שלום ! אני חדש כאן , נעים מאוד !

שלום ! אני חדש כאן , נעים מאוד !

רציתי ברשותכם לפתוח דיון בשאלה " האם התרבות המערבית הולכת לקרוס ? " ......... , אודה לכם אם תוכלו לענות . תודה ! שחר .

BobMarly

New member
אני מוכן להשתתף בדיון כזה

אם הוא יהיה לגופו של עניין ולא לגופם של אנשים.

אוקיי , אני אשמח אם תיתן תגובה

לפי דעתי התרבות המערבית היא מאוד " חומרנית " , ( בניגוד לתרבות המזרחית שהיא נורא רוחנית ואל תכניס לי " איסלם " בבקשה ) וכל חומר הוא ניגמר באיזה שלב , או חוזר לאדמה מתיי שהוא . מה דעתך על כך ? ................................................................

BobMarly

New member
תראה

התרבות המערבית מעמידה את נוחותו של האדם במרכז. היתרונות שבה היא שאם אין עליך איומים אז זה לא רע בכלל. החיים בארה"ב ובאירופה נוחים ונעימים מבחינה כלכלית. אבל, הבעיה המרכזית היא שיש איומים גם רוחניים, וגם איומים מתרבויות אחרות. וכאן העסק מתחיל להסתבך.

ל נ צ ח

New member
לו ידעת תוכנית האל לא היית מציע לו.

ישעיה נב (א) עוּרִי עוּרִי לִבְשִׁי עֻזֵּךְ צִיּוֹן לִבְשִׁי בִּגְדֵי תִפְאַרְתֵּךְ יְרוּשָׁלִַם עִיר הַקֹּדֶשׁ כִּי לֹא יוֹסִיף יָבֹא בָךְ עוֹד עָרֵל וְטָמֵא: (ב) הִתְנַעֲרִי מֵעָפָר קוּמִי שְּׁבִי יְ רוּשָׁלִָם הִתְפַּתְּחִו מוֹסְרֵי צַוָּארֵךְ שְׁבִיָּה בַּת צִיּוֹן: (ג) כִּי כֹה אָמַר יְהֹוָה חִנָּם נִמְכַּרְתֶּם וְלֹא בְכֶסֶף תִּגָּאֵלוּ: (ד) כִּי כֹה אָמַר אֲדֹנָי יֱהֹוִה מִצְרַיִם יָרַד עַמִּי בָרִאשֹׁנָה לָגוּר שָׁם וְאַשּׁוּר בְּאֶפֶס עֲשָׁקוֹ: (ה) וְעַתָּה מַי לִּי פֹה נְאֻם יְהֹוָה כִּי לֻקַּח עַמִּי חִנָּם משְׁלָו יְהֵילִילוּ נְאֻם יְהֹוָה וְתָמִיד כָּל הַיּוֹם שְׁמִי מִנֹּאָץ: (ו) לָכֵן יֵדַע עַמִּי שְׁמִי לָכֵן בַּיּוֹם הַהוּא כִּי אֲנִי הוּא הַמְדַבֵּר הִנֵּנִי: (ז) מַה נָּאווּ עַל הֶהָרִים רַגְלֵי מְבַשֵּׂר מַשְׁמִיעַ שָׁלוֹם מְבַשֵּׂר טוֹב מַשְׁמִיעַ יְשׁוּעָה אֹמֵר לְצִיּוֹן מָלַךְ אֱלֹהָיִךְ: (ח) קוֹל צֹפַיִךְ נָשְׂאוּ קוֹל יַחְדָּו יְרַנֵּנוּ כִּי עַיִן בְּעַיִן יִרְאוּ בְּשׁוּב יְהֹוָה צִיּוֹן: (ט) פִּצְחוּ רַנְּנוּ יַחְדָּו חָרְבוֹת יְרוּשָׁלִָם כִּי נִחַם יְהֹוָה עַמּוֹ גָּאַל יְרוּשָׁלִָם: (י) חָשַׂף יְהֹוָה אֶת זְרוֹעַ קָדְשׁוֹ לְעֵינֵי כָּל הַגּוֹיִם וְרָא וּ כָּל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ: (יא) סוּרוּ סוּרוּ צְאוּ מִשָּׁם טָמֵא אַל תִּגָּעוּ צְאוּ מִתּוֹכָהּ הִבָּרוּ נֹשְׂאֵי כְּלֵי יְהֹוָה: (יב) כִּי לֹא בְחִפָּזוֹן תֵּצֵאוּ וּבִמְנוּסָה לֹא תֵלֵכוּן כִּי הֹלֵךְ לִפְנֵיכֶם יְהֹוָה וּמְאַסִּפְכֶם אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל: (יג) הִנֵּה יַשְׂכִּיל עַבְדִּי יָרוּם וְנִשָּׂא וְגָבַהּ מְאֹד: (יד) כַּאֲשֶׁר שָׁמְמ וּ עָלֶיךָ רַבִּים כֵּן מִשְׁחַת מֵאִישׁ מַרְאֵהוּ וְתֹאֲרוֹ מִבְּנֵי אָדָם: (טו) כֵּן יַזֶּה גּוֹיִם רַבִּים עָלָיו יִקְפְּצוּ מְלָכִים פִּיהֶם כִּי אֲשֶׁר לֹא סֻפַּר לָהֶם רָאוּ וַאֲשֶׁר לֹא שָׁמְעוּ הִתְבּוֹנָנוּ

