שלום אני מבקש הערכת מצב

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שלום אני מבקש הערכת מצב

אני עם מספר איבחונים כלליים..

1 מחלה איסכמית .
2 מחלת עישון (ממש מחלה עם מספר המחלה וכדומה)
3 מחלת לב כלילית
4 היפרליפידמיה אני בדיאטה .
5 essential hypertension
5 תסמונת פסיכוסומטית .
6 FMF
7 דלקת מפרקים פסוריאטית
7 כאבי בטן עליונה (מחכה לאנדוסקופיה בקרוב )
8 סוכרת גבולית אני בדיאטה .
9 הפרעות אישיות גבוליות מורכבות .
10 עוד כמה וכמה איבחונים..פסוריאזיס..עיוורון לילה עין עצלה קטרקט מתחיל..ועוד
הממצאים האלה לאחר אישפוז במחלקה לטיפול נמרץ לבבי לאור תלונות מתמשכות וחשש לתעוקת לב בלתי יציבה. עליות ST וגל טי הפוך. ישנה היצרות לא משמעותית בעורק דיאגונל 1 של 90% בקרדיו סיטי שנעשה לפני שנה וחצי .
מקטע פליטה היה לפני 9 חודשים 65% . באקו לב

לאחרונה גם טכיקרדיה ( 105/53 דופק 136 ) . הלחץ דם לפני תקופה לא ארוכה היה קצת גבוה...בשבועות האחרונים נמוך קצת ..זה המבט הכללי . יש לי מד לחץ דם בבית.

בבדיקת מיפוי לב לפני כשבועיים וחצי הכל לכאורה תקין ( N בכל התיבות, פרפוזיה תקינה, תגובה קלינית לא איסכמית )

טיפול תרופתי כשנה וחצי
קרדילוק 2.5 , סטטינים 40 מ"ג קרטיה 100 מ"ג וטיפול פסיכיאטרי ( ממה שהבנתי נשלל הקשר שלו למצב הלבבי)

מה שמטריד אותי הוא שני הוא מקטע הפליטה . "במאמץ : LVEF 51% " מה שהבנתי שזה מקטע פליטה..כמו שכתבו באקו לב..אז היה 65% במנוחה ..
במיפוי לא כתבו כמה במנוחה. לכאורה במנוחה אמור להיות נמוך יותר..ואם הגבוה גבולי אז הנמוך אמור להיות לא טוב? (הגיונית ככה זה נשמע לי)

הסימפטומים שלי של קוצר נשימה גם במאמץ קל..תחושה לא נעימה בחזה ,עייפות קשה במהירות, הקאות ,סחרחורת לפעמים טשטוש ראייה. לחץ דם שירד מגבוה לנמוך יחסית , זה קורה למרות הטיפול התרופתי בחודשים האחרונים ..הקרדיולוג שלי מיודע לגבי זה. בעיקר עייפות..התפקוד שלי יורד (ואני בתקופה נפשית טובה עובד קלות בשיקום , יש לי רצון ואנרגיה ופועל מסודר וטוב .) פיזית .

לאור כל זאת אני קצת מבולבל..האם יתכן וכל זה יותר פסיכיאטרי מנזק פיזי ממשי?
או שזה קשור בכלל למחלות האחרות שלי + מתח נפשי ?

או שמא יש חשש פה שמתפתחת אצלי אי ספיקת לב?..לאור הסימפטומים + הבדיקות שינויים באק"ג וההיצרות שיש ?

התור שלי לרופא הקרדיולוג רק אחרי פסח בנתיים אני במתח רב ..אשמח לכיוון כללי אפילו של יש חשש ממשי לאי ספיקת לב או לא...

תודה :)

תשובה

לאור המורכבות והמידע הרב אין באפשרותי להתייחס באופן "יבש"
על פניו תפקוד הלב בסה"כ שמור, ואין עדות ממשית לאי ספיקת לב.
בברכה

למעלה