שלום אני חדש פה... קוראים לי תומר

tomerp2

New member
שלום אני חדש פה... קוראים לי תומר

ראיתי את הסרט לפני כחצי שנה... והוא מאוד השפיע עליי... אני מאמין בזה כל כך! בדרך הזאת! רק שאלה אחת נשארה לי כדי שאני אוכל להשלים עם הכל. בסרט איזה פרופסור משוגע אומר: "אם אתה תגיד אין לי כסף לקנות את זה... או... אני לא יכול להרשות לעצמי את זה... או אני לא יכול אני לא יכול אני לא יכול וכו'..." מה קורה לבנאדם שמבחינה כלכלית... באמת! לא יכול להרשות לעצמו לקנות פופקורן כשהוא יוצא עם החבר'ה שלו לסרט כי תשמעו.. וואלה המצב בקאנטים! אם הוא יגיד לעצמו שהוא יכול להרשות לעצמו ויבזבז כסף מאיפה שאין.. הוא יכול להיכנס לבעיות... בבקשה אני מחפש תשובה לשאלה... מקווה שהבנתם את הכוונה שלי.. וזו רק דוגמא מאוד קטנה ופעוטה.

מרי לי

New member
הדבר היחיד שאני יכולה להגיד לך כרגע

הוא, שגם אצלי, עדיין לא הצלחתי לשפר את המצב הכספי שלי... אבל אני ממשיכה לנסות, בינתים... אני אמשיך ואתה תתחיל, לדמיין את עצמך יוצא לקולנוע וקונה פופקורן, אוכל אותו ונהנה ובתקווה נתראה בקרוב עם פופקורן ביד

liza26

New member
מצב כלכלי

נדמה שזה הדבר שהכי קשה לשפר אותו אני חושבת שקודם כל צריך להפסיק לפחד מהחוסר הזה לא לחיות במן שאנטיות ובזבזנות אלא קודם כל להפסיק להעסיק את עצמנו בחוסר הזה ולהתמקד בשפע אם לדוגמא , אין כסף לפופקורן- אז לארגן יציאה אחרת או להשאר בבית ולהזמין חברים ולארגן צפייה של סרט ב-DVD למעשה, להפוך את המחסור לשפע

תת המודע שלנו לא מבחין בין דמיון למציאות

אני מציעה לך 2 כיוונים: 1. עפ"י עקרנות "הסוד" - הפואנטה היא "לתכנת" את תת המודע. את זה אפשר לעשות גם בדמיון, או במילים אחרות ב"כאילו", שזה אומר למשל: ללכת לקניון לראות את הבגדים הכי-הכי ושעולים הכי הרבה, ולהגיד לעצמך משהו כמו: אני יכול להרשות לעצמי לקנות את זה, או יש לי מספיק כסף כדי לקנות... ואם בענייני פופקורן עסקינן, אז הייתי הולכת גם להסתכל על מסעדה מאוד יוקרתית, לראות את התפריט ולהצהיר - כנ"ל. לכך יש להוסיף רגשות, כלומר: תרגיש איך זה לקנות את הבגדים היקרים, איך זה לשבת במסעדה הנפלאה הזו.... לטוס במחלקת עסקים לארה"ב .... וכן הלאה... פשוט לדמיין הכל, ולהרגיש (כאילו) כבר יש לך את כל זה... כך מתכנתים את תת המודע, והתוצאות - מגיעות (לפעמים זה לוקח זמן). 2. שאלה פשוטה: האם אתה עושה משהו כדי לשפר את המצב הכלכלי? עבודה, למשל?..... ולבסוף אני מוסיפה גם סעיף 3 - משום שפתאום נתקלתי בחתימה שלך: "תעקוב אחרי ליבך ילד, לא תטעה לעולם" - האם אתה פועל ביומיום לפי הדבר החכם שכתבת

מרי לי

New member
../images/Emo106.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אין לי יותר מה לומר - אמרת הכל

tomerp2

New member
נורית, לפני הכל אני חייב להגיד

הכנסת לי בוקס עצבני לבטן =) טלטלת אותי, זעזעת את עולמי חח... קודם כל... שפו על החשיבה! לתגובתך: למעשה אני חייל שהשיג לו אישור עבודה... אז כן... אני עובד בקולנוע...(לא בגלל זה דיברתי על פופקורן חח) אמממ אני לא ממש נותן לעצמי את ההרגשה הזאת שיש לי את הכסף ואני יכול להרשות לעצמי ושיבוא יום ואני אקנה את הבגדים היקרים ואטוס במחלקת עסקים וכו'... זה נכון.. אני רק העלתי סוגייה מסוימת שאני ניסיתי להבין את הכוונה שהם אומרים "אל תגיד לעצמך שאתה לא יכול להרשות לעצמך..." כי זה מאוד בילבל אותי... וכן... אני הולך לפי המשפט שכתבתי... תמיד בכל מקום בכל שעה... זה משהו באמונה שלי כלפי עצמי שאף אחד לא יכול לקחת ממני... תודה על תגובתך... הבנתי והפנמתי

ליאת 888

New member
גם אני עם ליזה ונורית..