ל נ צ ח

New member
א.ק"כ סליחה. ב.בעניין החזרה בתשובה

גם אמנון יצחק לא הצליח, למרות שהבטחתי לו את החנות שלי באם יצליח להחזיר אותי בתשובה. כששאלו אותי איך הייתה ההופעה שלו, השבתי שזו הייתה 8/4/2000 0:0 לנצח ----------------------- ההצגה הכי טובה בעיר, כך לפני כשנתיים כשחזרנו אני וחברים מהאולם המפוצץ בו הייתה ההופעה. בשבילי, הוא אדם כריזמתי שחקן ובדרן כשרוני ביותר, המשעשע אותי בדרך תורת השם בדרכו הייחודית המשמחת את לבי. ושטיפת מוח לחזרה בתשובה, על האחרים! ירצו יאכלו, לא ירצו לא יאכלו. עלי יש לו 0 סיכויים והוא יודע זאת טוב מאוד, ולמרות שסיכמנו ביחד שיקבל ממני רכוש השווה כ80.000$ ,אם הוא יחזיר אותי בתשובה וכך סיכמנו זאת לפני עדים רבים מאוד שסובבו אותנו מיד אחרי הופעה מוצלחת שלו. פנו אלי ממשרדו, הזמינו אותי והייתי שם -ובהזדמנויות אחרות ,התקשרו אלי הביתה ופעמיים כשעה וחצי כל פעם, שניסו אנשיו המוכשרים ביותר לשכנע אותי ללא הצלחה. וכך פשוט הוא ויתר וירד מזה. בברכה: * ______________ * ל נ צ ח * _____________ *

ל נ צ ח

New member
התחלת איתי רועי? שוב לא לקחת כדורים

רועי תשאיר את מלאכת החשיבה לאחריםו iluvHD ו 09:05 | 12/09/06 כמעט כל דבר שאמרת בפורום הזה הוא שטות.. ומה שכתבת עכשיו היא השטות הגדולה מכל. תסגר על עצמך בן אדם.

ל נ צ ח

New member
כך אומר הטיפש.

