מה לפחד מלסוע לבד. גם בתור בחורה הייתי כבר פעמיים בהודו. טיילתי גם עם אנשים וגם לבד. נכון, קצת לא נעים, אבל כשמתרגלים לעובדה שהמבטים שלהם לא מיועדים לעשות לך רע, אלא הם רק מסקרנות לומדים להתעלם. הייתי לבד בתחנת רכבת בג´נסי (החור הכי גדול בעולם) 6 שעות - מערבית יחידה בכל התחנת רכבת, וכמובן אישה יחידה שמסתובבת לבד. אני חייבת להגיד שבסיטואציה דומה בעיר אירופאית לא דוברת אנגלית הייתי הרבה יותר מפחדת. ההודים נורא נחמדים. קשה להבין בהתחלה שהם לא מנסים להזיק אלא רק לוטשים עיניים כי הם בשוק שאישה יכולה להסתובב לבד, אבל אחרי שמתחילים להסתגל, זה ה-ר-ב-ה יותר כיף!!! פוגשים ככה יותר מקומיים, מדברים עם אנשים (ולא רק ישראלים), נחשפים יותר להודו. אם את מפחדת לסוע לבד, סעי עם מישהו/י, אבל קחי בחשבון שתמיד עדיף להתפצל ולהסתובב לבד מאשר להיות עם מישהו שאת לא ב- 100% מתחברת אליו. תהני!!!!!!!!!!

למעלה