תחשוב חיובי, אל תחשוב אין לי...אין לי... כאשר המצב "בקאנטים" תחשוב על טוב, כפי שאמרו אפשר לשכור סרט במחיר חצי כרטיס קולנוע... להזמין כמה חברים ולהכין פופקורן בבית.. במחיר - גרוש ורבע... לכל בעיה יש פתרון - השאלה היא מה רוצים ומוכנים לעשות כדי לפתור אותה. יש לי חברה שכאשר מצבה הכלכלי באמת היה בקאנטים, היא עבדה בכל דבר שניתן והזדמן, אספה גרוש לגרוש ו... קנתה ארנק חדש יוקרתי!!!! נשמע מוזר??? אז המחשבה הייתה - שכסף נמשך לכסף, וחבר'ה תאמינו או לא זה פשוט עבד. היא מצאה עבודה מבוססת יותר, הכנסה טובה יותר, והכל השתפר!!!!

שלום תומר

לדמיין זה נחמד, ובמידה מסוימת עוזר. אבל, נסה גם לחשוב ולפעול. נתראה בקולנוע. והפופקורן, סתם יקר

להקפיד על הניסוח

אני גם תפסתי את עצמי בחודש האחרון אומר "אין לי כסף לזה כרגע", ומיד כשאמרתי את המלים, רציתי לנסח את עצמי מחדש. לפחות אמרתי כרגע, מה שמשאיר פתח לשינוי בעתיד. כן כן אני יודע כמה חשוב להתנסח בלשון הווה ולהגיד יש לי כסף במקום יהיה לי כסף. במקום להגיד אין לי כסף לזה כרגע, אפשר להגיד שאני מעדיף להוציא את הכסף שלי על דברים אחרים. או אני לא קונה את זה עכשיו כי אני חוסך. או אני יכול לחיות גם בלי פופקורן, או ניסוח שתמציא לעצמך שגורם לתחושה נעימה בגוף, וגם נאמן למציאות. זה במישור המעשי כשאתה נתקל במשהו שאתה רוצה וכרגע לא בתקציב שלך. חוץ מזה יש הרבה מאוד דברים שאפשר לעשות כדי לשפר את המצב הכלכלי. לדעתי הדבר הראשון החשוב הוא להאמין שמגיע לך לחיות בשפע. שפע זה הרבה דברים, גם שפע כלכלי. להאמין שבאמת יש מספיק לכולם, גם לי ולך. ביהדות אומרים - עשר למען תתעשר. אומרים שמצוות המעשר (לתרום 10 אחוז מההכנסות) היא סגולה להתעשרות, והסרט הסוד תומך בזה, בגלל שברגע שאתה נותן כסף אתה משדר לעצמך (ולאחרים) שיש לך. יש לך מספיק גם בשבילך וגם בשביל אחרים. אני לא תורם כרגע 10 אחוז מההכנסה שלי, אבל אני כן החלטתי לתרום סכום מסויים כל חודש, למרות שזה אומר שכביכול לי ישאר קצת פחות. זה יכול להיות 10 אגורות כשאתה קונה משהו בסופר או בחנות או בקיוסק, וזה יכול להיות חצי שקל שאתה נותן לאדם ברחוב, וזה יכול להיות כל דבר שתבחר. יש חוק טבע שאומר כמה שאתה נותן יותר אתה מקבל הרבה יותר. זה נכון בכסף, וזה נכון באהבה, וזה נכון בכבוד... רק צריך לתת באמת, ולהיות מוכן גם לקבל. זו עבודה עצמית לא פשוטה. יש סיפור זני קצר שהולך ככה: התלמיד: אני כה חסר בטחון, כה זקוק לעידוד, מה אעשה?" המורה: "עודד אחרים". זה עובד על אותו רעיון של המשפט היהודי "מכל מלמדי השכלתי, ומתלמידי יותר מכל". איזהו עשיר? השמח בחלקו. שמח בחלקך! שמח על השפע המצוי בחייך! יש לך אוכל על השולחן כשאתה רעב - זה שפע! יש לך מחשב וחיבור לאינטרנט - זה לא מובן מאליו - זה שפע! יש לך חברים ומשפחה - זה השפע הגדול מכולם. יש לך את הבריאות שלך, את המחשבה הצלולה שלך. אתה ראית את הסרט הסוד. ולא הגבת אליו בציניות - יש לך משמעות רבה מאוד. אתה זוכר את הקטע של האבן של הוקרת תודה? אמור תודה כל יום על הדברים הטובים שבחייך. אמור תודה על כל הכסף שברשותך. אמור תודה על הכסף שיהיה ברשותך. ועשה מעשים כדי שהכסף הזה באמת יגיע. השפע כבר מצוי בחיינו. כל שנותר לעשות הוא להיות מודעים אליו.

למעלה