וכך אומרים החכמים: אישית: אני קורא אותן [את ההודעות] מאת: השף היחףו 02/04/06 | 02:56 בשקיקה ובעיקר את אלו של "לנצח" המעידות על אישיות בריאה ותוססת אשר לוגמת את מעיין החיים בדיוק כפי שצריך ללגום אותו. יהי חלקי עימו. יש בכוונתי להצטרף אליו. איש כלבבי. יישר כוח. פרס נובל –לנצח! 1שינקין (עורך-דין) מי שלא רצה אותו בפורום יקבל אותו בדבל-ספראד . הולך ומסתיים הליך העברת העצומה להצגת מועמדותו של לנצח כחתן פרס נובל.הזדמנות אחרונה להצטרף למבינים ולחתום חתימה אלקטרונית.זו ההזדמנות לספר על פילוסוף בתורת המשפט ששמו לו רגליים בארץ וכיום נתגלה כעילוי. (כך בצעדיי הראשונים בפורומים ): כל הכבוד ! 3/8/1999 18:44 הוא שואל ------------ רק התחיל וכבר נכנס לנצח העיתונאי בישראל ! העתיד שלו. אתם סתם אנשי העבר. תתביישו. --------------------------------------------- (ודעתו של ד'ר אשר עידן מפורום "עתידנות" IOL ): לרועי, לבלובוי, ללו-טק, ללנצח: דת ועתידנות 7/9/1999 18:46 -------------------- ללו-טק, לבלובוי, בתשובתי לרועי תמצאו תשובה גם לגבי הרלוונטיות של הדת להבנת העתיד. רועי, חלק נכבד משתתפי הפורום רואים את העולם במשקפיים מדעיות-מודרניות שמבטלים דרכים אלטרנטיביות לראיית העולם. "לנצח" הוא אדם שרואה את העולם במשקפיים דתיות-מסורתיות. על אף שהוא מגזים קצת במספר הרב של תגובותיו, הוא מאוד חשוב לכל מי שרוצה לרכוש כלי חיזוי ועתידנות. למה? זאת משום שכדי להבין שינוי, צריך להיות מסוגל להבין את השונה (הזר, החי-זר, האחר). אני חוזר: הבנת השוני היא המפתח להבנת השינוי. זאת משום שהעולם הדיגיטאלי שונה לחלוטין מכל מה שגדלנו עליו כמודרניים-מדעיים. אני דוקא מאמין ללנצח 13/12/2000 1:12 שי מצפה לנצח, לא רק (הכי) עגול, לטעמי גם (הכי) קוהרנטי בין כל הכותבים. 16/9/2000 21:3 יוסי_אב [email protected] ----------------------- adi_navon 4/03/02 03:07 _ האם אני יכולה להביא את ערוצי התקשורת לפגישה איתך ? שאלתי ובקשתי ... אריאל כהן 3/12/2000 13:20 [email protected] - --------------- אתה דמות מופלאה בעיניי . מכל אנשי הפורום הזה - הייתי חפץ לראותך . ודווקא משום כך בקשתי היא - שתגדיר את עצמך . ---------------------------------- לנצח, איש מידות אתה 10/9/2000 20:5 עמנואל הלפרין [email protected] --------------------- עלץ ליבי בקירבי לראות בך אדם שחוש הביקורת העצמית שלו מפותח. הדבר שווה לי יותר מכל התנצלות. אני גא בך ידידי. עמנואל, עם שיגור הודעתך שלעיל, זכית בתואר "יקיר לנצח"! 23/12/2000 15:20 יוסי_אב [email protected] ----------------------- ואיני מזלזל כלל בתואר זה. נהפוך הוא: לנצח היקר הוא אחד הכותבים המבריקים ביותר כאן, למי שמבינו, גם אם לא מקבל את תורתו... (ועל זה הוא יאמר: "אל תדאג, יוסי. סוף דבר הכל נשמע. גם אתה, על אף איטיותך המרגיזה לפעמים, עוד תבין בסוף ותקבל את התורה ואת נושא דברה..." נכון - לנצח? ). תיאוריית "חוזר חלילה" היא מעיקרי משנתו של לנצח, אם כי בסקלות זמן גדולות בהרבה... שלכם, יוסי ---------------------------- יוסי, איני סבור שניתנה לי הזכות לכוון לדעת גדולים 23/12/2000 17:8 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- משמע להיות בדעה