שלום..אני חדש ואבקש את עצתכם

moadive

New member
שלום..אני חדש ואבקש את עצתכם

שלום לכולם... אני תלמיד סוף כיתה י' ואבחן עוד כמה שבועות על מדעי המחשב א' בשפת סי. איך עם הידע שיש לי כיום אני אוכל להתחיל ללמוד לתכנת בגרפיקה... ואני מניח, ( תקנו אותי אם אני טועה ) שעדיף קודם להתחיל בדו-מימד ורק אח"כ בתלת מימד??? אם אתם מכירים ספרים/ מעבירים קורסים למתכנתים מתחילים אבקש ממכם לייעץ לי... תודה... moadive

VinceCarter

New member
לא מחייב

זה לא מחחיב אותך להתחיל קודם כל להתחיל עם דו מימד, אתה יכול כבר להתחיל עם תלת מימד, זה כמעט אותו עיקרון, השאלה היא האם אתה מכיר מספיר שפות תכנות בשביל לעבור דרגה? הרעה: קודם כל תסרוק את פורום הזה, לפני שאתה שואל, אולי כבר תמצא את תשובה.. ככה נוהגים בפורומים אחרים...

moadive

New member
אין ממש הרבה פה בשביל שזה יעזור לי

אין ממש הרבה פה בשביל שזה יעזור לי, סרקתי את הפורום ויש פה הצעות לספרים ללימוד dx ו GL, ועוד טכנולוגיות שלא עוזרות לי ממש. עוד עצות בבקשה... ועוד משהו, אם תוכל להסביר למה אני צריך לדעת עוד שפות תכנות??, לא מספיק c ומה לגבי ללמוד c++, ומה בכלל ההבדל בין סי ל סי++?? מה כן ולפחות זה יעזור לי הרבה בקטע של התכנות, אני רק צריך מאיפה שהוא ללמוד... עם השאר אני אסתדר...( לפחות בהתחלה..) אולי מישהו העביר/יעביר קורסים/הרצאות??? תודה moadive

VinceCarter

New member
לא יודע מה בקשר לקורסים..

אבל בקשר להבדלים ב ס רגיל לס++, לצערינו יש הבדל.. לא אמרתי שצריך לדעת עוד שפות תכנות בשביל לעשות זאת, אמרתי שצריך לדעת אחת מתוך כמה שפות וזהו.. בקשר תלת מימד בעזרת ס זה אפשרי, עושים את זה בעזרת DIREECTXאו עם OPENGL.. אני אישית מתכנת בVB, אז אני נעזר במנוע גרפי באתר של http://www.truevision3d.com או http://www.revolution3d.net בהצלחה..

moadive

New member
אוקי תודה אבל...

אוקי תודה, אבל זה עדיין יחסית שלב די מתקדם עבורי... כאמור רק גמרתי ללמוד בתיכון מדעי המחשב א' בעזרת שפת סי... לא התחתי ללמוד עדיין גרפיקה בכלל, אני צריך קודם בסיס... לפני כל מנועי גרפיקה למניהם... btw לדעתי מפתח רציני מפתח לעצמו את המנוע..., או לפחות אתה יכול לקחת מנוע קיים ולשכלל אותו... נכון זה לוקח המון זמן לבנות אחד חדש, אבל אתה בונה מנוע בדיוק למה שאתה צריך, ולא לוקח משהו קיים ומתאים אותו איך שהו לתוכנית שלך... החשיבה פה היא לבנות את הטוב ביותר, המהיר ביותר מבחינת חישובי במחשב, ואולי גם את המפורט ביותר ( ע"פ דרישת המפתח ) נכון?? אחזור על זה שנית לסיום, אני רק יודע תחילת שפת סי, לא נגעתי עדיין בגרפיקה דרף סי - איך מפה אני ממשיך ???? עזרה.... תודה... moadive

VinceCarter

New member
אוקי, אני חושב שיוכל לתת לך

מהשהו שיעזור לך לתכנת עם גרפיקה בסי, זה די "פרימיטיבי" כאילו... כי כולם עכשיו מתעסקים עם DIRECTX וכדומה.. אז אני אתן לך את שם הספר: שפת C- נושאים מתקדמים ומולטימדיה -גרפיקה ושילוב תמונות -השמעת קבצי קול ותקליטורים -אנימציה מנופשת -תקשורת בין מחשבים -ונושאים רבים נוספים מאת משה יצחקי (הוצאת הוד עמי לספרי מחשבים) זהו ספר טוב, הבעיה היא שחסרים בה דברים פשוטים כמו פקודות מילוי צבעים, אותיות וכו' אם אתה מכיר את שפת פסקל(PASCAL) , אז פקודות גרפיקה שיש בPASCAL יש גם בסי, עם הבדל מאוד מאוד קטן... זהו...

moadive

New member
תודה רבה...

למרות שאני אולי אמור ללמוד את הנושאים הנ"ל בשנתיים הבאות בבית ספרי, אני רוצה לדעת לפני השאר וכך לא יהיה לי בעיות להבין את החומר בביה"ס.. תודה בכל מקרה על העזרה...

למעלה