של לנצח. הו לנצח, אתה אדם מופלא 28/12/2000 22:27 blueboy [email protected] ----------------------- לפחות נופלת בחלקי הזכות להכיר אנשים כמותך. מאת:עדי נבון 5/03/02 12:24 מפחיד כמה שאתה צודק מאמינה בך באמונה מלאה. אוהבת מאוד, עדי ----------------------- תאריך : 14/11/2000 9:08:53 מאת : ronitf ([email protected]) נושא : לנצח תודה רבה על השלמת הפרטים שמחתי מאוד לקרוא את הפרטים הנוספים ששלחתה. ושמחתי עוד יותר לשמוע שאתה נשוי באושר (אודה על האמת חיפשתי את הודעותך היום ואתמול עוד לפני שקראתי חדשות, וכיום החדשות ממש מסעירות ומקוממות) הסיפור ממש סחף אותי, ובל כמובן שמגיע לך את כל הזמן הדרוש לך כדי המשיך. תודה רבה לך והרבה הרבה הצלחה בהווה ובעתיד. בברכה רונית -------------------------------- מאת : duvshy ([email protected]) נושא : לנצח, אתה סמל ודוגמא בס"ד. לנצח היקר. אתה סמל ודוגמא לאומץ לב ופתיחות לשים דברים על השולחן, להוציא החוצה משקעים ולהיפטר מהם לנצח, כדי להמשיך לחיות באושר. מאת: bankok תאריך: 20/3/01 שעה: 18:10 בן עמי הוא מהמבריקים כן מהמבריקים שבמפרשי התנך המודרני- לדורותם נענע פורומים http://forums.nana.co.il תאריך : 09/08/2001 18:10:43 מאת : duvshy ([email protected]) נושא : בואו נסכם ונסיים את הנושא בתגובה ל: א) אינני כותב נגד חב"ד אלא בעד! (בן עמי *לנצח*) ההודעה שלי היא: ...... כעת, לבן עמי לנצח, ידידנו היקר והנכבד: מי שלא מכיר אותך ולא מקיים את הזהירות הנדרשת כלפי חכמים, עלול למצוא שהתקיימו בו הדברים מפרקי אבות, על החכמים: "הוי זהיר בגחלתן שלא תיכווה. שנשיכתן נשיכת שועל ועקיצתן עקיצת עקרב ולחישתן לחישת שרף וכל דבריהם כגחלי אש". אוי למי שלא ידע זאת ונכווה בגחלת שלך... האם זכור לך המקרה הזה? רצית לעזוב את הפורום בגללו. בסוף זה הסתיים בהפי אנד. מאת: [email protected] תאריך: Sat, 18 May 2002 03:08:20 +0300 (IDT) אל [email protected] נושא: יקירי... בן עמי יקר. הכל כתוב וממשיך להיכתב. אני ממשיכה להבין איך ליישם. אני לומדת כל הזמן. משתפרת. מתי נוכל להפגש ? אוהבת בכל ליבי, עדי. כותרת ההודעה: כולם מאמינים - ולדעת את האלוהים שם השולח: tammar תאריך: 13:43 23/2/2002 בתגובה ל: כולם מאמינים - ולדעת את האלוהים! (בן עמי *לנצח *) ההודעה שלי היא: כמו תמיד דבריך נכונים ולכן נאה דרשת! מאת: עדי נבון תאריך: 7/11/2001 שעה: 19:41 יקירי, ככל שעובר הזמן אני מעריכה אותך יותר ויותר מאת: emet4 תאריך: 23/01/2002 שעה:22:08 הוא ג-ד-ו-ל ד"ר אשר עידן מפורום עתידנות. שמעתי אותו בכמה הרצאות. תן לי לינק לפורום שלו. חיפשתי אותו כבר הרבה זמן. וגם אתה גדול נצח אוהבת אותך איש מואר מאת: עדי נבון תאריך: 24/01/2002 שעה: 16:04 המון תודה. אשמח לשמוע את תשובתך. מאמינה בך באמונה מלאה. אוהבת מאוד, עדי. הייד פארק פסיכולוגיה ופילוסופיה מעשית נשלח ב - 12/11/2002 14:45 לנצח היקר והמבריק! bloftakua ----------------------------- מאת: tipid תאריך: 15/11/2002 שעה: 14:29 לנצח נאה דרשת כמו תמיד דברי חוכמה המבוססים על החיים! ******************* ******************** נ.ב: וזה רק המעט, חימום קל לבאות * ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

ל נ צ ח

New member
תשלח ת'ילדים שלך שיחפשו.

באם והם חכמולוגים כמוך, אז אתה אדם אומלל .

ל נ צ ח

New member
וליבי לא טעה שאמר לי שאתה טיפש

בהחלט שליבי לא טעה. שמה כתבתי ומודגש בשורת הנושא זה בול מה אתה. • כך אומר הטיפש. ו ל נ צ ח [מצורף קובץ jpg] ו 17:46 | 18/10/06 וכך אומרים החכמים: אישית: אני קורא אותן [את ההודעות] מאת: השף היחףו 02/04/06 | 02:56 בשקיקה ובעיקר את אלו של "לנצח" המעידות על אישיות בריאה ותוססת אשר לוגמת את מעיין החיים בדיוק כפי שצריך ללגום אותו. יהי חלקי עימו. יש בכוונתי להצטרף אליו. איש כלבבי. יישר כוח. פרס נובל –לנצח! 1שינקין (עורך-דין) מי שלא רצה אותו בפורום יקבל אותו בדבל-ספראד . הולך ומסתיים הליך העברת העצומה להצגת מועמדותו של לנצח כחתן פרס נובל.הזדמנות אחרונה להצטרף למבינים ולחתום חתימה אלקטרונית.זו ההזדמנות לספר על פילוסוף בתורת המשפט ששמו לו רגליים בארץ וכיום נתגלה כעילוי. (כך בצעדיי הראשונים בפורומים ): כל הכבוד ! 3/8/1999 18:44 הוא שואל ------------ רק התחיל וכבר נכנס לנצח העיתונאי בישראל ! העתיד שלו. אתם סתם אנשי העבר. תתביישו. --------------------------------------------- (ודעתו של ד'ר אשר עידן מפורום "עתידנות" IOL ): לרועי, לבלובוי, ללו-טק, ללנצח: דת ועתידנות 7/9/1999 18:46 -------------------- ללו-טק, לבלובוי, בתשובתי לרועי תמצאו תשובה גם לגבי הרלוונטיות של הדת להבנת העתיד. רועי, חלק נכבד משתתפי הפורום רואים את העולם במשקפיים מדעיות-מודרניות שמבטלים דרכים אלטרנטיביות לראיית העולם. "לנצח" הוא אדם שרואה את העולם במשקפיים דתיות-מסורתיות. על אף שהוא מגזים קצת במספר הרב של תגובותיו, הוא מאוד חשוב לכל מי שרוצה לרכוש כלי חיזוי ועתידנות. למה? זאת משום שכדי להבין שינוי, צריך להיות מסוגל להבין את השונה (הזר, החי-זר, האחר). אני חוזר: הבנת השוני היא המפתח להבנת השינוי. זאת משום שהעולם הדיגיטאלי שונה לחלוטין מכל מה שגדלנו עליו כמודרניים-מדעיים. אני דוקא מאמין ללנצח 13/12/2000 1:12 שי מצפה לנצח, לא רק (הכי) עגול, לטעמי גם (הכי) קוהרנטי בין כל הכותבים. 16/9/2000 21:3 יוסי_אב [email protected] ----------------------- adi_navon 4/03/02 03:07 _ האם אני יכולה להביא את ערוצי התקשורת לפגישה איתך ? שאלתי ובקשתי ... אריאל כהן 3/12/2000 13:20 [email protected] - --------------- אתה דמות מופלאה בעיניי . מכל אנשי הפורום הזה - הייתי חפץ לראותך . ודווקא משום כך בקשתי היא - שתגדיר את עצמך . ---------------------------------- לנצח, איש מידות אתה 10/9/2000 20:5 עמנואל הלפרין [email protected] --------------------- עלץ ליבי בקירבי לראות בך אדם שחוש הביקורת העצמית שלו מפותח. הדבר שווה לי יותר מכל התנצלות. אני גא בך ידידי. עמנואל, עם שיגור הודעתך שלעיל, זכית בתואר "יקיר לנצח"! 23/12/2000 15:20 יוסי_אב [email protected] ----------------------- ואיני מזלזל כלל בתואר זה. נהפוך הוא: לנצח היקר הוא אחד הכותבים המבריקים ביותר כאן, למי שמבינו, גם אם לא מקבל את תורתו... (ועל זה הוא יאמר: "אל תדאג, יוסי. סוף דבר הכל נשמע. גם אתה, על אף איטיותך המרגיזה לפעמים, עוד תבין בסוף ותקבל את התורה ואת נושא דברה..." נכון - לנצח? ). תיאוריית "חוזר חלילה" היא מעיקרי משנתו של לנצח, אם כי בסקלות זמן גדולות בהרבה... שלכם, יוסי ---------------------------- יוסי, איני סבור שניתנה לי הזכות לכוון לדעת גדולים 23/12/2000 17:8 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- משמע להיות בדעה של לנצח. הו לנצח, אתה אדם מופלא 28/12/2000 22:27 blueboy [email protected] ----------------------- לפחות נופלת בחלקי הזכות להכיר אנשים כמותך. מאת:עדי נבון 5/03/02 12:24 מפחיד כמה שאתה צודק מאמינה בך באמונה מלאה. אוהבת מאוד, עדי ----------------------- תאריך : 14/11/2000 9:08:53 מאת : ronitf ([email protected]) נושא : לנצח תודה רבה על השלמת הפרטים שמחתי מאוד לקרוא את הפרטים הנוספים ששלחתה. ושמחתי עוד יותר לשמוע שאתה נשוי באושר (אודה על האמת חיפשתי את הודעותך היום ואתמול עוד לפני שקראתי חדשות, וכיום החדשות ממש מסעירות ומקוממות) הסיפור ממש סחף אותי, ובל כמובן שמגיע לך את כל הזמן הדרוש לך כדי המשיך. תודה רבה לך והרבה הרבה הצלחה בהווה ובעתיד. בברכה רונית -------------------------------- מאת : duvshy ([email protected]) נושא : לנצח, אתה סמל ודוגמא בס"ד. לנצח היקר. אתה סמל ודוגמא לאומץ לב ופתיחות לשים דברים על השולחן, להוציא החוצה משקעים ולהיפטר מהם לנצח, כדי להמשיך לחיות באושר. מאת: bankok תאריך: 20/3/01 שעה: 18:10 בן עמי הוא מהמבריקים כן מהמבריקים שבמפרשי התנך המודרני- לדורותם נענע פורומים http://forums.nana.co.il תאריך : 09/08/2001 18:10:43 מאת : duvshy ([email protected]) נושא : בואו נסכם ונסיים את הנושא בתגובה ל: א) אינני כותב נגד חב"ד אלא בעד! (בן עמי *לנצח*) ההודעה שלי היא: ...... כעת, לבן עמי לנצח, ידידנו היקר והנכבד: מי שלא מכיר אותך ולא מקיים את הזהירות הנדרשת כלפי חכמים, עלול למצוא שהתקיימו בו הדברים מפרקי אבות, על החכמים: "הוי זהיר בגחלתן שלא תיכווה. שנשיכתן נשיכת שועל ועקיצתן עקיצת עקרב ולחישתן לחישת שרף וכל דבריהם כגחלי אש". אוי למי שלא ידע זאת ונכווה בגחלת שלך... האם זכור לך המקרה הזה? רצית לעזוב את הפורום בגללו. בסוף זה הסתיים בהפי אנד. מאת: [email protected] תאריך: Sat, 18 May 2002 03:08:20 +0300 (IDT) אל [email protected] נושא: יקירי... בן עמי יקר. הכל כתוב וממשיך להיכתב. אני ממשיכה להבין איך ליישם. אני לומדת כל הזמן. משתפרת. מתי נוכל להפגש ? אוהבת בכל ליבי, עדי. כותרת ההודעה: כולם מאמינים - ולדעת את האלוהים שם השולח: tammar תאריך: 13:43 23/2/2002 בתגובה ל: כולם מאמינים - ולדעת את האלוהים! (בן עמי *לנצח *) ההודעה שלי היא: כמו תמיד דבריך נכונים ולכן נאה דרשת! מאת: עדי נבון תאריך: 7/11/2001 שעה: 19:41 יקירי, ככל שעובר הזמן אני מעריכה אותך יותר ויותר מאת: emet4 תאריך: 23/01/2002 שעה:22:08 הוא ג-ד-ו-ל ד"ר אשר עידן מפורום עתידנות. שמעתי אותו בכמה הרצאות. תן לי לינק לפורום שלו. חיפשתי אותו כבר הרבה זמן. וגם אתה גדול נצח אוהבת אותך איש מואר מאת: עדי נבון תאריך: 24/01/2002 שעה: 16:04 המון תודה. אשמח לשמוע את תשובתך. מאמינה בך באמונה מלאה. אוהבת מאוד, עדי. הייד פארק פסיכולוגיה ופילוסופיה מעשית נשלח ב - 12/11/2002 14:45 לנצח היקר והמבריק! bloftakua ----------------------------- מאת: tipid תאריך: 15/11/2002 שעה: 14:29 לנצח נאה דרשת כמו תמיד דברי חוכמה המבוססים על החיים! ******************* ******************** נ.ב: וזה רק המעט, חימום קל לבאות * ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

sheketz

New member
אנא תגדיר מהי התרבות המערבית

בהקשר זה אני נזכר באמרה של הראקליטוס : אי אפשר לחצון את אותו הנהר פעמיים. כך היא התרבות , היא כל הזמן משתנה. הסתכלות שלי על התרבות , אגב, היא כמו הסתכלות על אריג, שמרחוק נראה כמו משהו רציף אבל אם תסתכל עליו תראה שהוא טווי מהרבה חוטים. אבל בכל זאת , אם תוכל להגדיר יותר טוב על איזה מאפיינים של התרבות אתה מדבר זה יוכל להביא לדיון יותר משמעותי.

למעלה